Skocz do zawartości
Gość mike1986

Root przy pomocy Unrevoked 3.22 (wszystkie hboot - 0.93, 092, ...)

Rekomendowane odpowiedzi

pejotl

Planuję zrobić root'a ale chciałbym jeszcze się upewnić w jednej sprawie. Niby w pierwszym poście nic na ten temat nie ma ale na innym forum w instrukcji jest jeszcze rozróżnienie na recovery do telefonów z amoled i slcd. Czy przy bieżącej wersji unrevoked ma to jeszcze znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile się orientuję to nie

Poza tym wiesz, pytasz w wątku na TYM forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chyba, ze znajdzies RUU od Ery.

Gdzie szukać? Bo kopię i kopię... jeśl nie ma to znaczy, że nie odrootuję telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pejotl

Też szukałem i wychodzi na to że nie ma.

Ale przytoczę to co napisałem gdzie indziej. Czy w przypadku naprawy gwarancyjnej musimy oddać telefon do Ery? Przecież chyba można bezpośrednio do serwisu HTC, a RUU od HTC jest.

Czy ktoś może się w tej kwestii wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    THE1

Zrootowałem sobie telefon tą metodą Unrevoked

Okazuje się, że mam problem... :/ Nie pojawił się on od razu, bo miałem okazję zrobić sobie recovery przez CWM. Myślę, że winnym jest ROM-Manager (no i 'kuna' ja...).

Nie mogę przejść do HBOOT, bo pojawia mi się ta komenda:

dsc5507male640.jpg

Czytałem trochę na forach i jest to związane z rootowaniem telefonu. Nie znalazłem jednak dla siebie rozwiązania i chciałbym się Was poradzić co robić w takiej sytuacji.

Ludzie mieli problem, gdy próbowali na zrootowany telefon załadować aktualizację OTA. Tak więc wsztstkim polecam wyłączyć zaplanowane aktualizacje po roocie (menu >> ustawienia >> informacje o telefonie >> aktualizacja oprogramowania).

Ja osobiście nic nie instalowałem, w sensie żadnej aktualizacji, a pomimo tego mam half-bricka. :(

Wyczytałem dodatkowo, iż prawdopodobnie dodatkowych problemów narobiłem sobie poprzez instalację ROM-Managera i zainstalowanie Clockwork MOD Recovery stamtąd (wersja się zgadza z tą oferowaną przez Unrevoked). Najlepsze jest to, że przez ROM Managera spokojnie mogę wejść do recovery, natomiast przy kombinacji klawiszy vol - i power, mam komunikat jak powyżej (szuka i nie może znaleźć pliku PB99DIAG.zip, który - jak tez wyczytałem - służy od odrootowania telefonu i znaleźć go można w RUU).

Czysto teoretycznie mam nadal poinstalowane stery na Win7, bo przecież robiłem roota. Program od Unrevoked widzi moj telefon i pewnie by spróbował go zrootowac raz jeszcze (może użyć moda RA-Desire zamiast CWM?), ale obawiam się, że to nie jest najlepszy pomysł i w efekcie moge mieć FULL-BRICKA... :/

Moge też wejść do recovery poprzez ROM Managera i stamtąd próbować instalować jakieś inne ROMy (czy to dobry pomysł?), ale tu znów obawiam się, że przy próbie restartu urządzenia skończy się na boot-loopie, albo innym dziadostwie... :/

Tak więc ostrożnie, bo jednak jest ryzyko.

Przy okazji proszę o pomoc w tej sprawie i jakieś sensowne rady.

P.S.

To chyba najważniejsze... Desire nadal się bootuje bez problemu. Nie mogę tylko wejść HBOOT, bo --> patrz na obrazek wyżej .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurass
    Prubuje już jakiś czas zrotować swojego htc desire ,próbowałem już na trzech komputerach rózne systemy ale za każdym razem jest ten sam komunikat z programu unrevoked, communications with phone unexpectedly interrupted,robie wszystko według opisu,odinstalowane htc sync,gdy go rotuje gdy się chce podłączyć po restarcie to już nie może i wtedy wyskakuje ten bląd,wersja systemu android 2,2 ,na telefonie simlock orange ktoś pomoże?

Witam

od 2 dni ciesze sie z przesiadki z nokia na htc

dostawalem ten sam komunikat u mnie zrobilem tak odintalowalem htc sync i stery odpalilem unrevoked i nie uzylem custom moda tego RA tylko clockwork tak jak domyslnie w unrevoked jest i dziala ladnie

juz sobie wgralem dodatek ze nie musze uzywac power buttona od odblokowania ekranu :D

dzieki za instrukcje!

i teraz pytanie jak chcial bym sprobowac przestawic sie na RA jak ma to zrobic?po prostu odpalic unrevoked i podac custom?kusi mnie zeby sprawdzic czy moze jednak pojdzie?

ale czy warto?jakie sa roznice?

Pozdrawiam

Juras

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrootowalem telefon uzywajac unrevoked na niebrandowanym desire. Teraz chcialbym przywrocic telefon do stanu pierwotnego. Ktorego rozwiazania powinienem uzyc by zrobic to jak najszybciej? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Odpalic RUU od HTC i po problemie :D

Wysłano z HTC Desire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrootowałem fona niestety nie mam ciągle dostępu do plików systemowych. To znaczy mogę je niby edytować ale po restarcie systemu wszystko wraca do poprzedniego stanu. Root explorer ma uprawnienia SU informuje że zmiany wykonano a po restarcie nic się nie zmieniła :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crunck

Witam :)

Powtarzam pytanie, które niestety zostało bez odpowiedzi:

Próbuję już wszelkimi możliwymi sposobami zrotować swojego desire, ale po resecie i próbie uruchomienia roota w unrevoked3 wyświetla się komunikat "communications with phone unexpectedly interrupted"

Po resecie telefon szuka programu na pc do synchronizacji :/ może to przeszkadza ??

Sterowniki dobrze zainstalowane ...

hboot 0.93

Andek 2.2 oficjalny update z ery

Macie jakiś pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi