Skocz do zawartości
PaRaGaS

Swift a Eduroam

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może korzysta z sieci Eduroam na UW i mógłby podzielić się pewnym sposobem na skonfigurowanie połączenia? Które certyfikaty wgrać, jak, itp., itd.

Konfiguracja tej sieci przebiega na Swifcie zupełnie inaczej niż we wszystkich androidowych tutorialach do Eduroama jakie znalazłem. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swirus

Jak tak mówisz to nie fajnie bo chciałem u siebie na uczelni się podłączyć ale nie miałem jeszcze kiedy. Miałem nadzieję, że wszystko przebiega tak jak jest w tutorialach. W takim razie trzeba szukać jakiegoś innego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę miał okazję się wybrać do swojego instytutu to wezmę netbooka i pokombinuję na miejscu, chyba że ktoś wcześniej odpowie sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka aplikacja, WiFi helper bodaj sie nazywa, i w niej mozna skonfigurowac polaczenie z roznymi zabezpieczeniami, lacznie z certyfikatami. Niestety sam jeszcze nie probowalem bo przed 1 pazdziernika mi certyfikatu nie wydadza, ale jesli komus sie to wczesniej uda to chetnie sie podpisze pod prosba o jakis tutorial, jak nie to trzeba bedzie samemu kombinowac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swirus

Powinieneś login i hasło dostać wcześniej w momencie gdy już cię przyjęli. U mnie można je sprawdzić na USOS'ie. Co do certyfikatów to można je pobrać np stąd Certyfikaty do serwera Eduroam | Uczelniane Centrum Informatyczne - Politechnika Białostocka Nie wiem jak na Linux'ie ale na Windowsie działają bardzo dobrze. Ja sprawdzę co i jak dopiero w październiku i wtedy jakby co napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zeszly semestr mialem, dostalem rowniez login i haslo, ale certyfikaty u nas na Politechnice Krakowskiej trzeba odnawiac co semestr i to w dodatku odbior jedynie osobisty. Wiec przed pazdziernikiem nic nie zdzialam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konfiguracja Eduroama na PC to nie jest wielki problem, śmiga już dwa lata i nic zmieniać ani odnawiać nie trzeba.

Z Androidem chyba będzie przeprawa niestety. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podawałem już tego linka w temacie dotyczącym wpa enterprise, ale podam jeszcze raz: [oucs] Connecting to Eduroam via Android. Pod tym adresem instrukcja jak sie konfiguruje sieci eduroam pod androidem 1.6. Ja w ten sposób skonfigurowałem połączenie na AGH. Certyfikat CA nie był potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam, bez certyfikatow i niepotrzebnego kombinowania udalo mi sie polaczyc pierw na i5700 na eduroam na politechnice slaskiej a pozniej poprzez lg swift.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swirus

Dziś próbowałem się połączyć i nic z tego nie wyszło. Pokombinuję z certyfikatami ale nie wiem czy to coś da. Co ciekawego u znajomego na Milestone działa bez żadnych certyfikatów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi