Skocz do zawartości
HarryRobinson

Samsung i5800 - opinie włascicieli

Rekomendowane odpowiedzi

krbcwa
    Za to polecam SMODA Widget z marketu

Czy podczas używania SMODA Widget, lub ToggleData mms-y przychodzą?? Czy blokowany jest cały internet??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam juz test "dlugodystansowy " za soba .

- pozbylem sie problemu cichego powiadomienia kalendarza - aplikacja missed call daje w pelni konfigurowalny dzwiek

- Zablokowalem apn-t - widget Toggle data

- gps lapie szybciutko dzieki gpsopt

- bateria trzyma mi 4 pelne dni (w tym youtube 1/2 h dziennie, net 1h dziennie, gps sporadycznie czasem mp3 w aucie, 20 - 30 rozmow dziennie, w nocy tryb samolotowy) - jestem w pelni zadowolony - myslalem ze bedzie o wiele gozej.

jedyne czego nie potrafie przeskoczyc to ustawienie BT na ciagla widocznosc - ma ktos pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Dziś kurier przywiózł mi mojego pierwszego smartphone'a! Ogólnie jestem zadowolony. Wiadomo to nie iphone nie oczekujmy cudów. Za tą cenę (149zl) nic lepszego nie było. Moimi kryteriami wyboru tego telefonu były trzy rzeczy: wifi, ekran pojemnościowy, ładny dizajn :D tak więc Galaxy te kryteria spełnia. Jak na razie za wiele nie mogę powiedzieć na temat telefonu lecz mogę ocenić go względem mojej starej nokii n95.

+ nie zrywa połączenia z wifi chociaż jest ciut gorszy zasięg (w n95 notorycznie rwało połączenie)

+ świetny ekran dotykowy którego oczywiście n95 nie ma :D

+ ładny wygląd, podobny do iphone'a :rolleyes:

+ dobry dźwięk rozmów/radia

+ bateria chyba lepsza niż w n95 ale o tym nie mogę się jeszcze dokładnie wypowiedzieć.

+ szybkość ( menu, galeria nic nie klatkuje) co w n95 czasem się zdarzało.

+ divx

+ super klawiaturka QWERTY

- obudowa/ekran szybko się tłuści :(

- odbieranie rozmów mało wygodne

- aparat bez flasha i tylko 3.2 mln px.

- sama jakość ekranu nie jest najlepsza widać pixele ale o tym chyba każdy wiedział przed zakupem że to nie ekran AMOLED.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony, muszę trochę posiedzieć nad tym systemem bo paru rzeczy nie wiem :D m.in usuwanie ikon z pulpitu, odinstalowywanie aplikacji etc. ale myślę że z czasem do wszystkiego dojdę.

Mam jedno pytanie czy jeżeli "wyłączę" aplikacje np. market/internet przyciskiem STRZAŁKI (po prawej stronie na dole) to czy wyłącza się ona na stałe czy gdzieś jeszcze w tle jest uruchomiona?

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    + ładny wygląd, podobny do iphone'a

Chyba iphone'a nie widziałeś....

+ bateria chyba lepsza niż w n95 ale o tym nie mogę się jeszcze dokładnie wypowiedzieć

O to akurat nie problem....

+ super klawiaturka QWERTY

Rozumiem że chodzi Tobie o dotykową bo pisząc tak sugerujesz fizyczną

- obudowa/ekran szybko się tłuści

Poczekaj na lato niach niach :DDDDD

m.in usuwanie ikon z pulpitu,

Zaznaczasz ikone palcem, trzymasz aż poczujesz ze ja "złapałeś" i przesuwasz ja w dolną część ekranu az sie pojawi kosz.

Mam jedno pytanie czy jeżeli "wyłączę" aplikacje np. market/internet przyciskiem STRZAŁKI (po prawej stronie na dole) to czy wyłącza się ona na stałe czy gdzieś jeszcze w tle jest uruchomiona?

Chodzi w tle internet(masz symbol obok zasiegu -3g, hsdpa) musisz się "wyklikać z neta"

Zainstaluj cos do blokowania neta chyba ze w erze masz wykupiony pakiet do neta

Apndroid nie dziala w erze zbyt dobrze. Wpisz w markecie apn droid i wyskocza alternatywne programy APN switch itd

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up czyli spameera "Z uwagi na zaspamowany poprzedni wątek przez uzytkownikow i5700 (takich co to maja i5700 kilka dni lub dopiero zamowili ale oczywiscie wiedza najlepiej ) zakladam wątek użytkownikow i5800 - proszę o wypowiedzi co nam sie podoba a co nie w i5800. Proszę o wypowiedzi użytkownikow i5800 czyli takie osoby co posiadaja ten smartfon a nie takich co widzieli i5800 w salonie Ery przez 5 minut" Powyzszy post Szkololoko zgloszony do admina

---------- Post dołączono o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

to zalezy od aplikacji - zazwyczaj szukaj Exit w programie . Bez tego czesc programow wisi w pamieci . Dopóki masz kolo zegara na gornej listwie np 3G czy H to jestes polaczony z netem i w tle leca pakiety np mail sprawdza aktualizacje, market sprawdza aktualizacje itp. Polecam SMODA widget, pieknie dziala z ERa i blokuje calkowicie APN (tylko sieciowy) przez co nie laczymy sie z netem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłaczyłęm APN na sieć zostawiłem tylko na mms'y :-)

Ogólnie dzięki za pomoc.

Jak na razie wszystko ładnie pięknie. Większych wad nie stwierdzono.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie samsunga jest do pobrania skrócona instrukcja obsługi. A czy istnieje pełna instrukcja odsługi do i5800?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest na stronie UK samsunga :Use Your Influence - Galaxy Apollo - Smartphone - Mobile Phones | SAMSUNG Jak widac Skrócona ma 58 stron , pełna ma 128 stron. Szajsung olal tlumaczenie pelnej instrukcji na polski jezyk. Nieladnie, oj nieladnie.

Jak ktos "umi" czytać w jezyku angielskim to pełna instrukcja to podstawa dla poczatkujacego w androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baka

A jakie protokoły e-mail są obsługiwane przez ten telefon? Szukałem wszędzie gdzie się da i nigdzie nie napotkałem się na taką informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi