Skocz do zawartości
rasta312

tutorial [Tutorial] Sony Xperia T - Odblokowanie Bootloader-a

Rekomendowane odpowiedzi

Lesterr

Najlepiej do Sony ;) nie rób unroot tylko wgraj oryginalne najnowsze oprogramowanie przez flashtool . Ale wcześniej zablokuj bootloader też przez flashtool ;)

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Ok.

Tylko jak zablokować bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma na razie możliwości zablokowania go , dopiero trwają prace nad ta metoda , ale po co masz go blokować ? Oddajesz go do serwisu SONY i wszystko jest ok , po prostu (Jest możliwe ze Gwarancja Operatorka Zostanie Odrzucona chodź nie koniecznie, ale nie warto ryzykować ) zacytowałem wcześniej co pisze sony na temat odblokowania BL wiec w czym masz jeszcze problem ? robisz Unroot albo po przez PC Sony Companion (napraw telefon) pozbywasz się root-a i masz ważna gwarancje od SONY . Jedynie Integracja w systemie ja powoduje np: Root , Custrom ROM , MOD-y itp

Warning! If you perform this step, you will unlock the boot loader. This may void your warranty and/or any warranty from your operator.
    Ostrzeżenie! Jeśli wykonasz tę czynność, Odblokowawszy Bootloader. Może to spowodować utratę jaką kol wiek gwarancję od operatora.

PS. kamileoo92 nie wprowadzaj człowieka w błąd bo nie trzeba mieć zablokowanego BL do gwarancji a po drogiej każesz mu go zablokować jak nawet nie ma działającej metody na to ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Ok. Dzięki ;) Piwko leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zablokuj go. I wgraj czyste oprogramowanie.

A tu:

Witam mam telefon z T mobile.

Więc kamileoo92, pomyśl za nim coś napiszesz, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Czyli walę unroot i telefon oddaję prosto do serwisu sony a nie do t mobile?

Tak. Proponuje ci tu wysłać -> w-support.pl - Ci z licencą do lutowania. Sam z nimi miałem miałem nie raz "kontakt". Są dobrzy, szybcy i nie robią problemu. Moge ich z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skoro Cordat odblokował botloadera mając tel z T-mobile to ja mogę odblokować mając tel z orange ?:)

" jeśli posiadamy telefon z simlockiem (np. od Orange) to będziemy mieli "Botloader unlock allowed: NO" "

jedno z 2 jest dla mnie nieco sprzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lesterr
    skoro Cordat odblokował botloadera mając tel z T-mobile to ja mogę odblokować mając tel z orange ?:)

" jeśli posiadamy telefon z simlockiem (np. od Orange) to będziemy mieli "Botloader unlock allowed: NO" "

jedno z 2 jest dla mnie nieco sprzeczne.

Niestety. Tylko orange zakłada blokady simlock ,i blokuje tryb fastboot który pozwala nam na odblokowanie Bootloadera. T-mobile, plus, Play, nie zakładają tych blokad. Nawet jak masz orange i ściągniesz simlock to i tak nie odblokujesz boota ,bo będziesz miał 'allowed-NO. A w telefonach od innych operatorów masz 'allowed-Yes. Ktoś z forum odblokuje ci cały telefon. Ale nie wiem czy teraz i coś w granicach 100-150 zł. Bodajże ''koperta'' pozdrawiam.

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ja bym wiedział, że ten ORANGE zakłada takie blokady, to bym wolał dołożyć już te 200 zł i kupić z t mobile.. Wie ktoś może czy wgl będzie możliwość odlokowania tą xperię ? Bo orange tak ten telefon zasyfiło, że telefonik nie może pokazać co potrafi ; p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nie da rady odblokować bootloadera i fastboota, musisz czekać aż będzie możliwość odblokowania fastboota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak wskazac sciezke docelowa sterownika na win 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi