Skocz do zawartości
pittrw

Xperia j

Rekomendowane odpowiedzi

pittrw

Czy ktoś już ma ten telefon. Jest u mnie na przedłużeniu umowy w tmobile. Zastanawiam się nad zamówieniem jest w dość atrakcyjnej cenie, przypomina trochę xperię arc, ponieważ Xperii U w tmobile już nie będzie.

Zachęcam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
songo

slaby soc troche ma snap s1 (msm7227a) + adreno 205 cienko troszke;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pittrw

Też właśnie czytałem test, ale ma nowszy kernel, więc może płynniej działac na ics/jb, no i bateria potężna 1750 mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slaby soc troche ma snap s1 (msm7227a) + adreno 205 cienko troszke

boonyyy... ile razy można to wałkować. Po pierwsze nie adreno 205 a adreno 200 (jednak jakoś tam niby ulepszone względem tego, które siedziało przy MSMach 7227). Po drugie - Xperia J jest tańszym modelem producenta z powiedzmy nizszej-średniej półki. Obecnie wszyscy producenci w tym przedziale cenowym oferują procesory Cortex-A5, którym najczęściej jest właśnie chip Qualcomma MSM7227A. O Scorpionach już zapomnijcie.

Może poczekajmy, aż ktoś dostanie Xperię J w swoje ręce i podzieli się z nami wrażeniami.

WARTO zauważyć, że Xperia J jest pierwszym modelem od SONY wyposażonym w szkło Gorilla Glass (bynajmniej tak wynika ze specyfikacji produktu, która znajduje się na stronie SONY).

ps na Allegro pojawiła się pierwsza sztuka tego smartfona w cenie 1000 zł.

Edytowane przez maximilianus.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zakk87

Sądząc po motoroli motoluxe nie szykuje się coś wspaniałego. Ot low-end z dużym ekranem w kształcie łuku. Za 700zł nówka w sklepie Sony byłby opłacalny.

Aha, chip nie potrafi nagrywać w HD...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto mówił o czymś wspaniałym? Szykuje się po prostu bardzo ładny moim zdaniem telefon, z dużym ekranem chronionym szkłem gorilla, który będzie dobrze sprawdzał się w komunikacji. Nie każdy tu na forum jest uczniem, któremu telefon służy do gier.

Gdyby w tym smartfonie była możliwość nagrywania wideo w HD (co jest mi potrzebne), to bym go na 100% kupił bo dizajn mi się podoba. Niestety wymagało by to zastosowania innego chipsetu i musiał by to być NovaThor U8500 bo innej możliwości nie widzę (scorpionów już chyba nie produkują), ale wtedy i cena była by wyższa i było by coś nie tak marketingowo, bo z U8500 są już XPERIA P oraz U. Szczerze mówiąc czegoś tu brakuje, ponieważ obecnie pomiędzy MSM 7227A oraz -25A a dwurdzeniowymi Cortexami-A9, jak U8500 nic nie ma (bynajmniej na masową skalę). Wyjście z tej sytuacji widzę, w nowych czterordzeniowych Snapdragonach S4 - MSM8225Q oraz MSM8625Q, które są Cortex-ami-A5, także powinny być tanie i zastąpić w średniej półce cenowej scorpiony S2 (urządenia z nimi powinny się pojawić na przełomie 2012/13 roku).

Edytowane przez maximilianus.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pittrw

Witam. Zamówiłem bo mi umowa wygasła. Jak go dostanę to zdam relacje. Mogę porównać z obecną Neo /MT15/

I przyjechał, na razie próbuje rootowac, ale coś nie chce działać, zadziałał tą metodą http://forum.android.com.pl/f286/st21i-root-dla-xperia-tipo-flashtool-228681/ trzeba wybrać we flashtoolu xperię st21 tipo.

Ogólnie telefon dział płynniej niż na ICSie w Neo. Ekran bardzo jasny (też w porównaniu). Zdjęcia jak na 5 MP żadnej rewelacji.

Telefon z tmobile, wiec mam nawet ekran startowy z tmobile, trochę śmieci operatora. Nie mogę znaleźć nr cda dla Europy centralnej, bo wgrałbym niebrandowany

To tyle jak potestuje dam znać.

Edytowane przez pittrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sądzicie czy warto kupić Xperie J do przeglądania internetu i do sporadycznego odtwarzania filmów? W gry nie gram, to może by wystarczyła mimo słabych wnętrzności..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pittrw

Pewnie wystarczy, mi filmy odtwarza ładnie, nawet TV teraz nie potrzebuje przy tych 4 calch. :oczy:

Co do wnętrzności, może i słabe, ale lepiej chodzą niż w neo po update do 4.0.4. Jednak oprogramowanie może dużo zepsuć/naprawić, i tak jest w przypadku serii xperia 2011. dali w d.... z tą optymalizacją icsa, w J jest duuużo lepiej z tym. Jedyny minus to aprat, jednak jest ciut słaby, gorszy niż w neo V bo nie kręci HD, ale sam aprat ma mało opcji - brak ustawienia makro, choć ma autofocus:mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o widzę, że masz już J w rękach :) To napisz może coś o jakości wykonania smartfona: jak lekko ściskasz obudowę to skrzypi w jakimś miejscu, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.