Skocz do zawartości
e-daniel

[XXLS2][JB] MKalter Jelly Bean ROM V1

Rekomendowane odpowiedzi

I będzie działać, jednak jest to zależne od tego do jakiej sieci mobilnej jest w danej chwili podłączony telefon. Chodzi o podłączenie fizyczne a nie nazwę operatora wyświetlaną na ekranie.

Np. abonenci sieci Play zgłaszają problemy z transmisją danych po sieciach mobilnych w momencie kiedy znajdują się w zasięgu sieci Plus (z którą to Play ma umowę wewnątrz roamingową). Powód - opisany w poście #79. Dla odmiany, problemu z transmisją nie zgłaszano w przypadku korzystania w danym momencie z sieci Orange i rzecz jasna Play (nie wiem jak jest z T-mobile). Zaznaczam, że mowa cały czas o abonentach sieci Play.

Więc aby rozwiać wszelkie wątpliwości zygixxx, upewnij się że tam gdzie wykonujesz połączenia głosowe a brakuje transmisji danych czy oby "nieświadomie" telefon nie łączy się przypadkiem ze światem poprzez BTSy sieci Plus, bo nie określiłeś jeszcze z jakiej sieci FIZYCZNIE korzystasz w chwili braku transmisji danych. W poście #78 piszesz, że korzystasz jedynie z sieci macierzystej ale już w poście #80 zaznaczasz, że masz włączoną możliwość korzystania z sieci WSZYSTKICH. Zaznaczam jeszcze raz - nie sugeruj się nazwą operatora widniejącą na na ekranie, bo nawet jak będziesz podłączony do sieci Plus, Orange czy T-mobile to i tak na ekranie będziesz miał cały czas Play, z racji że jesteś abonentem tejże sieci.

Jak wykluczysz możliwość opisaną powyżej, czyli:

Ustawienia/Komunikacja/Więcej ustawień/Sieci telefoni komórkowej/Transmisja danych po sieci - włączona

dalej w tym samym submenu /Operatorzy sieci/*Wyszukiwanie* - ustaw na sztywno Play (nie "Wybieraj automatycznie")

i po zalogowaniu do BTS'a nadal będziesz miał problemy z transmisją mimo doskonałego zasięgu, to odezwij się tutaj.

Będziemy szukać rozwiązania Twojego problemu.

PS

Wracając do Radia na tym ROM'ie, zgłaszano problemy (również przeze mnie) jednak nie dotyczyły one braku transmisji danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Post #80 nie jest mój ;)

Teraz właśnie siedzę w pracy i monitoruje co się dzieje... E/3G/H max, jak już H wskoczy, to dosłownie na kilka/kilkanaście chwil.

Jestem cały czas na sztywno podpięty pod Play, roaming i dane w roamingu wyłączone.

W zasadzie w tych pytaniach bardziej mi chodziło o możliwość wrzucenia innego radia (ICS, czy GB).

Jak pisałem wcześniej Notkę mam od niedawna, np w Galaxy S2, radiami można było "wahlować" do woli, miałem kilka w zależności od miejsca gdzie przebywałem.

Winę zasięgu wykluczam, na lapku nonstop H+

Dzięki chociaż za info, że radia z innych romów nie podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować wygrać inne radio z ics albo gb najwyżej nie będzie działać i wrzucisz to z jb

Tu masz wszystkie

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1645202

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez slawrumia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up

Post #80 nie jest mój ;)

Teraz właśnie siedzę w pracy i monitoruje co się dzieje... E/3G/H max, jak już H wskoczy, to dosłownie na kilka/kilkanaście chwil.

Jestem cały czas na sztywno podpięty pod Play, roaming i dane w roamingu wyłączone.

W zasadzie w tych pytaniach bardziej mi chodziło o możliwość wrzucenia innego radia (ICS, czy GB).

Jak pisałem wcześniej Notkę mam od niedawna, np w Galaxy S2, radiami można było "wahlować" do woli, miałem kilka w zależności od miejsca gdzie przebywałem.

Winę zasięgu wykluczam, na lapku nonstop H+

Dzięki chociaż za info, że radia z innych romów nie podejdą.

Rozumiem Cię doskonale, rozwinąłem troszkę dyskusję. Wracając do twojego ostatniego postu, to z tego co kojarzę roaming w Play powinien być włączony, bo tyczy się również wewnętrznego. Ale to już później, jak dojdziesz do ładu z opisywanym przez Ciebie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Możesz spróbować wygrać inne radio z ics albo gb najwyżej nie będzie działać i wrzucisz to z jb

Tu masz wszystkie

[Modem] All Radio's at 'One' Place (Latest: XXLS1) - xda-developers

Spróbowałem zainstalować ze trzy sztuki, i nic. Installation aborted...

Przeinstalowałem jeszcze raz XXLS1, przez dobrych kilka minut ładnie trzymało H/H+, ale już wróciło do "normy".

Chyba będę musiał się z tym oswoić, że w pracy nie będzie mi dane dobre połączenie przez Notkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs
    Spróbowałem zainstalować ze trzy sztuki, i nic. Installation aborted...

Rozpakuj te pliki .zip i po rozpakowaniu wgraj plik .bin PC Odinem wstawiając plik modem.bin w okienku PHONE lub Mobile Odinem plik modem.bin jako MODEM.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Trzy radia z ICS`a "FAIL!"

Dobra chłopaki dzięki, ale myślę że nie ma co się rozwodzić teraz nad działaniem radia... Jutro w domu wrzucę sobie oficjala ICS`a i zobaczę jak to będzie śmigać w pracy, bo teraz to taka zgaduj zgadula.

Ogólnie rom chodzi lepiej od każdego JB ze wszystkich które testowałem (poza oficjalnym z S3), internet (w pracy) jest sprawą drugorzędną.

Jedyny poza tym problem, to ikonki ściągniętych z marketu apek, połowa z nich zamiast normalnych ikon, ma zielonego ludzika :)

Po jakimś czasie wracają do normy, ale po restarcie telefonu znów się krzaczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bekala

Witam, mam problem nie mogę znaleść opcji udostępniania nr. tel. do dzwoniącego.Gdzie w tym romie schowała się ta opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mlyko

Czy moge wgrać ten rom na rom kingdroid v7.0 LRK i kernel NoteCore14.2 ? Jeżeli nie to co zrobić bywgrać ten rom do mojego note?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz bez problemu. Stosuj się do instrukcji w pierwszym poście.

---------- Post dołączono o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Witam, mam problem nie mogę znaleść opcji udostępniania nr. tel. do dzwoniącego.Gdzie w tym romie schowała się ta opcja.

Z poziomu Dialera kolejno:

Menu/Ustawienia połączeń/Dodatkowe ustawienia/Identyfikator rozmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi