Skocz do zawartości
copymaker

problem z synchronizacją kalendarza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam taki oto problem z kalendarzem.

Jeśli wpiszę coś w google calendar na www to pojawi mi się to też na hero (automatyczna synchronizacja), jak wpiszę coś na hero to pojawi mi się to na www, jak skasuję wpis na www to skasuje się też automatycznie na pda, ALE jak skasuję wpis kalendarza na hero to on pozostanie mi w google calendar na www...

Generalnie jest masakra, bo ja jak jestem po spotkaniu to na hero kasuję wpis z kalendarza, a potem jak zaglądam na www to wpisy tam są, bo kasowanie nie chce się zsynchronizować (próbowałem wywołać ręczną synchronizację kalendarza na hero ale też to nic nie daje; pokazuje mi że się zsynchronizował, ale wpisy które skasowałem z poziomu hero zostają w kalendarzu na www). Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nikt nie jest w stanie sprawdzić jak to u niego działa? czytałem na grupach google, że to dosyć powszechny problem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ups5

Problem z kalendarzem polega na tym że Hero tworzy swój własny kalendarz który nie wiedzieć dla czego nie jest widoczny z poziomu googla PC.

Rozwiązanie jest banalnie proste. Zakładającą jakieś wydarzenie w telefonie możesz ustalić do jakiego kalendarza je przypisać. Należy wybrać kalendarz który jest widoczny z poziomu PC.

Po tym telefon będzie pamiętał już ten kalendarz. Żeby się nie pomylić w przyszłości w opcjach kalendarza można wyłączyć widoczność domyślnego kalendarza Hero.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciacho

Gdzie jest opcja wyboru kalendarza?

W gmail mam 3 kalendarze, dodajac wydarzenie w telefonie nigdzie nie mam opcji wybrania ktory kalendarz to ma byc, dodaje wszystkie z automatu do "Mój kalendarz".

Problem pojawił się po tym jak zostały utworzone dodatkowe kalendarze w googlu.

Update:

Ok, wybór kalendarza jest przy tworzeniu nowego zadania, a nie ma w edycji ;<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weathi
    Witajcie!

jak skasuję wpis na www to skasuje się też automatycznie na pda, (...) nie chce się zsynchronizować (próbowałem wywołać ręczną synchronizację kalendarza na hero ale też to nic nie daje; pokazuje mi że się zsynchronizował

a ja dodam, ze po skasowaniu wpisu z google cal www wpisy na Hero nadal pozostaja. odswiezanie nie pomaga, nawet skasowalem poprzez www wszystkie wpisy w cal. i nic. nadal tkwi w hero. jak mozna to usunac, zmienic ? a dodam, ze jak usune recznie wpisy np. zdublowane kasuja sie z google cal www.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weathi

już znalazłem proste rozwiązanie :)

Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Calendar Storage > Wyczyść dane 

i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    modul
    Problem z kalendarzem polega na tym że Hero tworzy swój własny kalendarz który nie wiedzieć dla czego nie jest widoczny z poziomu googla PC.

Rozwiązanie jest banalnie proste. Zakładającą jakieś wydarzenie w telefonie możesz ustalić do jakiego kalendarza je przypisać. Należy wybrać kalendarz który jest widoczny z poziomu PC.

Po tym telefon będzie pamiętał już ten kalendarz. Żeby się nie pomylić w przyszłości w opcjach kalendarza można wyłączyć widoczność domyślnego kalendarza Hero.

Pozdrawiam

W Magicu nie można wyłączyć widoczności domyślnego kalendarza a:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak ustawic zeby sie synchonizowal tylko kalendarz ktos mi napisal ze jest to gdzies w ustawieniach synchronizacji aczkolwiek niemoge tego znalesc albo nie wiem slepy jestem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia > Konta i synchronizacja > Google (pod spodem nazwa konta) > odznacz Synchronizuj aplikację Kontakty oraz Synchronizuj aplikację Gmail

Żeby odznaczyć musi być włączona automatyczna synchronizacja. Przy ręcznej nie ma zaznaczania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi