Skocz do zawartości
HarryRobinson

Samsung i5800 - opinie włascicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na zaspamowany poprzedni wątek przez uzytkownikow i5700 (takich co to maja i5700 kilka dni lub dopiero zamowili ale oczywiscie wiedza najlepiej ) zakladam wątek użytkownikow i5800 - proszę o wypowiedzi co nam sie podoba a co nie w i5800. Proszę o wypowiedzi użytkownikow i5800 czyli takie osoby co posiadaja ten smartfon a nie takich co widzieli i5800 w salonie Ery przez 5 minut.

Mysle ze najlepiej bedzie zaczac od tego czego oczekiwalismy od telefonu oraz do czego go uzywamy. Reszta to klasycznie +/- czyli:

+fajna obudowa

- cos tam cos tam

Zaczne ze swojej strony. Wymieniłem w910i na Samsunga i5800 po dluzszym zastanowieniu. Nie chciałem smartfona bo już orientowałem się mniej wiecej o wadach czy to Symbiana czy Win, czy Androida. Chciałem miec po prostu telefon ktory spełnia swoja funkcje z pewnymi bajerami. Niestety "wymarzony" slajder SE w995 wyceniła mi Era na 399 zł co jak na zabawke jest cena zbyt wielka dla mnie. Zastanawialem sie tez nad i5700 ale że jakosc mp3 ma dla mnie znaczenie, nie chcialem ryzykowac modelu z wada fabryczna (trzaskajace mp3) jak i bez radia (mp3 nudzi sie niezaleznie od ilosci albumów, czasami trzeba posluchac niusów w radiu). Dlatego zaryzykowalem i za 149zł wziełem własnie Samsunga i5800.

Po wypakowaniu telefon zaskoczyl mnie długim czasem włączania ale poza tym reszta to pozytywy. Uwazam ze to telefon idealny jako entry level do swiata androida. Poniewaz to nie recenzja reszta to juz suche + i minusy.

+ jakość odtwarzania muzyki (na słuchawkach innych niz te z pudełka)

+launcher TouchWizz 3 - to są wlasnie te kolorowe ikonki i menu - wszystko działa swietnie.

+fabryczna galeria 3D - działa plynnie i bez zaciachów.

+ odblokowanie - proste i skuteczne.

+blokowanie - idealne - jednym klawiszem "power"

+obudowa dobrze leży w dłoni, zgrabna i elegancka.

+dobra jakosć dzwieku podczas rozmowy.

+bateria -trzyma lepiej niz w w910i moim poprzednim.

+aplikacja do aparatu - duze mozliwosci od razu fabrycznie.

+bezproblemowe wifi

+szybkosc dzialania w menu

+dobry dzwiek glosnika zewnetrznego - mozna spokojnie filmy ogladac w 2 osoby

+odtwarzanie filmow - idealny obraz mimo wyswietlacza przecietnej rozdzielczosci.

+autofocus w aparacie - przydaje sie do skanowania BarCode

+swietny do ebook -najlepiej w formacie epub (np. apk Aldiko)

EDIT

+Radio (zapomnialem, choc uzywam..dla mnie to oczywiste ze fon musi miec radio)

+/- obudowa się palcuje - nie az tak tragicznie ale zawsze.

+/- odbieranie klawiszem dotykowym na ekranie - mnie to nie przeszkadza ale niektorym moze.

+/- przecietny aparat 3 mpixela + kreci srednie filmy.

+/- zuzycie baterii - dla osoby ktra poraz pierwszy ma smartfona to zuzycie baterii jest szokujaco duze.. potem idzie sie przyzwyczaic do ladowania co 2 dni. A najlepiej co noc.Oraz noszenia ladowarki ze soba..

-wyswietlacz - wielkość ok (3,2") ale rozdzielczosc 240 x 400 . Pomijam ze niestandardowa bo jak Samsung wypusci wiecej tel w tej rozdzialce to stanie sie standardem ale mimo wszystko im wieksza tym lepiej.

-Procesor 3D - brak, czyli grafike obrabia procesor + sterownik openGL - czyli przecietna lub mala wydajnosc w grach. Czesc z najnowszych sie nie uruchomi. Definitywnie tel nie do gier (choc pare gier 3D dziala szybko)

Na razie tyle..z wiekiem pewnie wyjda jakies niedoróbki ktore mnie wkurza. Na razie telefon spełnia swoje zadanie , gotowy do pracy po wyjeciu z pudelka (i zalogowaniu sie na konto gmail)

Zapraszam do wyrazania wlasnych opinii użytkowników.

Edytowane przez HarryRobinson
    ahh zapomnialem o radiu.. :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek witam wszystkich ;)

Telefon mam już ponad tydzień, chwilę wcześniej miałem okazję pobawić się i5700 i mam parę uwag co do stwierdzenia że "działa zaraz po wyjęciu z pudełka", ale to może nie tutaj ;)

Miałem duży dylemat między mocno bronionym i5700 a i5800 podczas przedłużenia (jak większość pewnie;)) ale razem z wycofaniem starszego modelu z salonów zdecydowałem się na coś co trochę nowocześniej wygląda i na starcie bez grzebania w telefonie ma nowszą wersję andka.

Telefonu potrzebowałem do używania wifi (żeby nie targać laptopa wszędzie), do GPS, czasem można się zgubić w różnych miejscach. ;) Chciałem jakiegoś lepszego aparatu do robienia przypadkowych zdjęć itp. ale wyszło na może i gorszy niż w k770i

Bardzo często również żałowałem, że nie mam nic do otwierania plików office'a i pdf, co tutaj załatwia jedna aplikacja, która jednocześnie ma możliwość edycji.

Wszystko to czego potrzebowałem mam i zostaje jedynie niedosyt, że można by mieć coś lepszego, ale pieniędzy brak.

Może zacznę od minusów, bo jak to przy nowym telefonie zawsze ich mało:

- obudowa na której lubią zostawać odciski palców, co jest trochę mało estetyczne

- rozdzielczość, choć przy niewielu możliwościach porównania nie przeszkadza, aż tak

- aparat i jednocześnie brak lampy (używałem SE k770i ostatnie dwa lata i możliwość otwierania klapki aparatu i czasem wspomaganie lampą było wygodne)

- blokowanie jest w trochę mało dostępnym miejscy jak dla mnie, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia

- lekkie dające się zauważyć przymulanie w niektórych aplikacjach i po uruchomieniu kilku więcej

Jeśli chodzi o plusy, to w większości się zgodzę z poprzednikiem, ale może napiszę o tych dla mnie najistotniejszych:

+ odblokowywanie bardzo wygodne

+ Think Free (aplikacja do plików pakietu office)

+ odtwarzanie filmów także w avi, co mam nadzieję wykorzystać

+ ładne odgrywanie mp3 co mocno starałem się porównać nawet z komputerem

+ Multi Touch co jest nie tylko bajerem, ale też bardzo przydatnym narzędziem

+ TouchWizz którego jakoś wygodniej mi się używa niż chociażby LauncherPro

+ w powiadomieniach możliwość włączenia wifi, BT, GPS

Mimo minusów, które zauważyłem i tych, które na pewno zauważę cieszę się z nabycia mojego pierwszego dotykowego i jednocześnie z systemem telefonu. Mam nadzieję, że jak u (moim zdaniem błędnie nazywanego) poprzednika, będzie można liczyć na wsparcie innych użytkowników w razie pojawiających się problemów. Choć jak narazie takich, które nie mają związku z moim nieumiejętnym posługiwaniem się, nie zauważyłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamilo941

Dobrze by było gdyby w tym temacie były wypisywane tylko zdanie posiadaczy tego telefonu jego + i - .

A pytania zadawać w tym http://forum.android.com.pl/f134/samsung-i5800-pierwsze-wraa-enie-25044/ lub zrobić osobny temat .

Trochę burdelu się robi w każdym temacie ktoś się wpieprzy i za spamuje głupotami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tamten temat to pierwsze wrażenie, ten opinie właścicieli wiec wskazane jest aby zadawać im pytania, gdyż z odpowiedzi zrobią plusa bądź minusa. I sam zacząłeś spam bo twój post jest nie na temat.

Do pytań dołączam jedno.

Czy jego budowda/kształt sprzyja użytkowaniu czy wręcz przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamilo941

Może i masz racje , zawsze można to wszystko złożyć w kupe i napisać jakąś recenzje .

To i ja mam pytanie jak sprawują się słuchawki dodane w zestawie , ile średnio trzyma bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    +obudowa dobrze leży w dłoni, zgrabna i elegancka
    +/- obudowa się palcuje - nie az tak tragicznie ale zawsze.
    + jakość odtwarzania muzyki (na słuchawkach innych niz te z pudełka)

Ludzie myślcie zanim zadacie pytanie

:facepalm1::facepalm1::facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    duchuu

Wczoraj kupiłem telefon i mi się bardzo podobna. Na razie jestem z niego zadowolony zobaczymy jak będzie sie sprawował po dłuższym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    duchuu
    Jak z szybkością i5800 i wydajnośc procesora?

Ktoś robił jakieś testy SUper PI itd ?? ;)

Procesor i5800

Samsung S5P6422 - CPUlist | PDAdb.net - Comprehensive Database of Smartphone, PDA, PDA Phone, PNA, netbook & Mobile Device Specifications

Clock Frequencies

Recommanded Minimum Clock Frequency: 533 MHz

Recommanded Maximum Clock Frequency: 677 MHz

Special Features: 16/16KB I/D TCM, 64 bit multi-layer AXI bus, 2D Graphics Acceleration (OpenVG hardware acceleration, 2D Gfx hardware), ARM TrustZone, 8 channel DMA controller

Dla porównania Spica

Samsung S3C6410 - CPUlist | PDAdb.net - Comprehensive Database of Smartphone, PDA, PDA Phone, PNA, netbook & Mobile Device Specifications

Clock Frequencies

Recommanded Minimum Clock Frequency: 533 MHz

Recommanded Maximum Clock Frequency: 800 MHz

Special Features: 16/16KB I/D TCM, 2D/3D Graphics Acceleration (OpenGL ES 1.1/2.0), ARM TrustZone, AHB/AXI bus, 32 channel DMA controller, Instruction and Data Memory Management Units, 32KB secure boot ROM

O wielki dzięki mi też to się przyda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szokoloko to że dobrze się go trzyma nie znaczy że chwyt nie przeszkadza w korzystaniu z telefonu dlatego zapytałem.

Następne pytanie a właściwie prośba aby ktoś przetestował edge/3G/hsdpa operą, YT i nimbuzzem(głównie rozmowy przez niego a nie gg).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    duchuu

Ja byłem na YT i jest dobrze z oprą u mnie też w porządku.

Jest może uchwyt na telefon jako GPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi