Skocz do zawartości
damianlorencki

GT540 w sieci z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zielony jestem więc wyłożę w miarę łopatologicznie. Kupiłem LG GT540, a do tego router D-LINK DIR-300. Telefon nie miał problemów ze znalezieniem WIFI i internet śmiga, ale jak połączyć kompa i telefon w sieć, coby się np. plikami wymieniać? (nie śmiać się, zielony jestem...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to juz jest potrzebna intergracja na poziomie OSów. Zwykle np. w LANie sa polaczone wszystkie komputery z Windowsem, wiec jest jakas tam zgodnosc by moc sie wymieniac bez przeszkod plikami. Plikami sie smialo mozesz wymieniac przez bluetooth, jesli tak bardzo chcesz bezprzewodowo.

Nie probowalem nigdy zrobienia jakiegos Homegroup, tak by to dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie o jakiś Homegroup by mi chodziło, ktoś kiedyś próbował stworzyć może taką sieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie opisze jak utworzyć sieć z kompem ale do wymiany plików użyj DROPBOX - bedziesz miał 2GB na wymiane danych z kompem za pomocą synchronizacji folderu

Zrob tak -

mam nadzieje że to ci pomoże - ja tak robie i fajnie się to sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz użyć EStrongs File Explorer. Troche to połowiczne rozwiązanie bo mozesz przeglądać i kopiować udostepnione katalogi na kompie ale jest to dosyć wygodne i szybkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox

Jest jeszcze FTPServer (i kilka innych programów o podobnej funkcjonalności, np On Air). Telefon staje się serwerem FTP. Można pobierać oraz wysyłać pliki za pomocą dowolnego klienta FTP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nox możesz łopatologicznie wyłożyć z tym FTP (co to klient FTP?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox

Klient FTP to program, który potrafi połączyć się z serwerem FTP. Total Commander posiada taką możliwość. W jednym panelu masz zdalny system plików, w drugim lokalny i możesz między nimi kopiować pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może by tak zainstalować program WiFi File Explorer lub mu podobne ... Działa na poziomie sieci LAN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najprosciej to

wejdz do marketu , i sciagnij websharing lite , zainstaluj , odpal , włącz start będziesz miał pokazane ip i haslo na kompie wpisz ip klikasz przejdz , czy tam enter i bedziesz mial ekran websharing , tam wpisujuesz haslo ktore bedziesz miał na fonie , i masz juz dostep do karty sd ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi