Skocz do zawartości
Maciek_xD

Defy okresowo się nie ładuje. Problem zepsutego gniazda lub ładowarki wykluczony.

Rekomendowane odpowiedzi

Używam cyanogen moda 7.2 by nightly. Jeden z najnowszych. Od jakiegoś miesiąca mam problemy z ładowaniem Motki. Niezależnie czy używam ładowarki oryginalnej, samochodowej z hamy, z Sony Xperia, kabla USB albo Nokiowej.

To czy zacznie mi się motka ładować po podłączeniu ładowarki to istna loteria. Jeśli podłącze ładowarkę uwcześnienie podłączoną do telefonu 5 razy w ciągu minuty to albo za każdym razem będzie się ładować, albo przy 2 razach albo w ogóle. Gdy się nie ładuje, zmienia się kolor na statusie widgetu od baterii na niby ładowanie. Na wykresie jednak wyraźnie widać, że bateria się cały czas rozładowuje aż telefon się wyłącza. Po takim procesie ponowne włączenie jest bardzo trudne. Telefon włącza się do ekranu ładowania i resetuje przez 15 minut albo do czasu w którym jakimś cudem ładowarka zaskoczy.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Maciek_xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg mnie plyta glowna lub zlacze usb do wymiany.

Na wylaczonym telefonie dzieje sie to samo? Warto sprawdzic aby wykluczyc mozliwosc wadliwego dzialania romu na Twojej motce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdy jest wyłączony robi się tak samo. Jeśli chce oddac telefon do naprawy to muszę wgrać oryginalnego roma tak ?

dziwne jest to, że ikonka baterii robi się zielona jak przy ładowaniu, ale nie pojawia się ten piorunek i telefon się nie ładuje.

na NIE ZEPSUTE GNIAZDO przemawia jeszcze fakt że gdy już się zacznie ładować to spokojnie mogę ruszać kablem i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety muszę odkopać swój temat,

Problem nie ustał, zmienił się nieco. po wgraniu innego rooma, dokładnie MINT ver 3.5 ładuje się TYLKO na usb. Bateria zaczęła trzymać bardzo krótko, czy jest możliwość powrotu z tego rooma do takiego stanu abym mogł oddać defy do serwisu ( jeszcze jest teoretycznie na gwarancji ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozostaje flash froyo przez RDS Lite. Btw. próbowałeś naładować baterię do pełna i zrobić wipe battery stats? Albo zrobić wipe data przed wgraniem romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naturalnie ze resetowałem. Wgram froyo i moge spokojnei do serwisu oddawać? bo mnei trafi coś z tym ze bateria mi trzyma 6 godzin i nie chce sie łądować do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z froyo możesz lecieć do serwisu (chyba, że oryginalnie miałeś simlocka)

O ile pamiętam bateria nie jest na gwarancji ale to chyba wina czegoś w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

motka poszła na gwarancję. 3 tygodnie miły pan z rtv euro kazał mi czekać. Kupiłem na ten okres Samsunga Galaxy Mini i jak na razie jestem z niego bardziej zadowolony niż z wieszającej się motki... Będę informował jak telefon wróci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi