Skocz do zawartości
duchsw

Kies/Odin nie wykrywa telefonu, system nie rozpoznaje urządzenia (inne problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Tocco

@up

A robiłeś dokładnie według tej instrukcji? -> http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-297007/

To znaczy bez samego flaszowania, Chodzi o to czy odin widzi telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wszystkich tych osób, którym komputer nie wykrywa telefonu w trybie DOWNLOAD MODE, być może mam dla was rozwiązanie, które u mnie zadziałało!

Potrzebujecie ściągnąć dwa małe programiki, do usunięcia całej "historii" podłączanych urządzeń do waszych portów USB. Obu programów nie trzeba instalować.

USB Oblivion 1.10.0.0 - Program który usuwa z rejestru ślady wszelkich urządzeń podpiętych do komputera za pomocą USB. Opcjonalnie program tworzy też kopię zapasową usuwanych wpisów, aby można je było w razie problemów przywrócić.

DOWNLOAD

USBDeview - Mały program, wyświetlający listę wszystkich urządzeń USB obecnie podłączonych do komputera, jak również wszystkie urządzenia USB, które były wcześniej używane.

DOWNLOAD - wersja dla systemów x32

DOWNLOAD - wersja dla systemów x64

Kiedy pobraliście już programy, czas zabrać się do roboty. (Dodam jeszcze, że ja robiłem to na Windows 7 z zainstalowanym oprogramowaniem Kies, oraz sterownikami Samsung USB, które Kies automatycznie zainstalował)

Pamiętajcie o tym, żeby w przypadku korzystania z Windows 7/8, uruchamiać programy (USBDeview/USB Oblivion/Odin) jako Administrator!

1. Odłączacie wszelkie kable USB, które macie aktualnie podłączone do komputera, oprócz ewentualnej myszki lub klawiatury.

2. Uruchamiacie program USBDeview, a w nim odinstalowujecie wszystkie urządzenia z listy. (Ewentualną Mysz/Klawiaturę zostawiacie) Urządzenia usuwacie za pomocą prawego kliknięcia i wybrania opcji "Uninstall Selected Devices", po czym zamykacie program.

3. Uruchamiacie program USB Oblivion, zaznaczacie opcję "Save Backup .reg-file", odznaczacie "Do Real Clean" i klikacie CLEAN. Program przeprowadzi symulację usuwania wpisów z rejestru i jeśli nie wyskoczy wam żaden błąd, to powtarzacie czynność, tym razem już z zaznaczoną opcją "Do Real Clean" i po zakończeniu zamykacie program.

4. Uruchamiacie ponownie komputer. W międzyczasie upewnijcie się, że wasz telefon ma uruchomiony "Tryb Debugowania USB" w Opcjach Programisty, oraz zaznaczone "Zezwól na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł" w zakładce Bezpieczeństwo

5. Po uruchomieniu systemu, pierwsze co robimy to w przypadku posiadania zainstalowanego oprogramowania Kies, wchodzimy w Menadżera Zadań i zamykamy wszystkie procesy programu Kies, które są włączone w tle. (U mnie są 3 procesy: Kies/KiesPDLR/KiesTrayAgent)

6. Uruchamiamy telefon w trybie DOWNLOAD MODE (zgaduję, że każdy czytający wie już jak to zrobić)

7. Podłączamy telefon za pomocą kabla USB do komputera. (Najlepiej do portu znajdującego się z tyłu obudowy)

8. Czekamy kilka-kilkanaście sekund na reakcję naszego komputera, który po chwili powinien wykryć nasz telefon i zacząć instalować sobie do niego sterowniki. Jeśli wszystko przebiega pomyślnie to możemy uruchomić program Odin, który również powinien w końcu wykryć nasz telefon i zabrać się do rootowania/flashowania czy na co tam mamy ochotę.

Ja męczyłem się z podłączeniem swojego telefonu w trybie DOWNLOAD MODE do komputera prawie dwa dni. Próbowałem niezliczonej ilości sterowników, dwóch różnych kabli i dopiero kiedy zrobiłem wszystko tak jak napisałem wyżej mój telefon został wykryty zarówno przez komputer jak i Odin'a. Udało mi się zrootować telefon, wgrałem custom recovery Phillz'a i cieszę się obecnie ArchiDroidem 2.4.1 :) Mam nadzieję, że komuś moja metoda pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyatek

Ostatnio zauważyłem, że po podłączeniu mojego SGS'a do komputera wyświetla się wiadomość: Nie rozpoznano urządzenia USB. Na drugim komputerze tak samo. Mimo tego telefon się ładuje. Nic ostatnio w nim nie modyfikowałem, więc nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Edytowane przez Hubal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Wgrałeś odpowiednie sterowniki?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyatek

Tak. Telefon po aktualizacji romu (stock) działał normalnie, można było przesyłać pliki i w ogóle. Jednego dnia po prostu przestał łączyć się z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Może to być wina kabla lub portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem mój samsung galaxy s3 po podłączeniu do komputera w trybie bootloader (download) nic sie nie dzieje, nie pojawi sie nawet na liście menadżera urządzeń Odin go nie wykrywa :( co robić?

Edytowane przez bykumza
    Poprawiłem nazwę tematu na regulaminową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Wgrałeś sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wszystkie możliwe i te usb i te przez kiesa

---------- Post dołączono o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

A jakie sterowniki są wymagane aby wykryło urządzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Jeszcze zmień port USB, kabel lub komp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi