Skocz do zawartości
duchsw

Kies/Odin nie wykrywa telefonu, system nie rozpoznaje urządzenia (inne problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wnerwiony działaniem stockowego 4.3 (problemy z widocznością jako urządzenie masowe przy zapchanej pamięci) postanowiłem wgrać recovery i CM, niestety gdy w okienko PDA wklejam Philza, telefon ustawiam w tryb download i podłączam go kablem...odin go nie widzi. Dodam, że normalnie jako tryb masowy jest bez problemu widoczny, co robić? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień port USB.Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaredj

Podłączam się do tematu - mam identycznie taki sam problem.

KIES3 widzi telefon, odin też ale tylko gdy telefon jest normalnie włączony. Postanowiłem zrootować go znowu (mam stocka od dłuuuugiego czasu) i kiedy wchodzę w download mode (zatwierdzony volume up) odin kompletnie nie widzi telefonu. Zabawa ze sterownikami nic nie dała, w kiesie przeinstalowane sterowniki - nic. Czy ktoś rozwiązał ten problem? Android jest w tej chwili 4.3 choć to akurat w download mode nie powinno mieć jakiegokolwiek znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

też tak miałem i rozwiązanie problemu u mnie wyglądało tak:

1. wyłączyć telefon

2. podłączyc kabel usb do tel. i kompa

3. włączyć telefon

cieszyć się łącznością

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaredj

niestety - u mnie taki sposób nie zadziałał :(

Odin ni diabła nie widzi telefonu w trybie download. Z normalnie uruchomionym systemem - nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelt
    Witam, wnerwiony działaniem stockowego 4.3 (problemy z widocznością jako urządzenie masowe przy zapchanej pamięci) postanowiłem wgrać recovery i CM, niestety gdy w okienko PDA wklejam Philza, telefon ustawiam w tryb download i podłączam go kablem...odin go nie widzi. Dodam, że normalnie jako tryb masowy jest bez problemu widoczny, co robić? ;/

Z tego co się orientuję s3 nie ma trybu pamięci masowej jak to osiągnąłeś?

Najlepiej spróbować ponownie na komputerze który nie miał podłączanej komórki. Bo na aktualnym musisz wyczyścić wszystkie sterowniki i spróbować ponownie. Ja sterowniki zewnętrzne otrzymałem z kingo root. Po prostu jak rootowałem sam sobie ściągał sterowniki. W tym wypadku po prostu zainstalować program podłączyć s3 poczekać jak zainstaluje swoje sterowniki i jednak nie rootować. Te sterowniki kingo działają mi bez problemu tez na XP i 7 i na nich odin tez mi działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem ponieważ nie mam dostępnego telefonu jako magazyn danych, ani przesyłanie zdjęć, instalowałem sterowniki/kiesa od nowa, ale nic nie pomaga jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem co kilku poprzedników. Kiedy mój S3 jest normalnie uruchomiony, wszystkie aplikacje są w stanie go wykryć. Zarówno Odin jak i Kies "widzą" telefon. Natomiast kiedy uruchomię telefon w trybie DOWNLOAD MODE, staje się on kompletnie niewykrywalny dla mojego komputera. Nie ma charakterystycznego dźwięku podłączenia urządzenia do komputera, Menadżer Urządzeń także nie widzi abym cokolwiek podłączył. Chcę zrootować telefon, ale niestety nie mam jak to zrobić. Nie mam zielonego pojęcia czy wina leży po stronie mojego telefonu, czy komputera. Sprawdzałem 2 kable, jeden fabryczny z zestawu oraz drugi, zwykły który kupiłem specjalnie w Saturnie (Będę musiał iść go zwrócić) i na obu kablach dzieje się to samo. Telefon z uruchomionym systemem jest bez najmniejszych problemów wykrywany i mogę robić wszystko, natomiast w trybie DOWNLOAD MODE telefon nie chce się pokazać. Próbowałem już instalować 5 różnych sterowników USB samsunga, próbowałem z Kies. Oczywiście włączyłem tryb debuggowania w "opcjach programisty". Nawet sformatowałem komputer i w miejsce XP zainstalowałem Windows 7, żeby mieć pewność że nie mam uszkodzonych sterowników USB. Mam wrażenie że próbowałem już wszystkiego... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie bym go usłyszał, bo od 2 dni się z tym uporczywie męczę. Nie zliczę ile czasu już na to zmarnowałem i niedługo chyba dostanę w głowę... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco

@up

Chcesz go zrootować? Zrób zgodnie z tym poradnikiem: http://forum.android.com.pl/f551/cf-auto-root-v1-0-stock-recovery-ota-support-odin-228444/

Edytowane przez Tocco
    Doprecyzowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

noi co nadal problemz łącznościa nie rozwiązany :( mam to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi