Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
vini

Jak zmienic projekt z wer. 2.2 na 2.1 ?

Rekomendowane odpowiedzi

vini

Witam

Trafiłem na problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Miałem projekt zrobiony dla androida w wersji 2.1 - zachciało mi się go sprawdzić z A 2.2.

Wszystko zadziałało ... teraz przy przestawieniu projektu znów na A 2.1 dostaje błąd w AndroidManifest.xml

error: No resource identifier found for attribute 'installLocation' in package 'android'

installLocation ma wartość "auto"

Przeglądałem kod i nie widzę co się mogło zmienić ;/

powrót do A2.2 i kompilacja przechodzi bez problemu

Macie pomysł co się zmieniło przy przełączaniu pomiędzy wersjami i jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Najpierw cytat z dokumentacji:

Beginning with API Level 8, you can allow your application to be installed on the external storage (for example, the device's SD card). This is an optional feature you can declare for your application with the android:installLocation manifest attribute.

API Level 8 ozacza Androida 2.2. Skoro dalej masz ten atrubut w AndroidManifest.xml, nie będzie on znany dla niższych leveli API.

Rozwiązanie -> usunąć ten atrybut z manifestu i czytać wcześniej dokumentację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vini

wykasowałem tą linijkę i działa ... nie wiem dlaczego wydawało mi się, że ten wpis miałem również we wcześniejszych wersjach i dlatego go nie ruszałem

Dzięki za rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi