Skocz do zawartości
cemator

Defy Po zaflaszowaniu Froyo 2.2.2 nie włącza się (świeci tylko biała diodka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Potrzebuję waszej pomocy bo juz zgłupiałem.

Kupiłem na allegro Motorolkę DEFY - wersję z zieloną soczewką, czyli ta najstarszą. Miała wgranego Cyanogena - wersję 2.3 z czymś, ale nie pamiętam dokładnie co było dalej, tylko wiem że 2.3.x . Wersja była jakaś dziwna bo trochę Angielskiego i trochę Polskiego.

Nie myśląc długo postanowiłem wgrć Andka 4.1.2, dokładnie z tego wątka: http://forum.android.com.pl/f267/cm10-custom-kernel-jelly-bean-4-1-2-by-quarx2k-defy-i-defy-paa-dziernik-2012-a-193700/

I tu wiem co zrobiłem źle - przed wgraniem nie zrobiłem Wipe, po Wgraniu też nie zrobiłem wszystkich. Rezultat - Bootlop, czyli restartujący sie telefon na Logo Motoroli.

Nie czekając długo przystąpiłem do zabawy RSD Lite. Wgrałem nim

JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF.sbf

Podczas wgrywania Robiło się Executed do 100% i od nowa i tak z 3 albo 4 serie, w końcu stanęło na 0% i stało. Odłączyłem wtedy telefon od komputera! Oczywiście telefon martwy, nie chciał się włączyć, wejście jakiekolwiek do Recovery Czy Bootloadera nie możliwe - jedynie pod ładowarką pojawia się biała lampeczka.

Podłączyłem znów pod komputer i o dziwo mimo braku reakcji telefonu RDS wykrył motke i udało mi się ponownie wgrac softa co wyżej.

Tym razem proces zakończył sie niby sukcesem - pisało PASS i Reboot - z tym że telefon się nie włączył :(

I jak stał tak stoi czyli biała lampeczka pod ładowarką i wykrywanie przez RSD.

Co w tej sytuacji mogę zrobić?

Z tego co wyczytałem martwość telefonu może wynikac z wgrania niewłasciwego SFB. Z tym ze nie wiem jakie było wgrane wcześniej :( Powinienem teraz próbować wgrywać wyższe SFB z numerem CG4, CG5 albo CG7?

Pomóżcie bo nie mam już sił na niego ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wgrać oficjalne froyo http://forum.android.com.pl/f267/rom-oficjalne-froyo-dla-polski-3-4-2_179-a-74553/ . Jak to nie pomoże prawdopodobnie masz za słabą baterią i musisz ja naładować u znajomego bądź w serwisie ,albo metoda MakGajwer (na forum jest o tym wątek ). Podstawa to wiara w siebie i wytrwałość .Dodam że sam miałem taki przypadek i 3 tygodnie codzienni coś wgrywałem i w końcu poszło . ;D pozdro !

O i nie podejmuj pochopnie decyzji i trzymaj sie zawsze dokładnie poradników ;D

Edytowane przez tomeczek4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że musiałeś wcześniej wgrać full SBFa z androidem 2.3, przez co zablokowałeś opcję powrotu do froyo 2.2.

Jeśli tak, to tu masz instrukcję jak zrobić downgrade:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216982

W pierwszym poście na dole jest podkategoria common problems.

Tam masz opisane krok po kroku co masz zrobić.

Wysłane z Defy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Dostałem ostatnio motorle defy którą można było uruchomić tylko w trybie botloadera.Sciągnołem program RDS Lite 4.9 i soft(JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF.sbf) po załadowani telefon już się nie uruchomił. Nie można było wejść w tryb botloadera po podłączeni do kompa nie było można jej wykryć zapala się tylko biała dioda.Bateria jest na pewno naładowana .Czy da się jakoś ją jeszcze uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wgrać oficjalmy 2.3.5 lub 2.3.6 bl7 poszukaj jest gdzieś rozpiska sbf'ów .Poczytaj więcej na forum jest kilka wądkow o tym .

Sent from my MB525 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzałem forum ,ale to i tak nie zmienia rzeczy bo RDS Lite go nie wykrywa i nie idzie go uruchomić w trybie botloadera .Moze są inne programy do flaszowania ? Często powodem nie uruchamiania się w trybie botloadera była bateria ale mam baterie w 100% naładowano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd masz pewność ze bateria jest w 100% naładowana ?? Zainstaluj najnowsze sterowniki, szukaj w (google) i Rsd Lite 5.6 .Jeśli świeci się biała dioda to nic straconego ;)Jak podpinasz kabel usb do telefonu to naciśnij vol dół może wykryje ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo sasiad ma taka samo motorolke u niego ladowalem i probwalem z jego baterio.Niestety lipa. SprubujeSpróbuje nowsze sterowniki i nowszego RDS Lite bo mam wersji 4.9

Edytowane przez franelo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam udało mi sie połączyć rsd lite 5.6 z telefonem w trybie TI Blank Flash Nie mogę ogarnoć jaki soft mam wgrać aby uruchomić go.Próbowałem (JRDNEM_U3_3.4.2_179-6_DEBLUR_SIGN_SIGNED_USAJRDNEMARAB1B8ORAPL03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYOORAPL_P016_A013_M002_HWp3_Service1FF) i nic.Może ktoś by mi wrzucil linka do softów które by go ożywiły.Czytam patrze ale niewiem które mam wybrać.:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Droid-Developers SBF Froyo

To są wszystkie oficjalne froyo i między nimi możesz ''skakać'' bez problemu instaluj najlepiej "179.xx"i zobaczysz czy w ogóle sie włączy do logo M . Jesli te nie pomoga to znaczy ze prawdopodobnie jak ktos wczesniej napisal nasz zablokowana mozliwosc wgrania froyo .

Droid-Developers SBF sbf GB

opisy sbf ow

SBF-files Defy and Defy+ STOCK ROMS, bootloader version-sbf-matrix - xda-developers

Staraj sie wgrywac rosnca wartoscia od version is 4. do version is 7 .

bądz cierpliwy ;) a sie napewno uda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.