Skocz do zawartości
Gość mike1986

Root przy pomocy Unrevoked 3.22 (wszystkie hboot - 0.93, 092, ...)

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami, które pojawiają się przy nowej wersji Unrevoked 3.21 postanowiłem zrobić krótki poradnik krok po kroku:

1. Odinstaluj HTC Sync,

2. Ściągnij reflash_package.exe ze strony unrevoked3 recovery reflash tool, v3.21 oraz sterowniki USB http://unrevoked.com/rootwiki/lib/exe/fetch.php?hash=908951&media=http%3A%2F%2Fwww.unrevoked.com%2Frecovery%2Fandroid-usb-driver.zip i wypakuj,

3. Uruchom telefon w trybie hboot (vol down + power) i podłącz do komputera,

4. Przejdź do menadżera urządzeń,

5. W kategorii "Inne urządzenia" powinno być urządzenie Android 1.0. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy uaktualnienie sterownika. W następnym oknie wybieramy tryb ręczny i wskazujemy lokalizację wypakowanego przez nas folderu ze sterownikami z pkt. 2. Kończymy instalację sterownika. Urządzenie powinno być teraz widoczne jako Android Bootloader Interface,

6. Włącz teraz telefon normalnie, ale z włączonym debugowniem i instalowaniem aplikacji z nieznanych źródeł,

6a. Windows XP: powracamy do menadżera urządzeń. Twoje urządzenie powinno być widoczne jako My HTC,

6b.Windows Vista/7: Twoje urządzenie powinno być widoczne jako Android Composite ADB Interface,

6c. Jeśli Twoje urządzenie nie zostało oznaczone jako żadne z powyższych, ale jako ADB Device lub Android 1.0 to:

7. Klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Aktualizuj oprogramowanie sterownika",

8. Następnie wybieramy "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika",

9. Dalej klikamy na "Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze",

10. Z listy urządzeń wybieramy Android Phone i klikamy "Dalej",

11. W nowym oknie wybieramy "Z dysku..." i wskazujemy plik android_winusb.inf, który znajduje się w pobranej w pkt.3 paczce sterowników i klikamy "ok",

12. Z listy 3 dostępnych urządzeń wybieramy "Android Composite ADB Interface" i klikamy dalej. Komunikat o możliwej niezgodności sterowników itd. olewamy, rzecz jasna,

13. Sterownik zainstalowany, należy teraz odłączyć telefon od komputera,

14. Wyjmujemy wszelkiego rodzaju Gold Card's jeśli takowe znajdują się w naszym telefonie,

15. Odpalamy unrevoked,

16. Mamy możliwość wybrać custom recovery, tzn. inne niż to oferowane przez unrevoked czyli clockwork. Ja polecam mod amon_ra w wersji recovery-RA-desire-v1.7.0.1-R5.1,

18. Aby wybrać inne recovery klikamy na "FIle" i wybieramy "Custom recovery". Wskazujemy ścieżkę naszego pliku *.img i gotowe,

19. Podłączamy telefon, tryb debugowania, tylko ładowanie,

20. Pojawia się komunikat, który zatwierdzamy. Teraz przebiega cały proces, w trakcie którego telefon kilka razy ulegnie zrestartowaniu.

Cieszymy się z wgranego roota oraz nowego recovery. Co nam to daje? Możemy cieszyć się z aplikacji, które wymagają dostępu do root'a, wgrywać nieoficjalne rom'y, nowsze radia itd..

Należy jednak pamiętać, że powyższa metoda nie powoduje tzw. S-OFF, czyli roota na stałe. To, czy teraz root będzie czy nie zależy od tego, czy dany rom będzie go miał. Brak S-OFF nie pozwala również w trybie zbootowanego systemu usuwać plików systemowych. Takie czynności można robić wyłącznie z poziomu recovery i komendy adb przy wcześniejszym zamontowaniu \system i \data.

Wszelkich modyfikacji dokonujesz na własne ryzyko.

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy po wykonaniu roota tą metodą tracimy wszystko co mamy na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

wcielać tą instrukcje do FAQ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy po wykonaniu roota tą metodą tracimy wszystko co mamy na telefonie?

Absolutnie nie

---------- Post dołączono o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

wcielać tą instrukcje do FAQ?

Tak, popraw ta wczesniejsza. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scroo

W moim przypadku po podłączeniu z opcją debugowania USB nie wykryło nowego sprzętu jako Android 1.0 na winXP (pozostało My HTC, a podłożenie nowego sterownika nic nie dawało). Wymaganym było odpalenie phona w hboocie i dopiero wtedy pojawiło się nowe urządzenie (Android 1.0). Można ew. taką małą uwagę uwzględnić w FAQ.

Mike jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc z tą aktualizacją.

Po aktualizacji mam lepszy sygnał wifi i gsm, mniej samego andka siedzi w ramie i jest wizualnie bardziej wydajniej.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem dlaczego ale nie dziala mi ten tutek:/ w punkcie 12 po kliknieciu OK wyskakuje mi komunikat: W podanej lokalizacji nie ma informacji o uzywanym sprzecie.

prosze o jakies rady... przed chwilą postawiłem na nowo win xp sp3:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm nie probowalem bo nie ma tego w instrukcji..wogole to ten folder mam tylko na plycie z windowsem..

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o folder i386 w sterowniach unrevoked ---> android-usb-driver\Android USB Driver\i386

Instrukcja była sporządzana na podstawie win7, stąd mogą wystąpić drobne różnice, które potem uwzględniam w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi