Skocz do zawartości
duchsw

Kies/Odin nie wykrywa telefonu, system nie rozpoznaje urządzenia (inne problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobuj zainstalowac sterowniki zamieszczone w dziale romy i modyfikacje , watek na temat wgrywania softu Odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, u mnie KIES znowu padł instalacja ponowna, pomimo wyinstalowania starej wersji, czyszczenia rejestru i wyczyniania innych chołupców nie chce się zakończyć. Staje w miejscu i kiszka. Z nieudanej instalki wyciągnąłem plik instalacyjny sterowników. Zainteresowanym podaję link https://www.dropbox.com/s/5pdryp46io60ftf/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe. O dziwo udaje się go zainstalować i nawet jakaś poprawka z Microsoftu się pobrał. Graficznie na ekranie wygląda to tak.

[ATTACH=CONFIG]31684[/ATTACH]

Za diabła nie wiem co dalej :help:. Czego to ja nie próbowałem, epos można by napisać. :D W sumie to komp widzi fona więc czort z nim, ale tak dla sportu, może znacie sposób na skurczybyka? :cool:

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    goszcz

Mi jak KIES nie chciał wykryć fona pomógł restart Andka na s3. Wykrywa wtedy od razu po podłączeniu pod USB. Jak ręką odjął :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może komuś się przyda z rozwiązanie nieco podobnego problemu.

Mam laptopa z windows 8 Pl 64bit. Żadną miarą nie chciał się zainstalować poprawnie KIES (resety kompa) ani osobno pobierane sterowniki do telefonu wersje 32 i 64bit (wersje 1.3.2.000, 1.5.4.000, 1.5.16 najnowsze).

KIES wywalał się na rejestracji sterowników a sam windows nie potrafił ukończyć instalowania sterowników telefonu.

Oczywiście Odin nie widział telefonu ani KIES.

Problem u mnie rozwiązała instalacja najnowszego KIES w trybie zgodności z XP SP3 (co ciekawa instalacje osobno pobieranych wcześniej sterowników w trybie zgodności nie dały się poprawnie przeprowadzić)

Poprawnie zainstalowały się sterowniki i wszystkie aktualizacje KIES.

Odin widzi telefon już bez problemów. Flashowanie przebiega poprawnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cordek

Witam

Podczas wgrywania I9300XXELKC_I9300OXXELK4_XEO przez Kies w pewnym momencie zacial sie program.

Teraz mam na wyswietlaczu tekst zebym Odpalil awaryjne odzyskiwanie, lecz i tutaj w pewnym momenci Kies staje. Co moge zrobić w takim przypadku, czy Odin pomoże? Poradzi mi ktos jak to naprawić BARDZO PROSZE O POMOC

Edytowane przez cordek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odlaczyc telefon , wlaczyc Download mode i wrzucic 3 plikowy rom Odinem. Instrukcje podklejone masz w odpowiednich dzialach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luk45z

No dobrze, a co zrobić gdy komputer już poprawnie wykrywa telefon, lecz program Kies ciągle łączy się z telefonem i na tym koniec?

Mój soft to 4.1.1 root, JKay Deluxe framework 14.5.1, kies jest w wersji najnowszej a sterowniki są w wersji 1.4.6 Win7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Chciałem zaktualizować swojego SIII z 4.1.1 do 4.1.2

Zainstalowałem Kies włączyłem aktualizacje mieliło ponad godzinę niby się coś aktualizowało po sprawdzeniu w informacjach o urządzeniu jest po staremu:

Wersja systemu Androida 4.1.1

Wersja modemu I9300XXDLID

Numer wersji JRO03C.I9300XXDLIH

W Kiers jest komunikat:

To jest najnowsza wersja oprogramowania układowego.

Bieżąca wersja oprogramowania układowego : PDA:LIH / PHON:LID / CSC:LI2 (DBT)

Najnowsza wersja oprogramowania układowego : PDA:LIH / PHON:LID / CSC:LI2 (DBT)

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghul21

A skąd masz telefon i czy mieszkasz w Polsce?? CSC na Polskę to XEO.

Ty masz csc dla Niemiec ( DBT) ;) więc jeśli mieszkasz w Polsce nie pobierze aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w Multi Serwis we Wrocławiu, mieszkam w Polsce.

Co w takim razie mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi