Skocz do zawartości
pittrw

Xperia j

Rekomendowane odpowiedzi

larm82
    Mam ten sam problem co Migotka, też Orange.

Podbijam, ile macie pamięci wewnętrznej? Też 2 GB? W specyfikacji jest podane, że powinno być 4 GB..

Angry birds czy bad piggies chodzą płynnie.

4GB jest faktycznie,ale apki systemowe zajmują 2GB,dlatego też dla użytkownika pozostaje 2GB.Podobnie w Xperi P ,która ma 16 GB,a po odpaleniu wychodzi niecałe 11GB.Tu masz specyfikacje J-ki ,gdzie jest o tym napisane:Sony Xperia J - Full phone specifications

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj pojawił się test na phonearena:

Sony Xperia J Review

ocena mniej więcej taka jak na cnet, czyli delikatnie pisząc kiepska: `Don't even bother, guys`.

:/

mnie zastanawia przede wszystkim, czy SXJ faktycznie robi takie kiepawe zdjęcia?

http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/123088-image/Sony-Xperia-J-Review-047-samples-jpg.jpg

z tego co piszą, testowali na najnowszym sofcie, czyli 11.0.A.3.18.

chyba poczekam jeszcze na gsmarena :D

ew. zdecyduję się na SXsola (chociaż maksymalnie wkurza mnie ta bateria zamontowana na stałe - i w dodatku dużo mniejsza niż w SXJ..).

Edytowane przez czekker
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

mnie zastanawia przede wszystkim, czy SXJ faktycznie robi takie kiepawe zdjęcia?

http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/123088-image/Sony-Xperia-J-Review-047-samples-jpg.jpg

z tego co piszą, testowali na najnowszym sofcie

Jest nowszy soft,(końcówka 28) gdzie poprawiono ostrość aparatu (była już o tym mowa) To ze test na phonearena wypadł słabo dla j-ki,nie ma się co dziwić.Wszak jest to model z najniższej pólki,jedynie wyświetlacz (4 inch.) moze sprawiać wrazenie ze mamy do czynienia ze sprzętem z średniej pólki,ale tak nie jest.Procek S1 oraz GPU Andreo 200 ,toż to to komponenty sprzed 2,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest nowszy soft,(końcówka 28)

na PTCRB najnowszym jest 11.0.A.3.18 z 5 września..:

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=21714

EDIT:

faktycznie, nawet w tym wątku (str.3.) jest najpierw mowa o .22:

http://img16.imageshack.us/img16/3268/screenshot2012110207374.png

a potem o .28 poprawiającym jakość aparatu :)

naiwnie myślałem, że PTCRB jest aktualne..

btw, na phonearena podobno nie lubią Sony ;)

w sumie moze coś w tym jest, bo Desire V (także AD 2012) z dokładnie tym samym hardware (RAM, chipset, CPU, GPU) wypadł dużo lepiej..

Edytowane przez czekker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie wiedziałam, który tel wybrać czy sola czy J. Wybrałam J bo ma ładny wygląd i solidne wykonanie w sensie,że nic w nim nie skrzypi tak jak np. w Xperii U (o czym wielokrotnie czytałam) na plus bateria i 4 calowy wyświetlacz. Chociaż nie ukrywam, mogli mu podarować 2 rdzenie i byłoby naprawdę wyśmienicie. Ja trochę stękam bo dopóki nie kupiłam swojego smartfona, jedynym modelem jakim się trochę bawiłam był... samsung galaxy S2 kuzyna więc teraz w obcowaniu z 'dżejem' różnica jest kolosalna (podobnie jak cena:p)

Co do aparatu to fakt-mój długo łapie ostrość i ja nie mam tej aktualizacji więc najlepsze zdjęcie jakie zrobiłam na spokojnie wygląda tak: (klawiatura stojąca w magazynie dlatego taka syfiasta :P)

DSC0010jp_xnhaepe.jpg

I teraz najważniejsze pytanie: Bo sama tego nie zrobię- dowiedziałam się,że wgranie do J czystego oprogramowania w serwisie kosztuje ok. 60zł- Czy warto zmienić play'owski soft na czysty? Usprawni to jakoś działanie telefonu czy różnica będzie tylko kosmetyczna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I teraz najważniejsze pytanie: Bo sama tego nie zrobię- dowiedziałam się,że wgranie do J czystego oprogramowania w serwisie kosztuje ok. 60zł- Czy warto zmienić play'owski soft na czysty? Usprawni to jakoś działanie telefonu czy różnica będzie tylko kosmetyczna?

zdecydowanie warto zmienić brandowany soft na czysty.

nie wiem czy warto dawac za to 60zł, bo moim zdaniem zrobiłabys to sama - jeżeli dodatkowo masz laptopa z dobrą baterią to strach jeszcze mniejszy, bo jak dla mnie największe ryzyko to utrata zasilania w trakcie flashowania ;)

fajnie byłoby gdyby ktoś na forum napisał krótką procedurkę dla SXJ krok-po-kroku dla początkujących (Ty byłabys dobrym testerem, a inni chętni też by skorzystali :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Witam, najnowszy soft jest taki,

screenshot2012110913331.th.png

a to mój kot złapany na śpiocha,

dsc1637n.th.jpg

Niestety nie robiłem zdjęć po aktualizacji bo i nie ma na razie czego, ale aparat na poziomie 5 MP jest w miarę dobry. Można bez ziarna zrobić zdjęcie wieczorem, a to już nawet niektóre 8 MP nie potrafią. Poza tym do wybierania ostrości używam opcji "Ustaw ostrość dotykiem".

Flashowanie softu jest jak...jedzenie dobrej pizzy, czekasz i masz niebo w gębie. Atak na poważnie, przeczytaj mój post o modyfikacjach. Od brandu czy niebrandu chyba ważniejszy jest root. Wtedy usuwasz i modyfikujesz co chcesz. Ja np testuję teraz zmniejszenie kompresji zapisywanych zdjęć i głośność walkmana. Jak będą gotowe i znajdę czas to udostępnię.

Edytowane przez pittrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

btw, na phonearena podobno nie lubią Sony ;)

w sumie moze coś w tym jest, bo Desire V (także AD 2012) z dokładnie tym samym hardware (RAM, chipset, CPU, GPU) wypadł dużo lepiej..

Może dlatego że Desire V to dual sim.Poza tym testy innych soniaków na phonearena wypadły dobrze,więc to nie jest kwestia nielubienia Sony przez w/w serwis,a raczej słaba specyfikacja j-ki.Tu masz inne testy tego telefonu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fajnie byłoby gdyby ktoś na forum napisał krótką procedurkę dla SXJ krok-po-kroku dla początkujących (Ty byłabys dobrym testerem, a inni chętni też by skorzystali :D)

Powiem ci szczerze,że bałabym się sama takich modyfikacji za dużo mam do stracenia jakby coś się nieudało:P

Mam jeszcze pytanie,bo jak zmienie soft to tracę gwarancję,którą mam na 2 lata... czy w razie awarii,która wiązałaby się z oddaniem tel.na gwarancję- w salonie będą wiedzieć,że coś było ruszane w oprogramowaniu? Oczywiscie po tym jakbym ponownie wgrala brand od playa przed oddaniem na gwar?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Z tego co wiem to nie specjalnie patrzą czy było coś wgrywane czy nie. Grunt by był oryginalny soft. Zanim zacznie sz modować pozyska trochę forumZrób flashtolem kopię swojego soft. Wtedy łatwiej będzie ci wgrywam niebrsndowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x