Skocz do zawartości
Maxiorekk

Czy warto jeszcze kupić Galaxy S?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja mam dokładnie taki sam problem. Szukam telefonu do 500zł i nie wiem czy SGS to najlepszy wybór. Z jednej strony ludzie chwalą, a z drugiej, że stary, że ma swoje fochy. Wymagam od telefonu bezproblemowego gadania, płynnej przeglądarki WWW, płynnego działania softu, czytania takich formatów jak PDF,DOC,DOCX,TXT, bateria żeby wytrzymała chociaż 1,5dnia nie korzystając z WiFi, nie synchronizując niczego 24h/d, dobry ekran dotykowy (korzystam z iPoda Touch 4th i słabe ekrany dotykowe mnie drażnią), czasem chce pstryknąć fotkę np. dokumentu czy znajomych, czyli wymagam dobrego focusa na tekst cykany z bliska, GPS przyda się, ładowanie przez port USB bardzo się przyda, wygodne pisanie na ekranie np. Swype (mam duże dłonie,palce). Nie interesuje mnie kompletnie muzyka (iPod), filmy i zaawansowane gry. Od biedy ściągnę parę prostych gierek na zabicie nudy, film obejrze bardzo rzadko. Czy znajdę wg Was coś lepszego niż SGS? Chciałbym kupić telefon co najmniej na 2 lata. W tej chwili korzystam z HTC Touch Diamond około 4 lat (właściwie od jego premiery w polskim Orange, nie wiem ile to czasu minęło) i chciałbym rzecz jasna, aby było zdecydowanie lepiej. Czy SGS mimo kończącego się wsparcia ma kilka sprawnych, niezawodnych romów, które z powodzeniem można wgrać i nie czekać na kolejne aktualizacje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezar

@up:

Oficjalne wsparcie dla Galaktyki pierwszej generacji skończyło się na Androidzie Gingerbread, teraz można już tylko liczyć na nieoficjalne ROM-y, których zresztą nie brakuje i na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Jeżeli natomiast chodzi o sam telefon, to w mojej ocenie powinien bez problemów spełnić Twoje oczekiwania i mimo, iż jest to urządzenie sprzed dwóch generacji, to w dalszym ciągu jest ono warte zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Za 500zł nic lepszego nie znajdziesz (o ile SGSa za 500zł znajdziesz :E) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skco

A ja ci powiem że lepiej dozbierać troche grosza i kupić SGS II. Ja kupiłem SGS I (też przesiadałem sie ze Spicy :)) jakieś pół roku temu i powiem ci że na początku byłem zadowolony. Na tle Spicy z którą miałem doczynienia SI był idealny, ale teraz po pół roku widze że wcale nie jest juz taki mocny za jakiego go uważałem. Coraz częściej jest tak że momo iż w GPlay jest napisane że gra/aplikacja jest dla GT-I9000 to po zainstalowaniu okazuje się że cie zacina i nie działa poprawnie (przykład z przed chwili - Herois of order and Chaos - całkowicie niegrywalna) Po nowym roku bedę sie przymierzał wlasnie do S2/S3 z przewaga na S2.

Edytowane przez skco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli przez nie taki mocny rozumiesz, że gry nie działają to nie widzę problemu. Mnie gry nie interesują w najmniejszym stopniu, potrzebuje telefonu do rozwiązań biurowych/biznesowych jak www,wifi,dokumenty,zdjęcie,telefon, a budżet już zwiększyłem z 400zł do 500zł. Budżet można zwiększać co 100zł i zawsze będzie coś lepszego za kolejne 100zł więcej, w ten sposób nigdy nic n ie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezar

@up:

Nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz tę Jedynkę. W mojej ocenie, do celów, które przedstawiłeś, ten właśnie model wystarczy Ci w zupełności a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto kupić, telefon cały czas bardzo dobrze się sprawdza, II i III nie leżą już tak w dłoni i przestają przypominać telefon..;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadaje sie SGS jako następca dla ZTE Blade?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    II i III nie leżą już tak w dłoni i przestają przypominać telefon..

oo to to, dokładnie:hurra:. jeszcze pod tym względem moze być dobrze z SGS III mini (nie duża różnica względem jedynki)

i za pięc stów da się kupić sam jestem tego przykładem c prawda w z "orędz" ale co tam

GT-I9000 to po zainstalowaniu okazuje się że cie zacina i nie działa poprawnie (przykład z przed chwili - Herois of order and Chaos - całkowicie niegrywalna)

a OC ? zmiany w bulid.prop były robione ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marput

tak warto winstalujesz cyangenmoda semaphore i już działa jak s2:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi