Skocz do zawartości
Radexpl

Pytanie o programy Androidowe* :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem telefonu pod Windows Mobile. Stad wiem ze mnogosc oprogramowania na ten system jest wielka. Jednak przymierzam sie do zakupu telefonu SE xperia x10 mini pro i stad moje obawy gdyz jest on na androidzie (systemu o ktorym jak do tej pory nic nie wiedzialem) i tu moje pytania:

czy na ten system jest jakis office albo cos w ten desen co mi otworzy arkusz kalkulacyjny albo dokumenty (tzn .doc i .txt)?

Czy jest program do otwierania plikow .pdf ?

na tych sprawach mi najbardziej zalezy....

poza tym czy jest wiele slownikow ang-pol itp.

Czy z programami nawigacyjnymi jest problem? tzn czy jest ich duzo i czy sa dobre na polskie warunki [bo mapy niemiec itp mi nie trzeba] (tak jak automapa)

i tak przy okazji (choc wiem ze to nie ten dzial) czy zdarza sie aby system spowalnial i wieszal sie (bo w moim htc touch pro jest to nagminne)

i czy problematyczna jest synchronizacja z outlookiem (mam na mysli kontakty)

prosze o odpowiedz i wyrozumialosc gdyz z tym systemem zupelnie nie mialem kontaktu a zakup takiego telefonu jest dla mnie powazniejszym wydatkiem wiec chcialbym sie lepiej rozeznac.....

/z gory dziekuje/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

1 jest kilka pakietów nie mają tylu funkcji co office z windows mobile ale to pewnie dlatego że MS blokuje

2 tak jest

3 znajdzie się kilka

4 nie mam doświadczenia z nawigacjami na andka sprawdź wątki o nawigacjach

5 kontakty najlepiej synchronizować z kontem google będą bezpieczne na serwerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy z programami nawigacyjnymi jest problem? tzn czy jest ich duzo i czy sa dobre na polskie warunki [bo mapy niemiec itp mi nie trzeba] (tak jak automapa)

Jest kilka nawigacji, ale warte zainteresowania są dwie: Sygic mobile i iGo My Way. Zwłaszcza Sygic spisuje sie dość dobrze na "naszych drogach", ale jak używałeś na WM AutoMapę to jednak możesz się rozczarować, AutoMapa to niedościgniony wzorzec i inna liga. Jednak w.w. przeze mnie navi też spokojnie można używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem ze to moze idiotyczne pytanie (i byc moze zle widziane na androidowym forum) ale co jest lepsze do obslugi? Wm czy Android? Bo WM w aplikacjach swietnie sie spisuje ale w uzytkowaniu telefonu fatalnie czsem bo czas reakcji jest dlugi itp....

a co do tych pakietow (bo o funkcje mi nie tyle chodzi co o to czy odczytuja jakies programy pod android dokumenty z worda? bo to jest mi potrzebne

aaa i ostatnie pyt( przepraszam ze tak chaotycznie pisze ale mam male urwanie glowy a musze sie dzis jak najwiecej dowiedziec mianowicie: gdy pisze na moim touch pro sms na qwerty to pisze pisze na ekranie nic sie nie wpisuje po jakis 3-4sek pojawia sie pisane slowo (tak jakby sie system zacial) czy w xperii tez moge sie z tym spotkac ze jak bede pisal zbyt szybko to bedzie mi sie cielo?? mysle ze to wina WM bo mialem kiedys Eten golfish (czy jakos tak) i problem byl podobny....

i jeszcze jedna rzecz czy jak smsuje z np Chuckiem Norrisem to smsy widac jakby to byl chat? czy kazdy sms to oddzielna wiadomosc....(dziekuje)

Edytowane przez Radexpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiem ze to moze idiotyczne pytanie (i byc moze zle widziane na androidowym forum) ale co jest lepsze do obslugi? Wm czy Android? Bo WM w aplikacjach swietnie sie spisuje ale w uzytkowaniu telefonu fatalnie czsem bo czas reakcji jest dlugi itp....

a co do tych pakietow (bo o funkcje mi nie tyle chodzi co o to czy odczytuja jakies programy pod android dokumenty z worda? bo to jest mi potrzebne

aaa i ostatnie pyt( przepraszam ze tak chaotycznie pisze ale mam male urwanie glowy a musze sie dzis jak najwiecej dowiedziec mianowicie: gdy pisze na moim touch pro sms na qwerty to pisze pisze na ekranie nic sie nie wpisuje po jakis 3-4sek pojawia sie pisane slowo (tak jakby sie system zacial) czy w xperii tez moge sie z tym spotkac ze jak bede pisal zbyt szybko to bedzie mi sie cielo?? mysle ze to wina WM bo mialem kiedys Eten golfish (czy jakos tak) i problem byl podobny....

i jeszcze jedna rzecz czy jak smsuje z np Chuckiem Norrisem to smsy widac jakby to byl chat? czy kazdy sms to oddzielna wiadomosc....(dziekuje)

Jeśli chodzi o jakość obsługi to nie ma porównania. Nieodzownym elementem wyposażenia telefonów z WM na pokładzie jest stylus... w przypadku androida rzecz zbędna. Komfort obsługi systemu jest zupełnie inny - to całkiem inna jakość. WM da się używać jeszcze z jakimiś nakładkami. Po wejściu głębiej do menu - ta filozofia do mnie po prostu nie przemawia. To co prawda nie telefonom na androidzie zawdzięczamy taki interfejs, ale ekran pojemnościowy i palce to idealne (jak dla mnie) rozwiązanie. Rzecz druga czyli tzw lagi... Przede wszystkim określ jakie urządzenie chodzi ci po głowie to dowiesz się czy występują tego typu problemy. Z własnego doświadczenia powiem, ze tak hardkorowo jak opowiadasz to nie miałem. Bywa jednak, ze mnogość zupełnie bezsensownych aplikacji działających w tle potrafi skutecznie zamulić telefon, więc coś takiego jest możliwe. Jednak jest to urządzenie posiadające mnóstwo możliwości, trzeba jednak potrafić go używać, a wtedy chodzi bardzo płynnie. Tobie, z racji użytkowania touch pro polecam motorolę milestone, ponieważ posiada qwerty. Akurat tak się składa, ze mój kumpel z pracy używa i miałem okazje się jej przyjrzeć. Jakość wykonania jest na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli chodzi o pakiet typu office to zdaje się jest jakiś documents to go bodajże ale mogę się mylić bo nie używałem. Choć w galaxy s jest chyba nawet fabrycznie.

Tapnięte z Galaxasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HDMI

Moim zdaniem nie masz co się zastanawiać, bierz Andka, ponieważ przyrównując go do WM jest on o wiele szybszy, bardziej moim zdaniem dopracowany i bardziej przemyślany.

Jeżeli nie musisz mieć jakiś specjalistycznych programów, które działają tylko na WM to bierz "Zielonego Ludka"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Documents To Go wersja full obsługije (doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx & pdf) czyli wszystko czego potrzebujesz

do PDF'ów jeszcze jaest Adobe reeder i różnica w odtwarzaniu PDF w obu programach jest taka

Documents to Go - Troszke dłużej wczytuje PDF ale za to przy zbliżeniach wszystko jest od razu, mam wersje 2.000 nie obsługuje pinch-to-zoom cos jest poprawione w wersji 2.003 ale nie sprawdzałem

Adobe reader - Szybciej wczytuje cala strone ale przy przyblizeniach znów ją dopasowywuje, obsługuje pinch-to-zoom jesli się posiada telefon z multitouchem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi