Skocz do zawartości
Lucass

Canvas DrawBitmap a dopasowanie do różnych rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Lucass

Cześć,

mam problem z dopasowaniem animowanej tapety do różnych rozdzielczości ekranów. Weźmy przykładową sytuację:

- w tle rysuję jedną bitmapę powiedzmy rozdzielczości 480x960

- na pierwszym planie chcę umieścić niewielką bitmapę 20x20, która będzie dopasowana idealnie w konkretne miejsce - nie może zostać przesunięta.

Dopasowuje to pod jedną rozdzielczośc i jest cacy. Jednak jak odpalę inną rozdzielczość na emulatorze bitmapa na przedzie rysowana jest już trochę obok - zupełnie niedopasowana.

Znalazłem sposób żeby to obejść - pobieram rozdzielczość ekranu i wg. niej rysuję w odpowiednim miejscu. Zastanawia mnie jestak kwestia density i boję się że to będzie się rozjeżdzało przy różnych ekranach nawet dla tej samej rozdzielczości. Poza tym jest to podejście trochę prymitywne - szukam czegoś uniwersalnego.

Próbowałem zamienić współrzędne piksele w DrawBitmap na dip jak poniżej, ale nic to nie dało:

int pixel = 120;
    final float scale = getResources().getDisplayMetrics().density;
    int dip = (int) (pixel* scale + 0.5f);

najbliżej jest w taki sposób:

c.drawBitmap(obrazek, 100*wx/480,250*wy/800, null);

gdzie wx i wy to współczynnik stosunku aktualnej rozdzielczości w pionie/poziomie do rozdzielczości bazowej dla której to dopasowuję (480x800), ale też nie do końca to wychodzi.

czyli pytanie: wytłumaczcie mi łopatologicznie jak narysować bitmapę (zamienić poniższy kod)

c.drawBitmap(obrazek, 100,250, null);

tak żeby znajdowała sie ona w identycznym miejscu ekranu dla wszystkich rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbyś wszystko ładował do jednej bitmapy o danych rozmiarach i później ją rozciągał na canvasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lucass
    A jakbyś wszystko ładował do jednej bitmapy o danych rozmiarach i później ją rozciągał na canvasie?

Hmm ale jak to w praktyce zrobić? Jeżeli dobrze rozumiem to ładuję bitmapy bez skalowania a potem skaluję cały canvas? Musze spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bitmap frameBuffer = Bitmap.createBitmap(size[0], size[1], Config.ARGB_8888);
    canvas = new Canvas(frameBuffer);

Rysujesz sobie na canvasie którego obszarem jest bitmapa i później te bitmape z odpowiednim przeskalowaniem rysujesz na canvasie na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi