Skocz do zawartości
nerok

Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, mianowicie jak połączyć telefon z komputerem poprzez router, tak abym mógł używać np. PremoteDroid, XBMC etc.

Windows 7 x64 Ultimate, router: Livebox.

Próbowałem odblokowywać porty na routerze lecz to nic nie dało.

PC->ROUTER kablem RJ-45

TELEFON->ROUTER wi-fi

----Rozwiązaniem była blokada z antywirusa :|

Edytowane przez mlody_q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warda

Czy jest mozliwosc polaczenia przez wifi htc z internetem mobilnym PLAY ONLINE? Telefon tez w Playu mam, jezeli gdzies to bylo to prosze o link ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Mam internet ADSL z modemem z neostrady. Nie mam w pobliżu nikogo kto mógłby mieć WiFi. Czy mogę zrobić wszystko opisane w tym poradniku i czy internet będzie mi działał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miotla

Witam, mam pytanie. Mam w domu siec wifi (2 PC i jeden samsung z wifi) siec jest skonfigurowana, dobrze chyba, ale co jakiś czas, nie zawsze, gdy wlącze komórke to na kompie wyskakuje "konflikt adreów IP" i na PC nie mam neta, aż do resetu routera... jak mam to poustawiać tak żeby chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikeS

Dawno nie siedziałem w sieciach, ale z tego co pamiętam to błąd ten wyskakuje, ponieważ nie masz ustawionego serwera DHCP (w opcjach routera). Włącz DHCP a router automatycznie będzie przydzielał adres IP inny dla każdego urządzenia które w danej chwili jest podłączone do sieci, bo na chwilę obecną co najmniej 2 urządzenia próbują się połączyć na tym samym adresie IP i stąd konflikt.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale chyba jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dmin

A dzieje się tak gdy komputer jest w stanie uśpienia i wtedy podłączasz komórkę?

Obstawiam że serwer DHCP jest włączony, komputer zwalnia swój adres komórce, a po wznowieniu pracy próbuje korzystać z tego samego adresu.

Najlepszym rozwiązaniem jest przypisanie w serwerze DHCP rezerwacji adresów IP po adresach MAC wszystkich podpiętych urządzeń. Wtedy komputery i komórka mają przydzielany stały adres IP przez DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH,

mam problem,

posiadam Samsunga I5700 i nie mogę się połączyć z routerem tp-link,

router jest na 100% dobry ponieważ na laptopie wifi śmiga na Nokii N95 też,

i na Samsungu I5700 brata też smiga, tylko na moim I5700 nie chce śmigać wi-fi,

mam oprogramowanie Android 2.2.1, adres mac dodałem ale też nie pomogło,

gdy próbuje się połączyć z routerem po wpisaniu hasła, to telefon próbuje mi się łączyć ale za chwile pisze że:

"zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK"

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WITAM WSZYSTKICH,

mam problem,

posiadam Samsunga I5700 i nie mogę się połączyć z routerem tp-link,

router jest na 100% dobry ponieważ na laptopie wifi śmiga na Nokii N95 też,

i na Samsungu I5700 brata też smiga, tylko na moim I5700 nie chce śmigać wi-fi,

mam oprogramowanie Android 2.2.1, adres mac dodałem ale też nie pomogło,

gdy próbuje się połączyć z routerem po wpisaniu hasła, to telefon próbuje mi się łączyć ale za chwile pisze że:

"zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK"

Co robić?

Witam.

Dobrze pisze, sprawdź jakie zabezpieczenia obsługuje telefon i czy masz możliwość ich konfiguracji. Komunikat oznacza, że masz dobrze (na dzień dzisiejszy najlepsze) ustawione zabezpieczenie, a i filtrowanie macadresów też podnosi ich poziom. Zainstaluj WiFi Analyzer, WeFi Connect, one pomagają. Możesz też mieć zwykłego pecha, ponieważ rzadko ale się zdarza, że za chiny ludowe nie będą ze sobą gadać i już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dla tych którzy mają karty wifi firmy Atheros tu SoftAP mode (hidden deep) inside Atheros Client Utility 8.0 for Windows | Csaba Bistey's webpage rozwiązanie jak zrobic z niej punkt dostępu wykrywany przez Androida.

Dokładniej opisane tu: http://forum.android.com.pl/f14/udostae-pnianie-internetu-z-komputera-posiadajacego-kartae-atheros-ap-mode-76313/

Edytowane przez msumer39

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dość duże zastrzeżenia do tego poradnika:

1. Po co kupować kartę sieci bezprzewodowej? Z routera można podpiąć kablem przecież przez zwyczajną skrętkę.

2. Szyfrowanie WEP?! WTF?! To jest zabezpieczenie do obejścia w kilka minut, tylko WPA2!

3. Klucz szyfrujący za krótki. Spokojnie można wygenerować dłuższy.

4. Warto wyłączyć rozgłaszanie sieci (Broadcast SSID), ale wtedy trzeba ręcznie konfigurować połączenie, co do najtrudniejszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi