Skocz do zawartości
linar10

TUTORIAL –> Poradniki <– Unlock, Root, Recovery, Debrand

  Rekomendowane odpowiedzi

  linar10

  Zbiór poradników i przydatnych linków. W przypadku nowych poradników pisać na PW podepnę


  ODBLOKOWANIE TELEFONU WGRANIE RECOVERY ORAZ ROOTA DLA WERSJI S3 I S4 poradnik autorstwa użytkownika @spawara

  ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA MOŻE WIĄZAĆ SIĘ Z ODMOWĄ NAPRAWY GWARANCYJNEJ

  Jest to poradnik pochodzący z xda-developers, który został przetłumaczony przeze mnie słowo w słowo

  Nie biorę odpowiedzialności za uszkodzony sprzęt! Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z poniższą procedurą - pisz!

  Krok I: Odblokowywanie

  1. Wejdź na Welcome to HTCdev i załóż konto w HTCDEV.

  2. Pobierz pliki fastboot

  3. Utwórz nowy folder na Twoim dysku C:/ o nazwie fastboot.

  4. Wypakuj archiwum pobrane w kroku 2 (pliki fastboot) do nowo utworzonego folderu (fastboot)

  5. Wejdź na HTCdev - Unlock Bootloader i wybierz "All Other Supported Models" a potem "begin unlock bootloader"

  6. Kliknij "Yes", zaznacz oba "okienka", kliknij w "Proceed"

  7. Przeskocz do kroku 8, ponieważ wykonaliśmy już wszystkie czynności zawarte w 7 poprzednich.

  8. Wyłącz Twój telefon poprzez wciśnięcie przycisku "Power" przez 10 sekund.

  9. Włącz telefon poprzez wciśnięcie przycisku "Power" oraz "Volume Down" (ściszania) [osobiście polecam przytrzymać taką kombinacje przez 5 sekund, a potem puścić przycisk power, jednak trzymać przycisk "Volume down" aż nie zauważysz, że Twój telefon przeszedł w tryb Bootloader]

  10. Zaznacz "Fastboot" (poruszamy się przyciskami Volume Up/Down) a potem zatwierdź przyciskiem "Power"

  11. Podłącz Twój telefon do komputera i otwórz wiersz poleceń

  (windows XP - Kliknij Start > Uruchom > wpisz CMD w okienko a potem naciśnij OK

  (Windows 7 - Kliknij Start > wpisz CMD w okno szukania, a następnie wciśnij Enter)

  12. W wierszu poleceń (cmd) przejdź do folderu, do którego wypakowaliśmy pliku fastboot komendą cd c:\fastboot

  13. Wpisz to w wierszu poleceń fastboot oem get_identifier_token

  14. Wybierz i skopiuj tekst z wiersza poleceń tak jak jest to ukazane w kroku 9 na HTCDev

  15. Wklej swój token do okna na HTCDev i kliknij "submit"

  16. Po chwili otrzymasz maila (na adres email, który podałeś przy rejestracji) od HTCDev z liknkiem do drugiej części instrukcji oraz plikiem "Unlock_code.bin" w załączniku

  17. Pobierz "Unlock_code.bin" z załącznika i umieść go w tym samym folderze, w którym umieściliśmy pliki fastboot na początku poradnika.

  18. Wpisz to do wiersza poleceń fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

  19. Twój telefon wyświetli teraz coś nowego, zaznacz "Accept" a następnie potwierdź przyciskiem "Power"

  Krok II: Recovery

  20. Pobierz Android SDK

  21. Pobierz dla wersji S4 Interim CWM Touch Recovery of Paul lub Official CWM of koush (HTC One S)

  (Podziękowania dla Paul/koush za te Recovery!)

  Dla wersji S3 Open recovery for villec2

  22. Umieść plik CWM tam, gdzie jest plik fastboot.exe (Został pobrany i zainstalowany razem z Android SDK)

  23. Teraz otwórz wiersz poleceń i przejdź do folderu, o którym mówiliśmy przed chwilą za pomocą komendy cd ścieżka np. cd c:\android-sdk\platform-tools Dlaczego platform-tools? To właśnie tam zazwyczaj znajduję się plik fastboot.exe ;]

  24. Teraz wpisz:

  fastboot flash recovery name_of_the_recovery.img (Pamiętaj, że nazwa pliku z recovery musi być dokładna - najlepiej ją skopiuj ;])

  Na przykład:

  fastboot flash recovery r2-modaco-recovery-clockwork-touch-ville.img - Jeśli wybrałeś CWM Touch Recovery

  Krok III: Root

  Upewnij się, że posiadasz stockowego Kernela!

  25. Pobierz SuperSU

  26. Wyłącz Twój telefon. Teraz przytrzymaj przycisk "Power" wraz z przyciskiem "Volume Down" aby wejść w tryb Bootloader

  27. Zaznacz Recovery i zatwierdź przyciskiem "Power"

  28. Następnie

  - install zip from sdcard

  - choose zip from sdcard

  - wybierz CWN-SuperSU-v0.87.zip i potwierdź przyciskiem "Power"

  - Reboot now

  To wszystko! Twój telefon jest teraz gotowy, aby wgrać na niego każdy Customowy Rom

  Link do oryginalnego tematu na xda-developers.com


  DEBRAND I WGRYWANIE ORYGINALNEGO ROMU HTC TYLKO DLA WERSJI S4

  Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl, ja jak i autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialność za ewentualne szkody.

  Nie wolno aktualizować do Jelly Bean na CID 11111111 można uwalić telefon tzw QHSUSB_DLOAD

  Poradnik kolegi @Adamela z innego forum dotyczy brandowanego telefonu (T-mobile)

  link do paczki:

  AndroidTools

  Najpierw ogólny plan tego co trzeba będzie zrobić: I. odblokowanie bootloadera II. wgranie recovery umożliwiającego rootowanie III. rootowanie IV. zmiana cid na SuperCID-a (cid który umożliwia zainstalowanie każdego oficjalnego oprogramowania) V. wgranie oryginalnego recovery VI. re-lock (ponowne zablokowanie bootloadera) VII. instalacja nowego softu na telefonie VIII. update do najnowszej wersji 4.0.4(już z poziomu androida)

  0. Przygotowania -wypakować folder fastboot na dysku C:/-sopiować plik CWM-SuperSU-v0.87.zip na pamięć telefonu -trzeba się zarejestrować na stronie htcdev.com -zainstalować najnowsze htc sync dla telefonów z serii "ONE", następnie można odinstalować sam program sync (sterowniki nie zostaną odinstalowane)

  I. Odblokowanie bootloader-a -wchodzimy na stronę htcdev.com -klikamy opcję "Unlock bootloader", dalej "Get started", z rozwijanej listy zjeżdżamy na sam dół wybierając "All other devices", klikamy "Begin unlock", zatwierdzamy wszystkie pytania, przeskakujemy do kroku w którym trzeba podać "Unlock tocken", zostawiamy na razie otwarte okno przeglądarki na tym etapie. -całkowicie wyłączamy telefon(przytrzymując klawisz POWER na 10 sekund) -uruchamiamy go przytrzymując VOL-DOWN (przyciszanie) -póki nie pojawi się ekran bootloader-a -powinno sie pokazać menu bootloadera, z różowym napisem u góry ekranu "LOCKED" -nawigując klawiszami vol-up(góra) vol-down(dół) najeżdżamy na opcję fastboot, zatwierdzamy klawiszem power(u góry telefonu) -podłączamy telefon kablem do komputera -uruchamiamy konsolę ( przez "Uruchom..." w menu start wpisując "cmd" i enter) albo wybierając "wszystkie programy -> akcesoria -> wiersz poleceń) -następnie musimy przejść do właściwego katalogu, wpisujemy więc do komendy "cd C:\fastboot" (czy inną ścieżkę gdzie wypakowaliśmy nasz folder) - wpisujemy polecenie "fastboot oem get_identifier_token " -to co nam się wyświetli, to nasz unlock token (prawym klawiszem myszy , wybieramy opcję "oznacz") zaznaczamy cały token (łącznie z linijkami begin i end, tak jak w poleceniu na stronie htc) jeszcze raz prawym klawiszem myszy na oznaczonym i kopiuj. -wklejamy całość na stronie HTC i klikamy wyślij, na wskazany w rejestracji adres email przyjdzie wiadomość z plikiem "Unlock_code.bin" w załączniku. -kopiujemy plik do folderu fastboot -wpisujemy do linii komend polecenie "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin " -zmieni się obraz na wyświetlaczu telefonu, wybieramy klawiszem vol-up "accept" i zatwierdzamy przyciskiem "Power" Brawo, pierwszy krok za Tobą!

  II. Wgranie Recovery

  -podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej) -na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej) -wpisujemy komendę " fastboot flash recovery recovery_clockwork.img" -następnie komendę "fastboot oem readcid" (wynik tej komendy zapisujemy, jest to nasz cid, przyda się później) Tak, drugi krok był łatwy, szybki i przyjemny.

  III. Rootowanie -

  Uruchamiamy swój telefon w trybie bootloadera -tym razem wybieramy opcję "Recovery" -uruchamia się clockworkmod recovery -teraz już uderzając po ekranie palcem wybieramy opcje: Install zip -> from sdcard -> wybieramy nasz plik " CWM-SuperSU-v0.87.zip ", zatwierdzamy -na koniec powinno pokazać "installation successful"(czy jakoś tak) -wycofujemy się do "głównego meny" cwm-a i wybieramy "reboot" Koniec kroku trzeciego!

  IV. SuperCID

  Tu zaczyna się prawdziwa zabawa -uruchamiamy telefon normalnie, podpinamy go kablem do komputera (debugowanie na telefonie ma być uruchomione) -odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot (tak jak wcześniej) -wpisujemy komendę "adb shell" i wciskamy enter -wpisujemy "su" i enter (teraz mamy uprawnienia root-a i możemy zamienić swój telefon w stylowy, bezużyteczny przycisk do papieru, ale spokojnie, nie wpadajmy w paranoję tak łatwo) -wpisujemy w komendę "dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4", zatwierdzamy enterem -wpisujemy dwukrotnie exit i za każdym razem zatwierdzamy enterem -wpisujemy "adb pull /sdcard/mmcblk0p4" i zatwierdzamy enterem -teraz mamy w folderze "fastboot" plik " mmcblk0p4", otwieramy go hex-editorem, domyślnie zamieściłem w folderze program xvi32, sprawdzamy też rozmiar pliku, po edycji musi być taki sam! -pod adresem (offsetem) 00000214 lub 00000210 - w zależności od wersji - szukamy naszego cida (ten ciąg 8 znaków który znaleźliśmy wcześniej komendą "fastboot oem readcid") -zastępujemy go ośmioma jednykami (11111111), zapisujemy plik jako mmcblk0p4MOD -w konsoli wpisujemy "adb push mmcblk0p4MOD /sdcard/mmcblk0p4MOD" - zatwierdzamy enterem, następnie wpisujemy "adb shell" i wpisujemy enter, następnie "su" i wciskamy enter. -następnie wpisujemy "dd if=/sdcard/mmcblk0p4MOD of=/dev/block/mmcblk0p4" i zatwierdzamy enterem. -żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy najpierw wbijamy dwa razy "exit" zatwierdzając enterami, następnie "adb reboot bootloader" -gdy telefon się uruchomi (w trybie fastboot) wpisujemy "fastboot oem readcid", powinno wypisać osiem jedynek, znaczy to że mamy SuperCID-a. Koniec kroku 4! Uffff!!

  V. Oryginalne recovery

  Podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej) -na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej) -wpisujemy komendę " fastboot flash recovery ville_recovery_signed.img" I koniec kroku 5. To było szybkie.

  VI. Relock

  Podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej) -na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej) -wpisujemy komendę "fastboot oem lock" -teraz przy uruchomieniu telefonu w trybie bootloader-a powinien się ukazać różowy napis "RE-LOCKED" Koniec kroku szóstego. Teraz już tylko sama przyjemność!

  VII. Instalacja RUU

  Wypakowujemy archiwum zip z instalką -uruchomiony normalnie naładowany do pełna telefon podpinamy do komputera -uruchamiamy instalkę (w trybie administratora, tak dla pewności, nie przejmujcie się że są problemy z polskimi znakami) -zgadzamy sie na wszystko, zatwierdzamy aż zacznie się proces instalacji, wszystko powinno przebiec automatycznie , bez problemów, proces ten jest czasochłonny (około 20-30 minut)

  VIII. Aktualizacja do 4.0.4

  Po zainstalowaniu nowego systemu i wstępnym kreatorze konfiguracji, uruchamiamy wi-fi, wchodzimy w Ustawienia -> Informacje(na samym dole) -> Aktualizacje oprogramowania -> sprawdź teraz. -system, powinien znaleźć aktualizację, trzeba zaakceptować pobranie i instalację, po ok. 15 minutach będzie gotowe KONIEC!

  Edytowane przez jakubhab

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  linar10

  PORADNIK AUTORSTWA UŻYTKOWNIKA @CybulPL

  LINK DO WĄTKU

  http://forum.android.com.pl/f702/powra-t-do-stock-jelly-bean-4-1-1-z-najnowszym-hboot-247694/

  POWRÓT DO STOCK JELLY BEAN 4.1.1 Z NAJNOWSZYM HBOOT

  JELLY BEAN 4.1.1 3.16.401.8 DOSTĘPNY DLA HOS Z NUMERAMI CID:

  HTC__001, HTC__E11, HTC__203, HTC__102, HTC__405, HTC__Y13, HTC__A07, HTC__304, HTC__M27, HTC__032, HTC__016

  Posiadasz najnowszy HBOOT, który uniemożliwia ci zainstalowanie stockowego romu JB? Jeśli tak to właśnie tutaj dowiesz się jak go zainstalować bez zmiany CID, downgrade'u hboota i innych niebezpiecznych metod.

  PAMIĘTAJ!

  Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl, jak i autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody.

  By wykonać tą operację musimy mieć odblokowany bootloader, być zaopatrzeni w custom recovery oraz posiadać zainstalowane sterowniki do naszego HOS (instalacja HTC Sync). Ja używałem TWRP Touch Recovery w wersji 2.3.3.0, która jest dostępna do pobrania TUTAJ.

  1. Zaczynamy od pobrania MaximuS ROM i pliku FASTBOOT KIT, który jest dostępny TUTAJ.

  (Ten ROM pozwala na otrzymywanie informacji od producenta o aktulizacji Twojego HOS'a, w tym przypadku aktualizacja do JB)

  2. Wrzucamy spakowany ROM na kartę SD.

  3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie bootloadera (POWER + VOLUME DOWN)

  4. Przechodzimy do FASTBOOT i podłączamy telefon kablem USB do komputera.

  5. Wypakowujemy wcześniej pobrany FASTBOOT KIT i uruchamiamy plik: Install Boot.img

  Powinniśmy dostać komunikat o pomyślnym zainstalowaniu pliku BOOT.

  UWAGA! Jest to niezbędne do uruchomienia naszego MaximuS ROM!

  6. Instalujemy TWRP Touch Recovery. Jak zainstalować dowiemy się TUTAJ.

  7. Wracamy do BOOTLOADERA i wybieramy RECOVERY. Tym sposobem uruchomimy nasz TWRP Touch Recovery.

  8. Przyciskamy MOUNT i w tym miejscu odmontowujemy SYSTEM, DATA i CACHE. Pozostawiamy zamontowaną JEDYNIE kartę SD.

  9. Wracamy do głównego menu TWRP, następnie przechodzimy do sekcji WIPE i wykonujemy wipe data i wipe cache oraz dalvik cache.

  10. Ponownie wracamy do menu TWRP i przechodzimy do sekcji INSTALL. W tym miejscu wybieramy nasz wcześniej wgrany MaximuS ROM i instalujemy go. Uruchomi się kreator, który przeprowadzi nas przez instalację, która powinna trwać kilka minut.

  UWAGA! Jeżeli instalacja MaximuS ROM będzie trwać dosłownie 2-3 sekundy wróć do punktu 8 i wykonaj go ponownie!

  11. Jeżeli instalacja przebiegła pomyślnie wykonujemy REBOOT telefonu. Po kilku minutach powinien się on uruchomić. Przechodzimy przez kreator pierwszego uruchomienia i ponownie uruchomiamy telefon w trybie BOOTLOADERA jak w punkcie 3 i przechodzimy do FASTBOOT.

  12. W ten sam sposób jak w punkcie 6 instalujemy stock recovery, które znajdziemy TUTAJ.

  13. Uruchamiamy ponownie telefon, a następnie przechodzimy w USTAWIENIA -> Informacje -> Aktualizacja Oprogramowania-> Sprawdzić Teraz (SEETINGS-> Information-> Software Updater-> Check Now).

  Powinniśmy dostać informację o nowej aktualizacji dla naszego HOS w wersji 4.1.1 ważącej ponad 600 MB. Pobieramy aktualizację i instalujemy na naszym telefonie.

  14. Po aktualizacji telefonu i jego ponownym uruchomieniu przechodzimy do USTAWIENIA-> Kopia i kasowanie danych-> Resetuj Telefon (SEETINGS-> Backup and restore-> Factory Reset).

  Ten zabieg usunie wszystkie pozostałości po MaximuS ROM i pozostawi czysty, stockowy JB!

  15. Po resecie telefonu, nasz HOS jest gotowy do użytku ze stock romem w wersji JB!

  W pisaniu tego tutorialu wspierałem się tematem z xda, który jest dostępny TUTAJ. Twórca nie wspomniał o odmontowaniu partycji, które w niektórych przypadkach (np w moim) uniemożliwiały zainstalowanie MaximuS ROM.

  Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

  Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl, ja jak i autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialność za ewentualne szkody.

  Poradnik autorstwa użytkownika @KunDun (Ja tylko dostosowałem go do HOSa)

  PAMIĘTAJ ABY WYBRAĆ RUU ODPOWIEDNIE DLA TELEFONU Z PROCESOREM S3 LUB S4

  Na pudełku powinno być napisane

  z520e to S4 1,5 GHz

  z560e to S3 1,7 GHz

  Zakładam, że posiadasz custom ROM oraz customowe Recovery - jeśli chcemy wrócić do stocka będziemy musieli pozbyć się obu (zwłaszcza, jeśli chcemy mieć możliwość aktualizacji przez OTA - stąd wylecieć musi też Recovery). Mimo, że sam jestem linuksowcem, tutorial jest stworzony raczej pod Windę, bowiem do niej jednak większość ludzi ma dostęp, a i cała procedura jest łatwiejsza.

  RUU - powrót do Stock'a:

  1. Rozpoczynamy od znalezienia właściwego RUU na tej oto stronie przygotowanej przez magików z XDA:

  ZBIÓR WSZYSTKICH RUU DLA WERSJI S3 I S4

  [ROM]Ville/VilleC2 Shipped ROM Collection - xda-developers

  Directory listing of http://www.htcruu.com/Ville

  Alternatywne linki ruu dla wersji [s3]

  xda-developers - View Single Post - [ROM]Ville/VilleC2 Shipped ROM Collection

  RUU_VILLEC2_U_ICS_40_S_HTC_Europe_2.15.401.100_Radio_16.21.20.02U_16.09.20.11_M2_release_286571_signed.exe

  Jak wybrać właściwy? Czytaj dalej.

  2. Potrzebne nam będą pliki fastboot - możesz je pobrać tutaj. Następnie sprawdzamy CID naszego telefonu - podłączamy telefon w trybie fastboot USB, w wierszu poleceń przechodzimy do katalogu z plikiem fastboot.exe a następnie wpisujemy komendy:

  fastboot oem readcid

  Aby dowiedzieć się jaki jest nasz CID, oraz aby poznać wersje oprogramowania:

  fastboot getvar version-main

  Lub

  Pobieramy z Google Play Cid Getter i instalujemy, na samej górze w aplikacji po lewej stronie będzie czerwony napis jaki mam Cid

  3. Na podstawie listy CID:

  H3G-ROI H3G__003SuperCID 11111111

  AirTel-India ????????

  Asia-HK-CHT HTC__622

  ATT CWS__001

  BM BM___001

  Bouygues-Telecom BOUYG201

  Brightstar-PTB BSTAR502

  Brightstar-SPA BSTAR301

  Chunghwa-Taiwan CHT__601

  CT HTCCN702

  CU HTCCN703

  DCM DOCOM801

  DOPOD DOPOD701

  Era T-MOB009

  Fastweb-IT FASTW401

  GOOGLE GOOGL001

  H3G-DAN H3G__F05

  H3G-Italy H3G__402

  H3G-SWE H3G__G04

  H3G-UK H3G__001

  HTC-Asia-SEA HTC__037

  HTC-Asia-SEA-WWE HTC__044

  HTC-Australia HTC__023

  HTC-BE HTC__E41

  HTC-Czech HTC__C24

  HTC-Denmark HTC__F08

  HTC-Dutch HTC__E11

  HTC-EastEurope HTC__032

  HTC-ELL HTC__N34

  HTC-FRA HTC__203

  HTC-FRA-Bouygues HTC__247

  HTC-GCC HTC__J15

  HTC-GER HTC__102

  HTC-India HTC__038

  HTC-ITA HTC__405

  HTC-Nor HTC__Y13

  HTC-Norway HTC__H10

  HTC-Poland HTC__B25

  HTC-PTG HTC__506

  HTC-Russia HTC__A07

  HTC-Singapore ????????

  HTC-SPA HTC__304

  HTC-Sweden HTC__G09

  HTC-Turkey HTC__M27

  HTC-WWE HTC__001

  Hutch-Australia HUTCH001

  O2-DE O2___102

  O2-UK O2___001

  Open-Channel HTCCN701

  Optus-Australia OPTUS001

  ORANGE-AT ORANG113

  ORANGE-BE ORANG012

  ORANGE-CH-FRA ORANG203

  ORANGE-CH-GER ORANG104

  ORANGE-ES ORANG309

  ORANGE-French ORANG202

  ORANGE-PL ORANGB10

  ORANGE-PO ORANG008

  ORANGE-SK ORANG006

  ORANGE-SW ORANG216

  ORANGE-UK ORANG001

  Rogers ROGER001

  SMC-Voda-HK SMCVD001

  StarHub-Singapore ????????

  TELEF-Spain TELEF301

  Telstra TELST001

  TELUS TELUS001

  TIM-Italy TIM__401

  TMA T-MOB102

  TMCZ T-MOB004

  TMD T-MOB101

  TMH T-MOB007

  TMHR T-MOB006

  TMMK T-MOBL11

  TMNL T-MOB003

  TMSK T-MOB008

  TMUK T-MOB005

  TMUS T-MOB010

  TWM-TW HTC__621

  VIRGIN-UK VIRGI001

  VODA-Africa-South HTC__016

  VODA-Australia VODAP021

  VODA-Germany VODAP102

  VODA-Greece VODAP006

  VODA-Ireland VODAP019

  VODA-Italy VODAP405

  VODA-Mobilkom VODAP120

  VODA-Netherland VODAPE17

  VODA-New-Zealand VODAP022

  VODA-Portugal VODAPD18

  VODA-Proximus VODAP024

  VODA-SA VODAP026

  VODA-SFR VODAP203

  VODA-Spain VODAP304

  VODA-Swisscom-DE VODAP110

  VODA-Swisscom-FR VODAP212

  VODA-Swisscom-IT VODAP416

  VODA-Swisscom-WWE VODAP015

  VODA-TR VODAPM27

  VODA-UK VODAP001

  oraz oznaczeń oprogramowania:

  x.xx.61.x - Orange UK (United Kingdom)

  x.xx.65.x - Orange CH (Switzerland)

  x.xx.75.x - Orange ES (Spain)

  x.xx.110.x - T-Mobile UK (United Kingdom)

  x.xx.111.x - T-Mobile DE (Germany)

  x.xx.112.x - T-Mobile AT (Austria)

  x.xx.114.x - T-Mobile NL (Netherlands)

  x.xx.118.x - T-Mobile PL (Poland)

  x.xx.161.x - Vodafone UK (United Kingdom)

  x.xx.166.x - Vodafone CH-DE (Switzerland - Germany)

  x.xx.163.x - Vodafone FR (France)

  x.xx.169.x - Vodafone AT (Austria)

  x.xx.206.x - O2 UK (United Kingdom)

  x.xx.207.x - O2 DE (Germany)

  x.xx.401.x - World Wide English

  x.xx.707.x - Asia WWE (World Wide English)

  x.xx.720.x - Asia India

  x.xx.771.x - Hutchison 3G UK (United Kingdom)

  x.xx.862.x - Voda-Hutch AU (Australia)

  x.xx.980.x - Optus AU (Australia)

  x.xx.1400.x - HTC China

  Cyfra to numer oprogramowania dla danego cidu (zaznaczona na czerwono w przykładowym Ruu)

  RUU_VILLEC2_U_ICS_40_HTC_Europe_1.11.401.110_Radio_16.12.20.02U_16.05.20.16_M2_release_263510_signed

  4. Nie możemy tak po prostu odpalić sobie RUU.exe i z uśmiechem na ustach obserwować jak nasz HOX odzyskuje oryginalne oprogramowanie. A to dlatego, że musimy najpierw zablokować ponownie bootloader.

  5. Wracamy do fastboota - wpisujemy kolejne polecenia w wierszu poleceń:

  Blokujemy bootloader*:

  fastboot oem lock

  Czyścimy cache (żeby uniknąć bootloopów itp):

  fastboot erase cache

  6. Włączamy ponownie telefon - nie, to jeszcze nie koniec, ale najgorsze już za nami. Uruchamiamy odpowiednie dla naszego modelu RUU.exe i już normalnie przeprowadzamy procedurę ROM Upgrade Utility - stosująć się do poleceń instalatora.

  Pamiętamy, żeby telefon był naładowany!!! Niby wymagane jest 30%, ale bezpieczniej jest mieć przynajmniej 50%.

  NanDroid Backup - powrót do Stock'a

  1. Jeśli przed customizacją naszego systemu zrobiliśmy backup w TWRP to jesteśmy praktycznie w domu na starcie - co zrobić żeby mieć 100% stockowY rom z powrotem?

  2. Sciągamy plik boot.img W trybie fastboot:

  Flashujemy plik boot:

  fastboot flash boot boot.img

  I oczywiście czyścimy cache (żeby uniknąć bootloopów itp):

  fastboot erase cache

  3. Następnie przywracamy backup przez recovery TWRP.

  4. Pozostaje znaleźć odpowiednie stockowe recovery - albo wypakowując z RUU (Instrukcja w faq) albo z poniższych linków (brand nie ma znaczenia w przypadku recovery!):

  Linki wkrótce

  Jak już mamy właściwy plik to znów w trybie fastboot:

  Flashujemy plik z recovery:

  fastboot flash recovery nazwa_recovery.img

  I oczywiście czyścimy cache (żeby uniknąć bootloopów itp):

  fastboot erase cache
  Edytowane przez linar10

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  viei37
  Napisano (edytowane)

  Ściągnięcie simlocka dla wersji S3 (z560e)

  Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl, ja jak i autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialność za ewentualne szkody.

  LINK DO WĄTKU

  Zdjęcie simlocka - HOS

  Na s3 ściągnąłem simlock, potwierdzam miałem na inne sieci prócz orange.

  UPRZEDZAM IŻ PRODUCENT MOŻE ODMÓWIĆ GWARANCJI TELEFONU!!!

  Podaje jak to zrobiłem.

  1. Wgrałem luxandroid v3 z SU 1.25

  2. ściagamy plik zip z tego wątku [s4][Hack][Root] SIM Unlock for FREE - xda-developers dokładniej: METHOD 2 - Semi Automatic

  będzie to generator.

  3. uruchamiamy terminal emulator i wpisujemy:

  su [enter]

  strings -n 8 /dev/block/mmcblk0p6 [enter]

  wyświetli nam się informacja z Cid, simlock itp., znajdujesz linie UN_Lock_code

  np. "UN_Lock_code=063312345"

  Powyżej UN Lock code będzie wyświetlany IMEI, będzie potrzebne 7 ostatnich cyfr IMEI

  8. Uruchamiasz pobrany programik

  9. Pisujesz UN Lock Code, poniżej 7 ostatnich cyfr numeru IMEI telefonu no i okazuje ci się kod SIMLOCK.

  10. wkładasz kartę SIM z innej sieci, wpisujesz SIMLOCK kod, klikasz ok czekasz na restart telefonu i powinno być OK.

  Edytowane przez linar10

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Napisano (edytowane)

  HTC Sensation posiada kod do odblokowania simlock'a w / dev/block/mmcblk0p6.

  Kod ten został znaleziony i wykorzystany wiele miesięcy temu przez użytkowników HTC Sensation.

  Dla One S, HTC zdecydowali się być nieco podstępniejsi .Kod nadal istnieje w tym samym bloku, ale kod został zaszyfrowany przez dodanie klucza generowanego z numeru IMEI telefonu.

  Sposób ten wykorzystuje numer IMEI, do obliczenia klucza który może być następnie wykotzystany do odblokowania SIMLOCK'a.

  Dzięki wkładzie różnych użytkowników, mamy 3 różne sposoby uzyskania kodu odblokowującego SIM.

  Wszystkie są sprawdzone i potwierdzone na wszystkich wersjach HTC One S(S4).

  Metoda 1 (szczegóły poniżej) nie wymaga pobierania i trwa około 5 minut.

  Metoda 2 wykorzystuje metodę 1 oraz mały wykonywalny program na komputerze z systemem Windows, do wykonania obliczeń.

  Metoda 3 wymaga pobieranie bash skryptu, za to w pełni automatyzuje procedurę.

  Uwaga 1: Wszystkie metody wymagają root'a i działa obecnie tylko w wersji S4.

  Uwaga 2: Jest możliwe, że polecenie 'Strings', o którym mowa w tekście, będzie działać tylko wtedy, gdy masz zainstalowany BusyBox. Jeśli już używasz CUSTOM ROM'ów, prawdopodobnie masz już go zainstalowanego. Jeśli jesteś na zrootowanym stock'u i nie możesz wykonać polecenia strings, spróbuj zainstalować BusyBox.

  Wszelkie opinie na ten temat będą mile widziana w wątku.

  Uwaga 3: Romy oparte na CM10 przywracają fabryczne wartości UN_Lock_code i nie ma możliwości odblokowania po włożeniu nowej karty SIM. Jeśli masz ten problem, powrócić do ROM'u bazującego na stock'u (np. Trickdroid, Venom) dla procesu odblokowania. Możesz wrócić do CM10 po poprawnym odblokowaniu telefon'u.

  Metoda 1:

  Aby znaleźć kod odblokowujący simlock'a potrzebujesz:

  1)Zrootowany telefon

  2)Android Terminal Emulator(dostępny za darmow w sklepie Play) -->https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&hl=en

  3)Twój numer IMEI(wystukaj w telefonie kod *#06#)

  Do wykonania tej metody potrzebne są 4 etapy, które musisz wykonać:

  1) Uzyskanie swojego UN_lock_code z telefonu

  2) Obliczenie klucza z numeru IMEI

  3) Odjęcie (2) od (1)

  4) Odblokowanie telefonu

  Etap 1

  Musisz otrzymać swój UN_lock_code z telefonu w następujący sposób :

  Otwórz aplikację Terminal Emulator i wpisz:

  su [ enter]

  strings - n 8 / dev/block/mmcblk0p6 [ enter]

  Ta komenda wyświetli kilka wierszy danych (w tym numer IMEI )

  Jedna z linii będzie [ np. ] UN_Lock_code = 063312345

  Zanotuj ten numer (to nie jest kod odblokowania SIM ) !

  Etap 2

  Zrób klucz z numerem IMEI :

  a) Napisz, 7 ostatnich cyfr numeru IMEI w tym formacie : 1234 567

  b ) Odwróć bloki : 567 1234

  c ) Dodaj 4 cyfre X: 567 x 1234 w przypadku gdy:

  X =suma pierwszych 3 cyfr ( Jeśli suma jest 2 cyfrowa, napisz tylko 2 cyfrę )

  [ 5 + 6 + 7 = 18 w powyższym przykładzie , więc X = 8 ]

  [ jeśli suma jest 3 , X = 3 ]

  [ jeżeli suma wynosi 17 , X = 7 ]

  [ jeżeli suma wynosi 25 , X = 5 ] itp.

  Stosując powyższą metodę IMEI otrzymujemy:

  567 8 1234 ( =klucz)

  Etap 3

  Wykonujemy proste działanie .

  UN_Lock_code [ z Kroku 1 ] - klucz [ z Kroku 2 ] = kod odblokowujący SIM

  na przykład 063312345 - 56781234 = 6 531 111

  To musi być 8-cyfrowy numer , więc dodaj zero na początku , jeśli to konieczne

  Kod odblokowania SIM : 0653 1111

  Etap 4

  Zdejmujemy blokadę sim:

  a ) Wyjmij kartę SIM ( nie ma potrzeby , aby wyłączyć telefon )

  b ) Włóż alternatywną kartę SIM

  c ) Gdy pojawi się powiadomienie , wprowadź kod odblokowujący SIM otrzymany w kroku 3.

  d ) Uruchom ponownie telefon , jeśli komunikat tak kazał.

  Metoda 2 (Półautomatyczna):

  Dla tej metody postępuj według sposobu (1) z, aby uzyskać kod UN_Lock

  Następnie można pobrać aplikację, która automatyzuje proces obliczeniowy.

  post-89757-14255746808701_thumb.jpg

  Wpisz swój kod UN_Lock i 7 ostatnich cyfr numeru IMEI i naciśnij przycisk "OK".

  Twój kod odblokowujący SIM pojawi się w dolnym polu.

  Metoda 3 (W pełni automatyczna):

  a) Pobierz ten skrypt bash --->http://dl.dropboxusercontent.com/u/7524314/unlock.zip

  b) Rozpakuj zip

  c) wrzuć unlock.sh do / system / (nie będzie działać z powodu ograniczeń sdcard Android)

  d) Otwórz Terminal i wpisz:

  su <enter>

  / system / unlock.sh<enter>

  (Albo uruchomić plik sh. Bezpośrednio z ROOT EXPLORER'a)

  Kod SIM Unlock zostanie wyświetlony w terminalu, a także zostanie zapisany do / sdcard / sim_unlock_code.txt

  W TWOIM TELEFONIE ZOSTAŁA POPRAWNIE ŚCIĄGNIĘTA BLOKADA SIM ZA DARMO!!!

  Edytowane przez Kristyan
  Na życzenie przypiąłem Twój post do tego zbioru poradników :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Gość
  Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x