Skocz do zawartości
duchsw

Kies/Odin nie wykrywa telefonu, system nie rozpoznaje urządzenia (inne problemy)

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem twój egzemplarz jest na tyle dobrze podrobiony, że potrafi wyświetlić IMEI pochodzący z prawdziwego s3 (chyba że patrzysz na naklejkę, to w ogóle nie ma o czym mówić). Nie znaczy że nim jest i że telefon faktycznie loguje się do sieci za pomocą IMEI który widzisz.

Powtarzam, jeżeli robisz jak opisałem i nie włącza się download mode tylko coś innego, znaczy to że nie masz do czynienia z oryginalną sztuką I9300.

No, istnieje owszem ewentualność, że twój telefon pochodzi od mega speca, który sam napisał działający bootloader i wygrał go do telefonu gdzie działa do dziś. Szczerze mówiąc, nie sądzę żeby właśnie tak było ;)

Pozdrawiam, Wycior

GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ok, dzieki

Notatka od Moderatora: foxpl1
    wykrzyk.png Zgodnie z Regulaminem Forum (pkt 3.10) nie piszemy postów tylko żeby podziękować. Od tego jest tzw. "system piwny" (przycisk "Postaw piwo!" pod postem).
    Edytowane przez foxpl1
    notka moda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Zanim jednak to osądzisz upewnij się, najlepiej wyjmując baterię, wkładając ją ponownie po ~30 sekundach i trzymając Vol-Down + Home + Power (w tej kolejności klikasz pokolei i trzymasz aż do włączenia telefonu czyli download mode'a, ok. 5 sekund).

Jeśli rzeczywiście jesteś pewny, że dobrą kombinację wciskasz to masz chinola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wik.m

Ponieważ jeden z moich kabli USB jest dość mocno sfatygowany (ale mimo wszytko jest rozpoznawany przez komputer), to chciałem go wymienić. Kupiłem więc zamiennik CA-101, jednk mój komputer go nie widzi. Ładowanie z komputera działa tylko wtedy, gdy przy podłączonym kablu zrestartuję telefon. Byłem reklamować, jednak na komputerze sprzedawcy ponoć telefon jest rozpoznawany od razu, nawet jak był kilka razy podłączany. Reinstalowałem już sterowniki, ale nic to nie pomogło. Nadmienię, że na moim kompie jest Windows 7 64-bit. Może ktoś mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fogr10

Witam. Z góry przepraszam jeżeli temat jest zły.

Mam problem z programem Kies. Więc wczoraj podłączyłem mojego SGS3 do komputera, włączyłem Kies i ujrzałem informację że "Twoje urządzenie nie obsługuje uaktualniania oprogramowania za pośrednictwem aplikacji Kies". Przeinstalowałem więc Kiesa i po tym jak podłączam telefon program nie widzi telefonu, jest napisane, iż ta wersja Kies 2.0 nie obsługuje tego urządzenia. Przeinstalowywałem kiesa ze 100 razy próbując różne wersje. Wiem, że wcześniej było wszystko dobrze, problem pojawił się teraz. Mam to samo jak podłączam Samsunga Galaxy Mini, również Kies nie widzi urządzenia, mimo prawidłowo zainstalowanych sterowników do komputera. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki, sugerowałem się instrukcją z forum XDA ale to nic nie dało. Jeżeli chodzi o soft na S3 to jest to oryginalny 4.1.2, wersja modemu:I9300XXEMG4, PC to XEO na 100%, gdyż latem aktualizacja softu została przeprowadzona przez Kies i wczoraj jeszcze sam pisał że posiadam XEO ale upewniłem się sprawdzając w Recovery, telefon zakupiony w Media Markt. Podejrzewam, iż to wina Kiesa, ponieważ jak pisałem, na Mini również mam oryginalny 2.3.6 XEO i Kies widział go normalnie a teraz wszystko padło.

Dlatego mam pytanie jak naprawić ten problem, czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić.

Wiem, że ten cały Kies to badziewie ale chodzi mi o ewentualne przyszłe aktualizacje( wiem że Odin lepszy i bezpieczniejszy, gdyż przez niego robiłem soft do Galaxy Mini, ale tam nie było trzeba robić kasowania liczników itp. jedynie zmiana kodu na XEO przez adres IMEI i tyle) czy ogólnie o to aby przynajmniej Kies widział moje urządzenie.

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

Notatka od Moderatora: czysty76
    wykrzyk.png Połączono z odpowiednim wątkiem.
    Edytowane przez czysty76
    notka moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

w narzędziach jest opcja naprawy połączenia, jak dobrze kojarzę, moze to ci pomoże, bo wtedy ściąga na nowo stery do fona, a co do komunikatu to jeżeli nie ma nowszej wersji softu to tak wskazuje

wytapane na ekranie s3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jedi13

Witam.

mój sgs3 nie potrafi się połączyć z żadnym komputerem, gdy podpinam go do portu USB 2.0 to ładuje się tylko bateria, a w porcie USB 3.0 wykrywa nieznane urządzenie. Próbowałem wgrywać nowe sterowniki USB, aktualizować KIES-a. Sprawdzałem na dwóch kompach i na różnych kablach i wszędzie tak samo. Proszę was o pomoc bo mam wgrany inny rom i w serwisie mi tego nie uznają :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam.

mój sgs3 nie potrafi się połączyć z żadnym komputerem, gdy podpinam go do portu USB 2.0 to ładuje się tylko bateria, a w porcie USB 3.0 wykrywa nieznane urządzenie. Próbowałem wgrywać nowe sterowniki USB, aktualizować KIES-a. Sprawdzałem na dwóch kompach i na różnych kablach i wszędzie tak samo. Proszę was o pomoc bo mam wgrany inny rom i w serwisie mi tego nie uznają :(

Kolego mam dokładnie ten sam problem co Ty. Kabel sprawdzany na drugim S III tam wszytsko ok. Sprawdzałem na 2 laptopach na obu mój nie chce się połączyć. Dziś był nagły przebłysk przez chwilę telefon połączył się na porcie 2.0 zgrałem ok 200 MB i się rozłączył. Teraz już za cholere nie chce się połączyć. Czy jest sens robić fuulwipe ?? Jest to o tyle dla mnie problematyczne, że nie mam jak zrzucić danych z telefonu karty też mi nie wykrywa. Jedyne zo mam z modów to root i wiadomo jakieś gierki itp nie wygrywałem nigdy żadnych modów haków trików :P.

TO JAK POMOŻECIE :!: :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bobiko

Wygląda na to ze styki w micro USB telefonu odmówiły współpracy

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Port usb do wymiany to często w naszych sgs3 ja też miałem ten problem , koszt 70 zł .

Jeżeli nie potrzebujesz tak używać kabla do transmisji możesz go zastąpić jak masz wifi tym programem łączysz się wysyłasz pliki bez przewodowo do swojego fona : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi