Skocz do zawartości
duchsw

Kies/Odin nie wykrywa telefonu, system nie rozpoznaje urządzenia (inne problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

@Jastrząb09 ale mam nadzieje ze wchodząc w tryb "download mode" to po właczeniu go wciskasz nastepnie przycisk głośność + aby przejść dalej?, bez urazy ze tak pytam ale czasami własnie niektórzy tego nie robia i dlatego odin nie wykrywa telefonu i druga sprawa to uzyj wyższej wersji Odina tak jak napisał poprzednik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jak przytrzymuje dolny przycisk glosnosci, przycisk wylaczania i glowny przycisk na dole to potem wciskam + glosnosc i wyskakuje Downloading Mode. U góry po lewej jest pare informacji (na samej górze odin mode).

W telefonie mam ustawione debugowanie usb i jako urzadzenie multimedialne. Gdy telefon jest włączony, wszystko działa normalnie, za 1 razem po odinstalowaniu sterownikow system sam je szuka i instaluje. Potem instalowałem kiesa, nic nie dało to ręcznie sterowniki. Komputer w trybie downloading telefonu wogóle nie widzi, tak jakby był wyłączony. Nie jestem pewwny jak w menadżerze urządzeń, ale nie wyskakuje unkown device, chyba nic się nie dzieje.

Dodam, że mam nieoryginalny kabel bo ładowarke zgubiłem, ale działa dobrze. Pozyczyłem od kolegi, który ma s2 i to samo.

@Edit

Dodaje zdjęcia z menadżera urządzeń:

Telefon włączony: https://imageshack.com/i/n6xp6op

Downloading mode: https://imageshack.com/i/n7mitlp

@Edit2

Gdy podłączyłem telefon do wejścia z tyłu i po minucie odłączyłem bo nic się nie działo wyskoczyło:

Niepowodzenie instalacji sterownika urządzenia Gadget Serial. Raz wykryło jako gadget i znów nic.

Edytowane przez jastrzab09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porty USB gwałciłem już wszystkie po pare razy :P Będę zmuszony poczekać z tym 3 tygodnie i podłącze do laptopa, albo przeinstaluje windowsa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W szkole pożyczyłem oryginalny kabel od s3... DZIAŁA :) Chociaż tamten nieoryginalny normalnie działa gdy telefon jest włączony :oczy: Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalujcie sobie sterowniki z tego postu działają na 100% bez jakiego kolwiek kombinowania

http://forum.android.com.pl/f30/18-07-2013-sterowniki-usb-samsung-1-5-27-0-dla-win-8-7-vista-xp-adb-and-fastboot-274738/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze 1 problem. Mimo, że wyzerowałem licznik przez Triangle Away to on ciągle wskazuje 1 :( A chcę oddać telefon na gwarancję bo zepsuło mi się wejście jack. Ktoś miał taką sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco

@up

Prawdopodobnie masz zmodyfikowany system. Skorzystaj z pierwszego posta tego tematu http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300xxalef-3-plikowy-newbl-debrandowanie-czyszczenie-sgs3-z-nowym-bootloaderem-258955/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że jeśli nie mam brandowanego telefonu to mogę pominąć "Skrócona instrukcja debrandowania telefonu"?

I mam pytanie. Kupiłem telefon półtora roku temu na allegro. Na pewno pochodzi z Serbii (język, na ulotkach domena .rs). Po prostu był trochę tańszy, a nie miało to dla mnie znaczenia, bo kupowałem z polskiego sklepu. Żeby uznali mi gwarancję, muszę wgrać tamtejszy soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi