Skocz do zawartości
e-daniel

[XXLS2][JB] MKalter Jelly Bean ROM V1

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżyłem linki do pobrania ROM'u w pierwszym poście. Niestety ze względu na duże zainteresowanie nadal dropbox się "zapycha" a torrent leci zbyt wolno. Jeżeli tylko pojawi się jakikolwiek mirror od razu wrzucę. Jeżeli ktoś posiada ten ROM i może udostępnić zasoby, proszę o info - również umieszczę w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodam ze myszka bluetooth działa do tego strzałka jest większa niż w ICS dla mnie lepiej,bateria przez noc zeszła mi 3 % czyli ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ROM nie ma polskiej klawiatury ? czy to dlatego że sciągnąłem z linku z pierwszego postu o nazwie dropbox Chiny ?

Kiedy chce np pisać smsa to mam do wyboru tylko klawiaturę chińską i angielską. No i oczywiście wówczas nie ma możliwości wybrania polskiego znaku typu "Ó, Ź, Ą" itp.

Edit:

To chyba jednak kwestia linku bo tylko plik z dropbox Chiny ma w nazwie dopisek CHT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze wrażenia po kilkunastu godzinach testow:

ROM ogólnie równie szybki jak wcześniejsze wypieki (Rocket Rom V1 i Classic Rom V1). Ze stabilnością też nie ma problemów. Podobnie jak w Classic Rom V1 menu zasilania zostało rozbudowane o możliwość przejścia do Recovery i Download Mode z poziomu restartu. Również materiały wideo wyświetlane są dosyć płynnie, z wyjątkiem materiałów wideo w przeglądarkach korzystających z flasha - tutaj jest nieznaczne pogorszenie w stosunku do np. Classic Rom V1, ale da się oglądać, bo i tak jest dużo lepiej niż miało to miejsce w ICS. Oprócz dodatków z listy zmian usprawniono też kilka niedociągnięć występujących w wycieku XXLS2 jak i wcześniejszych wypiekach na jego bazie.

Znalezione błędy:

Autofocus przy nagrywaniu wideo - nie działa podczas nagrywania. Ostrość łapie przed rozpoczęciem nagrywania i tak zostaje, po rozpoczęciu nagrywania funkcja już nie reaguje.

Funkcja Inteligentny Obrót - mocno spowalnia wykonanie autorotacji. Bardzo irytujace, więc trzeba tą funkcję wyłączać (lub w ogóle nie włączać) bo i tak niezbyt dobrze działa.

Polecenie budzenia - nie działa. Przy próbie wejścia w ustawienia komendy głosowej destabilizuje się cały system, po czym następuje ponowne jego ładowanie.

Nie działa opcja nagrywania rozmów wychodzących.

Ogólnie z ROM'u da się komfortowo korzystać i można polecić, jednak nie jest wolny od błędów. Jeżeli coś jeszcze znajdę dopiszę w tym pocie.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Ten ROM nie ma polskiej klawiatury ? czy to dlatego że sciągnąłem z linku z pierwszego postu o nazwie dropbox Chiny ?

Kiedy chce np pisać smsa to mam do wyboru tylko klawiaturę chińską i angielską. No i oczywiście wówczas nie ma możliwości wybrania polskiego znaku typu "Ó, Ź, Ą" itp.

Edit:

To chyba jednak kwestia linku bo tylko plik z dropbox Chiny ma w nazwie dopisek CHT

Klawiatura Samsung korzysta z takiego samego języka jak system, czyli przy pierwszym uruchomieniu jeżeli wybrałeś j. polski to klawiatura też powinna obsługiwać j. polski. Jeżeli nie to wejdź w Ustawienia/Jezyk i wprowadzanie i sprawdź jaki masz język w pierwszej pozycji. Powinien być polski. Jeżeli jest inny (a nawet i polski) to ustaw z listy Polski. Potem przejdź dalej do Klawiatura Samsung/Ustawienia (ikonka)/T9 i zrób to samo, czyli ustaw j. polski.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit:

w swype po uruchomieniu dostępny jest tylko angielski polski trzeba ściągnąć i uruchomić, oczywiście wykonuje się to w ustawieniach swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten autofokus przy nagrywaniu przydałoby sie poprawic strasznie upierdliwe.

Aparat ICS z marketu rozwiązuję problem kamery ale nie ma w nim pauzy a fajna funkcja.

Tu jeszcze dwa linki 24 godzinne do szybkiego pobrania.

Rapideo

nopremium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie używam aplikacji smsoid z marketu ma problem bo na tym romie po uruchomieniu wyskakuje okienko z info: ''Twój ROM posiada wbudowana blokadę reklam bądź posiadasz oprogramowanie które je pełni. Program zostanie zamknięty. Jeżeli chcesz korzystać z programu w wersji darmowej odblokuj wyświetlanie reklam telefonie(dla ROMu w trybie recovery) ” i zamyka aplikację muszę ja kupić a np. nie koniecznie chcę kupować. Jak włączyć te reklamy ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym ROMie z Dropbox Chiny z dopiskiem CHT na końcu nie ma możliwości wyboru polskiego języka w klawiaturach.

Jest tylko angielski i chiński.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi