Skocz do zawartości
pittrw

[ROM & MOD] St 26i Xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

pittrw

Założyłem nowy temat tylko dla modyfikacji dla Xperii St26i

Wszystko jest robione na waszą odpowiedzialność nie ponoszę winy za ewentualne uszkodzenia telefonu

Przed zmianą softu warto zachować swój oryginalny plik build.prop

Oryginalny rom ftf Central Europe 3 [1266-9990] wersja softu 11.0.A.3.28 dla flashtola:

St26i_4.0.4_11.0.A.3.28_CE3.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

Oryginalny rom ftf T mobile [1267-4196] wersja softu 11.0.A.3.22 dla flashtola:\

St26i_4.0.4_t mobile (1267-4196).zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

St26i_4.0.4_11.0.A.7.5_CE3 - Download - 4shared

ST26i_4.1.2_CE3 - Download - 4shared

Wgrywamy standardowo jak w innych xperiach

Plik Home z 3 panelami: to jest modyfikacja nie potrzebna przy rocie. Ot tak mam 3 ekrany zamiast 5 i jak toś chce to tez może tak mieć:E

Home st26i_3 panel.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

Uwaga skopiować oryginalny plik home, po wgraniu modyfikowanego przez np root explorera trzeba usunąć widżety z 2 ostatnich ekranów przed restartem

Root wg tego poradnika, nawet wybieramy też ten telefon tipo st21i: Najnowszy flash tool nie działa, trzeba szukać wersji 9.0.8

http://forum.android.com.pl/f286/st21i-root-dla-xperia-tipo-flashtool-228681/

Miłego modowania:banan::banan::banan:

Edytowane przez Kolos28
    Zmieniłem miejsce nazw prefiks, bo były w niewłaściwym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękować za soft, telefon działa o wiele lepiej niż na brandowanym sofcie od Orange :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

No zawsze tak jest;) Odkąd mam telefon

komórkowy zawsze wgrywam czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a mógłby ktoś dać link do poradnika jak wgrać tego roma ? Bo nie umiem znaleźć...

I jak zrobić tą kopię zapasową ?

---------- Post dołączono o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

No a mógłby ktoś dać link do poradnika jak wgrać tego roma ? Bo nie umiem znaleźć...

I jak zrobić tą kopię zapasową ?

---------- Post dołączono o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Dobra znalazłem jakiś tam poradnik... podłączam telefon wybieram, że jest to xperia tipo ( bo J tam nie ma ) daje flashowanie i gdy flashtool chce żebym włączył telefon w trybie flash to nic się nie dzieje. Telefon wyłączam wciskam wstecz i podłączam do pc ale nic się nie dzieje.

---------- Post dołączono o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Dobra znalazłem jakiś tam poradnik... podłączam telefon wybieram, że jest to xperia tipo ( bo J tam nie ma ) daje flashowanie i gdy flashtool chce żebym włączył telefon w trybie flash to nic się nie dzieje. Telefon wyłączam wciskam wstecz i podłączam do pc ale nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

A debugowanie usb włączone i instalacja aplikacji z poza marketu włączone?, i nie wciska się wstecz tylko zmniejszanie głośności. Przecież wstecz przy wyłączonym telefonie nie działa!!! Podłączanie w tryb flash robi się tak samo jak podczas aktualizacji telefonu przez pc companion. Wgraj sobie pc companion, daj opcję aktualizuj/napraw. Postępuj tak jak pokazuje program i w pewnym momencie poprosi cie o odłączenie telefonu i pokaże się instrukcja jak go podłączyć z powrotem. Dalej jak nie chcesz, nie musisz aktualizować, ale zapamiętaj instrukcję. Żeby zrobić kopie swojego softu musisz jednak zaktualizować. W tym temacie masz opisane co i jak, bo musisz wgrać system plików żeby było z czego go zrobić . http://forum.android.com.pl/f308/tutorial-arc-s-flashtool-tworzenie-systemu-w-postaci-pliku-ftf-208938/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A potrzebna jest ta kopia w ogóle ? Czy śmiało bez tego można wgrywać ten czysty rom ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Można, ale jak się spierniczy coś to skąd weźmiesz Orange?, żeby na gwarancje oddać. Może ktoś kiedyś zrobi, ale na razie nie ma. Ja zrobiłem swój t mobile, ale to inna sieć;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

No to fajnie.

Ja gotuję rom z orange, bo zainstalowałem dla tego widgetu z informacją o baterii, sieci i pamieci, bo to tylko w Orange jest. W wolnej chwili wrzucę na 4shared

A tu dla zrotowanego sytemu 11.0.A.3.28 plik ze 100% jakością zdjęć, bez kompresji. Fotki wazą ok. 2,5 MB.

ścieżka: sytem/etc

media_profiles.xml - 4shared.com - online file sharing and storage - download

Wszystko na własną odpowiedzialność, zostawić sobie kopię swojego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    888

Zmieniłem soft play'a na ten niebrandowany. Nie było żadnych problemów, poza tym, że programik do flashowania musiałem zainstalować w wersji 0.9.8.0 bo wcześniejsza miała jakieś "ale" co do uprawnień użytkownika na windzie (nie mam pojęcia o co chodziło; dodam, że było to na win7 pro x64). I również w tej wersji flashtool'a nie ma ST26i... przy zapisie playowego oprogramowania wybrałem ST21, mam nadzieję, że będzie działać w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi