Skocz do zawartości
Koloses

Jak edytować pliki .img Livesuit?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moje pytanie jest proste. Wie ktoś jak edytować oficjalny Soft GC 120913? Zrobiłem małego soft moda, ale mam problemy ze spakowaniem wszystkiego do obrazu img, który by DZIAŁAŁ. Korzystałem z tego poradnika, jednak po zsflashowaniu obrazu, który otrzymałem tablet się nie uruchamia, ciągle jest czarny ekran. Pomaga tylko flash oficjalnego obrazu. Jakieś sugestie? Może istnieje możliwość, że zrobiłem coś źle po drodze? a:\\

A jakby ktoś był ciekaw co chcę spakować to:

http://imageshack.us/a/img845/8560/shot000001d.png

http://imageshack.us/a/img856/4287/shot000002n.png

http://imageshack.us/a/img100/9859/shot000003l.png

Edytowane przez Koloses
:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kb79

@up

Poradnik z posta Kolosesa jest analogiczny. Przede wszystkim jeśli obraz da się wgrać przez Livesuite, to znaczy, że został dobrze utworzony. Inną kwestią jest, jakie partycje były modyfikowane. Trzeba bardzo uważać (wiedzieć, co się robi) z bootloaderem i ramdyskiem, łatwo coś zepsuć.

Edytowane przez Miły
Nie cytujemy posta poprzedzającego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obraz stworzyłem na nowo i zsflashowałem - staje na bootanimce z napisem android (zawsze coś..). Być może to dlatego, że najnowszy rom od GC ma inny rozmiar part. systemowej? Mi wyszła trochę mniejsza, więc wpisałem /tmp 320M, ale ten najnowszy soft korzysta z większej od 256 i 320, tylko nie wiem jakiej dokładnie, a co za tym idzie nie wiem co wpisać... Modyfikuję tylko part. z systemem :E

Chciałem udostępnić softmod dla forumowiczów, a pewnie nikomu nie chciałoby się zamieniać plików ręcznie, dlatego chciałem to wszystko spakować w obraz. Na razie bezskutecznie.

Edytowane przez Koloses

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koloses 4.0.3 ma partycje 256mb a 4.0.4 ma 512mb na system z tego co widzę ;)

Możesz napisać skrypt uruchamiany w konsoli który robiłby podmiany automatycznie :)

Edit:

beztytuuevn.png

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Miły
Obrazki dajemy w znacznik [spoiler]…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej bez powodzenia, ciągle tylko napis android >:( Zaraz mnie cholera weźmie.. Najwyżej wydam to, co mam jako luźne pliki i kto będzie chciał, to sobie podmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje możliwość innych kombinacji kolorystycznych? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy pakowaniu musisz wpisac mimo wszystko dokladny rozmiar czyli 512 i nie podawaj mniejszej, chyba ze lubisz sie bawic w COMMON _SYS_CONFIG000000.fex

Tam edytujesz partycje i musisz ustawic co to bajta.

Dodam że jezeli klepiesz pliki w system to pamietaj o uprawnieniach :) czyli z poziomu root zostawiasz w formie uprawnien. Pamietaj o tym, to jest wazne. Kiedys tez tak mialem jak wydawalem systemy z ICS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

czy jest możliwe utworzenie firmware pod tablet do którego producent nie udostępnił rom-u ????

ewentualnie ktoś zna metodę jak to zrobić? (tablet zrotowany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi