Skocz do zawartości
Uriel

wpa-enterprise w lg swift

Rekomendowane odpowiedzi

Uriel

Witam,

Kupiłem LG Swift w Erze dla dziewczyny sam korzystam z Samsunga Spici. W Spice na Androidzie 1.6 nie miałem opcji szyforwania wpa-eap w Swifcie jest taka opcja ale po konfiguracji łączy z siecią ale po dłuższym czasie łączenie się zatrzymuje. Udało się komuś połączyć z enterprise czy to tylko pic na wodę fotomontaż? Instalacja roota nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Uriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    dfsdfdsfsdf[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vesp3r

dziaa bez problemu, u mnei wszystko chodzi.

Jaki masz router?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox

Działa, ale miałem z tym trochę zachodu. Zależy jak masz radiusa ustawionego. Konfiguracja mojego telefonu:

Zabezpieczenia: WPA-EAP
    Metoda EAP: PEAP
    Uwierzytelnianie Phase 2: MSCHAPV2
    Tożsamość: login
    Hasło sieci bezprzewodowej: wiadomo

MSCHAPV2 wymaga certyfikatu urzędu certyfikacji (certyfikatu klienta nie trzeba) i nie można tego wyłączyć, jak pod Windows. Certyfikat można sobie zaimportować za pomocą tej strony: RealmB's Android Certificate Installer (Android Certificate Installer � RealmB). Wrzucasz certyfikat (PEM-encoded x509) z kompa, dostajesz adres, który otwierasz w przeglądarce telefonu i go importujesz. Jest też opcja gdzieś w menu do importu certyfikatów. Niestety wygenerowanego za pomocą OpenSSL certyfikatu nie potrafiła zaimportować.

Zamiast MSCHAPV2 można użyć GTC jeżeli radius na to pozwala, wtedy nie trzeba certyfikatu. Jak już pisałem wszystko zależy od konfiguracji radiusa. Zwróć też uwagę na nazwę użytkownika/login. U mnie trzeba go wpisywać w formie windowsowej: DOMENA\login, ale może to być [email protected] czy po prostu login.

Edytowane przez nox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uriel

internet mam w lodzkiej toyi router to scientific atlanta 2320 w spice lacze sie bez problemu. Nie mam zadnego certyfikatu ani klienta ani urzedu certyfikacji klucza prywatnego tez nie ma. Wiec teoretycznie wszystko jest dobrze skonfigurowane. Zastanawiam sie czemu enterprise jest oddzielnie z iee 802 w toyi te szyfrowania sa polaczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vesp3r

to jak jest w tej twojej toyi ma sie nijak do tego jak masz za routerem ustawioną sieć.

Jakbez certyfikatów to masz ustawione personal nie enterprice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox

Bo samo IEEE 802.1x jest bez szyfrowania. Jakie ustawienia masz w Samsungu?

Znalazłem na stronie TOYI informacje o konfiguracji połączenia.

W opcjach połączenia/sterownika karty bezprzewodowej należy ustawić:

Autoryzacja sieci (Network Authentication): WPA lub WPA-Enterprise

Szyfrowanie danych (Data Encryption): TKIP

Typ autoryzacji (Authentication Type): PEAP lub EAP(PEAP)

Metoda uwierzytelniania: EAP-MSCHAP v2

Spica o ile dobrze pamiętam ma Androida 2.1, który nie wymaga certyfikatu przy takich ustawieniach. Swift ma 1.6 i u mnie bez certyfikatu się nie łączył. Mimo, że Windowsy do tego samego serwera łączą się bez certyfikatów, ale pod Windows można wyłączyć weryfikację certyfikatu.

Edytowane przez nox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uriel

Mam enterprise napewno po prostu podejrzewam że LG właśnie nie omija sprawdzania certyfikatu tak jak to jest na kompach albo w androidzie 2.1 u Samsunga. Kwestia tylko czy można to jakoś wyłączyć bo dane konfiguracyjne są na pewno poprawne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja skonfigurowałem u siebie w telefonie sieć AGH-WPA, która jest siecią typu enterprise. Co ciekawe telefon nie zażądał ode mnie certyfikatu CA, który do połączenia się przy pomocy komputera jest niezbędny. Jeśli chodzi o konfiguracje sieci enterprise w swifcie to jest bajecznie prosta. Tutaj przyklad: [oucs] Connecting to Eduroam via Android

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi