Skocz do zawartości
asqard

TUTORIAL Instrukcja wgrywania niebrandowanego softu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum:)

Uszkodziło mi się gniazdo USB(chyba), bo co minute zrywa połączenie z kompem i nie ładuje baterii:( a więc, chciałem go oddać na gwarancję tylko, mam obecnie Paranoida i wypadało by przywrócić stocka, no więc pytanie

czy da się to zrobić jakoś z poziomu telefonu?

czy próbować przez KDZ aż ,zaskoczy'?;p chociaż tutaj to się pewnie fon może uceglić;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Można wrzucić zip przez CWM, ale to i tak lipa. Powinno kdz polecieć dla pewności. Mój pojechał do serwisu z Avatarem i nikt się nie czepiał.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shani

Witam,

Czy podana tu w watku metoda wgrywania niebrandowego softa bedzie dzialala z LG L7 II (P710 nie P700)? Czy jest jakas mozliwosc sciagniecia czystego niebrandowego softu z innej stronki, niz ta tutaj podana? Caly czas chce aby podawac numery telefonu, nie wiem zupelnie po co...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Stronka chce abyś podał numer gdyż to jest reklama, musisz kliknąć wyżej po prawej stronie skip ads adfly czy jakoś podobnie ;)

Wysłane z mojego LG-p700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shani

Grr, tanie sztuczki :/ Dzieki Kolego. Z tego co zauwazylem to soft jednak bedzie inny do tego LG L7 II, bo skoro na liscie na tej stronie jest, to znaczy, ze taki musi byc :) Hmm, tylko ktory wybrac? Chyba ten V10E prawda? Czy moze z inna literka na koncu? W ogole to dwa razy ciezszy ten sofcik jest od tego z LG L7 P700, dziwne ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Gdybyśmy tak patrzyli, to wszyscy mielibyśmy stock na L7 zamiast avatara i innych ulepszeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00
    Grr, tanie sztuczki :/ Dzieki Kolego. Z tego co zauwazylem to soft jednak bedzie inny do tego LG L7 II, bo skoro na liscie na tej stronie jest, to znaczy, ze taki musi byc :) Hmm, tylko ktory wybrac? Chyba ten V10E prawda? Czy moze z inna literka na koncu? W ogole to dwa razy ciezszy ten sofcik jest od tego z LG L7 P700, dziwne ...

Musisz wybrać odpowiedni soft dla swojego modelu, najlepiej niebrandowany czyli wolny od aplikacji sieci GSM ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    z0nk31
    Napisano (edytowane)

Witam

Korzystając z okazji chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post tak więc siema wszystkim, dopiero zaczynam przygodę z rootowaniem i jestem bardzo zielony, mam nadzieję że znajdę tutaj pomocną dłoń przy flashowaniu mojego telefonu :)

Teraz do rzeczy:

Chciałbym zrootować i w miarę możliwości przyspieszyć swój telefon - LG Swift L7 (Optimus P700).

Chciałbym poprosić was o pomoc - linki do softu oraz tutorial 'krok-po-kroku' gdyż jak napisałem wcześniej jestem laikiem.

Jakie informacje o telefonie powinienem jeszcze wam napisać (i skąd je wziąć)

Wersja Androida: 4.1.2

Wersja Jądra: 3.4.0

Wersja Oprogramowania: P70020e-260-06

Telefon niedawno wrócił z serwisu (wymiana wadliwego wtyku słuchawkowego) i przy okazji panowie raczyli wywalić wszystko co było na karcie i wrzucili najnowszego androida.

Pytania ode mnie:

1. Który soft jest najlepszy, najmniej zamulający i przy okazji najbardziej wygodny ?

2. Czy przy roocie będę mógł pozbyć się aplikacji typu WIMP oraz masy innych bzdetów które są dla mnie bezużyteczne a zawalają miejsce ?

3. Czy procedura rootowania jest odwracalna i czy w razie czego będę mógł wrócić do oryginalnego softu ?

4. Czy można zrobić backup przed rootowaniem ? w sensie czy te pliki się na cokolwiek przydadzą ?

5. Czy jak już zrootuję telefon - czy opcja "Przywróć ustawienia fabryczne" może coś namieszać?

6. Czytając natknąłem się na stwierdzenie "v10; v10a; v10C;v10G itd" - o co chodzi z tymi wartościami i jakie ma to dla mnie znaczenie ? Jaką wersję ma mój telefon, jak mam to sprawdzić ?

7. Jakie appki polecacie do zainstalowania "na start" tak żeby poprawić jakość działania telefonu, przyspieszenie i żeby telefon był bardziej funkcjonalny?

8. czy po wgraniu roota będę mógł aktualizować apki lub sam soft z poziomu telefonu?

Proszę o wyrozumiałość, z góry dziękuję za jakiekolwiek pomocne odpowiedzi :]

Edytowane przez z0nk31

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Na tą chwile ten soft jest bardzo szybki i wygodny: http://forum.android.com.pl/f759/crystalpa-4-00-android-4-4-2-nowe-funkcje-rom-by-crxteam-396364/

2. Tak, przy użyciu takiej aplikacji jak np. Titanium backup

3. Tak, jest nawet poradnik jak to zrobić

4. Backupu systemu nie zrobisz bez CWN, ale przy rootwaniu nic złego nie powinno sie stać(jeżeli postępujesz według instrukcji)

5. Nie

6. Jest to baseband, każdy soft wymaga jednego z basebandów(v10, v20), opis jest w dziale o modyfikacjach

7. Poszukaj na forum, był taki temat

8. Apki z android marketu będą aktualizować się normalnie, soft - zależy od softu jaki wgrasz

Generalnie polecam poczytać poradniki z działu ROMy i modyfikacje, ogarnąć takie pojęcia jak CWN, Bootlader, baseband i używać opcji szukaj zanim zadasz pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart00

http://forum.android.com.pl/f759/wgrywanie-roma-w-na-lg-p700-co-i-jak-298810/

http://forum.android.com.pl/f759/instrukcja-wgrywania-niebrandowanego-softu-224446/

4. Backupu systemu nie zrobisz bez CWN
    ogarnąć takie pojęcia jak CWN

Chyba sam musisz ogarnąć ..nie CWN tylko CWM = ClockworkMod Recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi