Skocz do zawartości
nerok

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastosowałem się do poradnika i wybrałem WEP, wszystko działa. Zrobiłem tak, ponieważ przy WPA2 personal telefon nie znajduje sieci. Czy ktoś może mi pomóc?

Mój router:

Linksys WRT54G/GS/GL z tomato 1.35

Pozdrawiam

Zmień na WPA2 TKIP, jeśli masz taką możliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tobi79

Witam.

Jestem nowy na Forum. i5700 mam od tygodnia i...

z routerem wifi łączy mi się bez najmniejszego problemu. Stronki śmigają aż miło. Ale niestety, nie pobiera mi żadnych aplikacji i dokumentów z sieci. Czyli - Android Market jest dla mnie zamknięty (mam nadzieję, że tymczasowo). A więc szukam pomocy, jak wystartować z uzbrajaniem fona w oprogramowanie, bo taki golas, jak jest teraz, to mi się nie bardzo podoba i jest prawie niefunkcjonalny (poza dzwonieniem, które wychodzi mu nieźle).

Dodam, tylko, że nie znam typu i modelu routera, bo to wifi od sąsiada :-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie funkcje rutera spełnia netbook Samsung NC10. Magic za nic w świecie nie chce się z nim połączyć. Na komputerze udostępniam internet z iPlusa przez ICS. Proszę o pomoc. Czy magic może łączyć się w trybie adhoc. Jak tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zygis

Taka mała uwaga co do listy zakupów w pierwszym poscie, kupilem klucz usb za 40 zł, i da rade z niego zrobic punkt dostępowy. Jakby ktos nie chcial routera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D3N

razor93 usun sobie filtrowanie mac wogóle bd sie mógł zawsze łączyc bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołem.

Dzięki za ten poradnik, wszystko gra i trybi jak należy. Miałem mały problem, gdyż nie mogłem wejść pod podany adres, ale skonfigurowałem sobie z płytki i poszło później, sklonowałem maca z komputerka i działa ;)

Dzięki za poradnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nhom

Mam kilka pytań więc jest okazja do napicia się piwa ^^

1. Czy karta sieciowa może być usb i czy obojętnie jaka?

2. Skrętkę mam RJ-45 ale nie wiem czy crossową czy prostą, czy będzie ona kompatybilna w połączeniu router-router?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam dwa pytania:

1. Jakbym chciał nie mieć jakiegoś klucza WEP tylko normalnie hasło przy łączeniu się do sieci np "kamilek" to co mam zrobić

2. Czy jakbym chciał mieć komputer kabelkiem<w routerze przecież są 4 wejścia> a telefon WIFI to jakbym musiał to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a ja mam dwa pytania:

1. Jakbym chciał nie mieć jakiegoś klucza WEP tylko normalnie hasło przy łączeniu się do sieci np "kamilek" to co mam zrobić

2. Czy jakbym chciał mieć komputer kabelkiem<w routerze przecież są 4 wejścia> a telefon WIFI to jakbym musiał to zrobić ?

1: WEP możesz sobie dowolnie zmieniać to tylko kwestia zabezpieczenia(bezpieczeństwa)

2: do komputera możesz normalnie podłączyć router np przez Ethernet WiFi to druga sprawa wystarczy ze masz odpalone i telefon go wykryje :) jak nie masz żadnych zabezpieczeń typu filtry MAC itd to wpisujesz hasło i działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi