Skocz do zawartości
michal.d98

JellyBean 4.2 Aparat + Galeria + Klawiatura + Desktop Clock

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum XDA pojawił się port aplikacji z Androida 4.2:

nowa App aparatu, galerii, klawiatury i aplikacji zegar.

Oryginalny wątek oraz download: Klik XDA

Sprawdzałem na CM 10, działa wyśmienicie. Z tego co wyczytałem, aplikacje zgodne są z Android od wersji 4.0. Aplikacja Aparat puki co nie nagrywa wideo, przynajmniej u mnie. (jeżeli ktoś znajdzie na to rozwiązanie, napiszcie w tym wątku).

Instalujemy przez CWM.

[ATTACH=CONFIG]30160[/ATTACH]

[ATTACH]30159[/ATTACH]

Edytowane przez michal.d98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na MKalter JB Rom V1 klawiatura się nie zmienia (chyba, że jest taka sama jak na XXLS2), galeria przebudowana i z nowymi opcjami (m.in. zmiana wyglądu zdjęć), zegar bez zarzutu, aplikacja kamery bardzo ładna i ciekawie rozwiązana wizualnie, jednak mimo możliwości nagrywania treści wideo pozostaje problem nie działającego autofocusu podczas nagrywania, znany z wycieku XXLS2 za co pewnie jest odpowiedzialny wspomniany ROM a nie aplikacja kamery. Nie dostrzegłem też opcji pauzy przy nagrwaniu, która jest obecna w 4.1.1

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale aplikacje kamery z ICS na romach XXLS2 mają autofokus więc moim zdaniem to wina aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie sprawdzałem aplikacji kamery z ICS, więc czy masz możliwość potwierdzenia, że ta apka na XXLS2 działa bezbłędnie?

Z tego co pamiętam na naszym forum jak i xda-developers, przy dyskusji nt. każdego jak do tej pory wypieku na bazie XXLS2 pojawiał się problem autofocusa. Na samym wycieku nie zdążyłem sprawdzić, ale podejrzewałem, że skoro wielkich zmian na wypiekach opartych na XXLS2 nie robili to problem został dziedziczony z tego właśnie wycieku. Jak by tego było mało to jest to już druga aplikacja kamery, która ma problem z autofocusem na XXLS2. Zbieg okoliczności, czy może tak jak ja podejrzewam - błąd w systemie lub sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam i działa dostępna w markecie

od Moblynx

Camera ics

Camera ics+

Camera jb+

3x to samo

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec, wygląda na to że aplikacje z androida sobie nie radzą. Dodatkowo bawiąc się nowymi funkcjami kamery w tym wątku, zauważyłem, że nie tylko autofocus jest niedopracowany - tak ogólnie to cała ta aplikacja trochę kuleje. Zaliczyłem już dwa razy niekontrolowany restart systemu podczas zabawy tą aplikacją. Dostępna łatka w linku poniżej poprawia funkcjonalność, ale nie można tego nazwać komfortowym użytkowaniem.

Android 4.2 apps working with RR V1 JB (XXLS2) - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się tym aparatem robić zdjęcia panoramiczne takie jak na Street View od Google ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest wyposażony w taką opcję, ale opcja ma problem z połączeniem kilku zdjęć w całość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łączyć łączy ale do czego to podobne to na pewno nie do tego co Street View od Google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie że swojej miejscowości z pomocą tej aplikacji nie wypromuje w sieci :D

ale opcja zbliżona działaniem do Street View jest. W sumie cztery tryby: aparat, rejestrator wideo, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia do okólne (a'la Street View).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi