Skocz do zawartości
Justie

Wgrywanie Rom, gdy telefon nie działa poprawnie (nie da się zrobić metodą one-click )

Rekomendowane odpowiedzi

Justie

Jak wyżej. Telefon mi się nie włączał, po zainstalowaniu chyba, apki "pierwsza pomoc", a druga to jakiś atlas ćwiczeń. Mogę wejść w recovery i fastboot.

Mam CyanogenMod 6 od kiedy go mam, czyt. kolega mi sprzedał juz z CM.

Zrobiłam backup, chyba prawidłowo.

Zrobiłam wipe.

Po czym telefon się włączył. Ustawiłam konto google. Kliknęłam 'done' i chcąc wrócić normalnie do pulpitu, go nie było. Po prostu czarny ekran, jest tylko pasek stanu.

Tak, więc nie mogę zrobić one-click, bo jak widziałam do tego muszę mieć "sprawny" telefon. Moje pytanie to, czy mogę wgrać nowe oprogramowanie jakoś inaczej niż one-click. Czytałam o goldcard ,ale nie wiem na czym polega. Jestem zielona w tych sprawach.

z fastboota wyczytałam:

SAPPHIRE PVT 32A ENG S-OFF H -----------> CZYM JEST ENG S-OFF H?? WSZYSCY MAJĄ (...) S-ON (...)

HBOOT-1.33.2010 (PERFECT)

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem już co mam robić. Nie wiem też jakiego roma wgrać? Czy jak powiem, że chce roma co jest: szybki, sprawny, ma prosty ładny wygląd, nie zawiesza się, to ktoś mi powie jaki to mógłby być?

PROSZĘ POMÓŻCIE.

Edytowane przez Justie
    dodałam jakie apki mogą być przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon jest już odblokowany(S-OFF) co znaczy, że możesz wgrać bez problemu dowolne recovery, SPL i radio. Ale przecież to też już masz customowe! Szukaj ROMu na stare radio, na SD go, potem w recovery full wipe a następnie flash zip from sdcard(lub inaczej, jeżeli to zostało opisane w instrukcji instalacji w temacie ROMu).

Edit:

Tutaj masz kilka propozycji:

http://forum.android.com.pl/f105/32a-32b-3-22-cyanogenmod-6-dla-dream-and-magic-v6-1-0-12-05-2010-a-17024/

http://forum.android.com.pl/f105/32a-3-22-2-3-7-blueginger-1-4-5-posmakuj-androida-4-a-157369/

http://forum.android.com.pl/f105/32a-3-22-lewa-os-galaxy-ace-port-177505/

I nie próbuj wgrywać ROMu na nowe radio(6.35), jeżeli masz stare.

Edit2:

I chyba nie masz perfect SPL... chyba, że tak rzeczywiście pisze w trybie fastboot...?

Edit3:

I Rozumiem, że to magic z orange, to znaczy w fastboot pisze 32A, tak?

Edytowane przez blaster44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justie

blaster44

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)

tak, mam z orange, 32A.

Po full wipe wgrałam oprogramowanie 1 z twoich propozycji, ale nie działa i wyświetla się tylko logo "HTC MAGIC". Czekałam tak z 15 minut...

To teraz spróbuje wgrać tego BlueGinger...

---------- Post dołączono o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

blaster44

Tak, więc wgrałam tego BlueGinger, po tym od razu Gapps i Icstense. Niestety po zrestartowaniu telefonu, animacje przy włączaniu BlueGinger się zapętlają. Nie chce się włączyć oprogramowanie.

Czy może być to spowodowane uwalonym, błędnym RADIEM lub SPL ?? Czy powinnam je wgrać na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blaster44

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)

tak, mam z orange, 32A.

Po full wipe wgrałam oprogramowanie 1 z twoich propozycji, ale nie działa i wyświetla się tylko logo "HTC MAGIC". Czekałam tak z 15 minut...

To teraz spróbuje wgrać tego BlueGinger...

---------- Post dołączono o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

blaster44

Tak, więc wgrałam tego BlueGinger, po tym od razu Gapps i Icstense. Niestety po zrestartowaniu telefonu, animacje przy włączaniu BlueGinger się zapętlają. Nie chce się włączyć oprogramowanie.

Czy może być to spowodowane uwalonym, błędnym RADIEM lub SPL ?? Czy powinnam je wgrać na nowo?

Co do pierwszego- zapewne nie wgrałaś portu(paczka która umożliwia boot ROMu z G1 na magicu). Natomiast co do drugiego- wydaje mi się, że wspomniałem w instrukcji instalacji, żeby po wgraniu ROMu, a jednocześnie przed wgraniem paczki ICS wykonać reboot. Po wgraniu wszystkiego naraz telefon się zapętla- nie jest to nic nadzwyczajnego i się tym nie przejmuj :) Zrób tak, jak napisałem w instrukcji wgrywania i wszystko powinno być okej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justie

Dziękuje jeszcze raz za pomoc. Teraz już będę wiedziała jak to wszystko wgrywać :)

Aha, wszystko już działa. Teraz, pozostało mi tylko cieszyć się szybszym i sprawniejszym telefonem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justie

Znowu ten sam problem! Mam teraz [32A][3.22][2.3.7] BlueGinger 1.4.5- posmakuj androida 4. Telefon znów ciągle sam się restartuje z napisem android, non stop jak jest jakaś aplikacja to zamyka ją sam. Nie mogę ściągnąć z google play facebooka, bo przy instalacji sam się resetuje. Chciałabym jakąś propozycję ROMa, który nie będzie się sam resetował, będzie mi działał facebook, instagram (w google play go nie mogłam ściągnąć to wgrałam z PC na kartę instalkę, działa wszystko oprócz najważniejszego, dodawania i przerabiania zdjęć, aplikacja się zamyka). Na tych aplikacjach najbardziej mi zależy, bo inne raczej będą działać. Jeśli znalazłby ktoś czas i chęci na pomoc, to byłabym niezmiernie wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi