Skocz do zawartości
nerok

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze jedno pytanie jak mam internet że muszę wpisać w ustawieniach ip bo nie będzie działać to gdzie to wpisać w konfiguracji routera, no i jak już będzie w routerze to muszę w kompie mieć czy tam mogę mieć przypisane ..... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik jest spoko dla kogoś kto nie potrafi ustawić sobie routera samodzielnie. Jednak nie podoba mi się, że jest w nim umieszczony tak archaiczny sposób szyfrowania jak WEP. Doradzam stosowanie tego tylko w ostateczności, gdyż jest to szyfrowanie bardzo łatwe do złamania. Nawet jeśli macie dobre hasło. Stosowanie szyfrowania WPA lub WPA2 jest dużo bezpieczniejsze, a telefony z androidem sobie z nim radzą. Sprawdzałem na A 1.6, 2.1, 2.2:)

Napisałem to bo widzę, że poprzednie apele nie przyniosły efektu. :facepalm1:

Warto także zmienić kanał (channel) na jakiś inny, szczególnie jeśli mieszkamy w pobliżu większej ilości sieci wifi. Standardowo ustawiony jest najczęściej kanał nr 6 i raczej nikt tego nie zmienia. Aby wybrać najlepszy kanał dla naszej sieci wifi można sobie ściągnąć z marketu program "wifi analyzer" i za jego pomocą sprawdzić jaki kanał byłby najbardziej odpowiedni. Efekt będzie taki, że będziemy mieli lepszą jakość sygnału, bo nasza sieć nie będzie zakłócana przez inne.

Edytowane przez robert89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d3xt3R

Witam, mam problem z internetem . Posiadam neostrade 10 mb i router ASUS GSL-G31. Internet działa w laptopie. wszystko jest OK. natomiast w telefonie nie działa. połączyłem się z siecią. Niby wszystko jest ok, ale strony nie działają. Sprawdzałem kilka telefonów na moim wifi ale żaden nie działa. sądzę że coś trzeba przestawić w ustawieniach routera. może ktoś pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzucę hasłem: filtracja MAC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d3xt3R

- DHCP włączone.

- siec zabezpieczona WPA personal ( hasło normalnie wpisane w telefonie, połączony z siecią )

- nie posiada filtracji MAC

- przy serwerze DHCP napisane jest : Startowy adres IP puli serwera DHCP: 192.168.1.2

Końcowy adres IP puli serwera DHCP: 192.168.1.254

- rozsyłanie SSID włączone.

WiFi w telefonie działa. Wczoraj było sprawdzane na innej sieci. U mnie też kiedyś działało, bo pamiętam że kolega się łączył.

Dodam jeszcze, że w laptopie normalnie działa internet.

PROSZĘ, pomóżcie bo to mnie przerasta, a zależy mi na tym żeby to działało.

Trochę się zmieniło. Nie wiedząc dlaczego, strony przez WiFi zaczęły działać. Wszystko było ok, az nagle również nie wiedząc dlaczego przestało działać. Nic nie przestawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję odłączyć router od prądu na kilka sekund i włączyć ponownie, jeśli nie pomoże, to to reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A macie jakiś pomysł jak zrobić WiFi na iPlusie? Modem taki:

Ale jakie WiFi ?? z czym/czego to WiFi ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W punkcie drugim jest napisane, żeby podłączyć kabel od internetu do routera. A modemu raczej tam nie podepnę, stąd moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz kilka opcji

1) Potrzebujesz routera z modemem 3G, albo z możliwością podpięcia modemu przez USB.

2) podłączasz modem do komputera, komputer do routera (do gniazda LAN, nie WAN). Dla połączenia iPlus włączasz udostępnianie.

3) Jak masz w komputerze kartę z funkcją AP, to możesz pominąć router/AP i udostępnić internet bezpośrednio z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi