Skocz do zawartości
000Qba000

Xpieria P, Xperia S, RAZR, One S czy Sgs II?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Który telefon wybrac? : Sony Xperia P, Sony Xperia S, Motorola RAZR, HTC One S czy Samsung Galaxy S II? Telefon ma mi służyc głównie do:

- słuchania muzyki

- przeglądania internetu(głównie facebook, ew. jakiś film czasem obejrzec)

- chciałbym też żeby miał dobry, przejrzysty ekran

Reszta opcji takie jak robienie zdjęc, nagrywanie filmów wykonywane będą sporadycznie więc to można pominąc. Nie będę grał w jakieś wymagające gry, tylko w takie typu Angry birds itp.

Jeżeli są jeszcze jakieś telefony warte uwagi tak do ok. 1000-1100zł, chętnie na nie zerknę ;)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shimu

jeśli dobry i przejrzysty ekran to Sony Xperia S najlepiej;) co do reszty,to każdy z podanych wypadnie podobnie (choć według mnie s3 z xperii s jest najlepszy - a miałem i używałem każdy) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shimu

w sumie mógłbyś wziąć HTC ONE S, ale tego z S4 no i oczywiście zakładając, że 16gb Ci wystarczy (z czego do użytku masz jeszcze mniej) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym się jeszcze zapytac jak jest z odtwarzaniem muzyki. W którym z tych telefonów jakoś jest najlepsza? Oraz wydajnośc, czy w którymś z ww telefonów się coś przycinało itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Najlepsze pod względem muzyki to XPERIA S i ONE S. XPERIA P też podobno dobrze gra, jak do muzyki to tylko SONY albo HTC.

Nie miałem do czynienia z Xperia p i ONE S, ale z XPERIĄ S miałem bliski kontakt na słuchawkach. Zarówno ekran, jak i muzyka to ŻYLETA. W porównaniu do mojego LWW - nie ma o porównywać :) I ma 32GB bez SD... Ale 25GB to jednak spora pamięć. Problemem jednak są te dotykowe kropeczki - czasami potrafi jasny szlak trafić, jak nie chcą działać...

Możesz jeszcze rozpatrywać nową Xperię T. Ma slot na SD, 16GB wbudowanej, ekran również żyleta. Nie wiem tylko, jak z muzyką...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia T jest droższy o te kilkaset złotych, więc niestety nie da rady. Chyba wybiorę Xperię S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

Nie lepiej one s? jest o wiele szybszy, a poza tym ma sense, które wg mnie jest najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie już sam nie wiem, One S też jest spoko i właśnie jest trochę szybszy. Oglądałem przed chwila recenzję i widac, że na Xperia S, kolor biały jest nieco żółtawy. Kurde sam nie wiem. Teraz zastanawiam się tylko między One S a Xperią S. Pomóżcie, może jeszcze jakieś argumenty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jako posiadacz Xperii S oczywiście obstawiam za nią, nie tylko dlatego, że ją mam. HOS ma 11 gb pamięci wewnętrznej bez możliwości rozbudowy. Xperia ma jej ponad 2 razy więcej, bo 25GB. Bateria w HOS jest o 100mAh mniejsza. Xperia ma rozdzielczość HD, HTC ma mniejszą. Jeżeli chodzi o przyciski, to ja nie mam z nimi już żadnego problemu. Na początku mnie denerwowały, ale teraz się przyzwyczaiłem. Jak dla mnie wielkim minusem dla HTC jest ten wystający obiektyw aparatu. Położysz go kilka razy na biurku i zaraz będzie zarysowany. Jeżeli chodzi o wydajność, to wiadomo, że wersja S4 jest lepsza od Xperii, ale droższa i trudniej go zdobyć - u operatorów to prawie niemożliwe. Wersja S3 jest praktycznie taka sama jak Xperia, bo lekko podkręcony procek nie robi praktycznie żadnej różnicy. Zdecyduj sam :)

edit: zapomniałem o NFC! HOS nie posiada tego modułu, a jak wiesz w Polsce jest ona coraz bardziej użyteczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

Htc z s3 i tak będzie wydajniejsze od sxs, bo ma mniejszą rozdzielczość. Co do nfc, to powiedzmy sobie szczerze, może z 5% (no może 10) ludzi to posiadających używa tego raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi