Skocz do zawartości
pittrw

[ROM & MOD] St 26i Xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

pittrw

Dokładnie jak w tipo, nawet tipo trzeba zaznaczyć przy rocie. To są bliźniacze platformy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem początkujący i napiszę jak ja rozumiem te wszystkie działania. Jak potwierdzicie i odpowiecie na pytania to biorę się do roboty.

Nadmienię iż mam brandowany PLUS'owski soft aktualnie.

Więc tak, na początku robimy backup systemu zgodnie z tym tutkiem:

http://forum.android.com.pl/f308/tutorial-arc-s-flashtool-tworzenie-systemu-w-postaci-pliku-ftf-208938/

Mam kopię swojego softu PLUS.

Następnie ściągam to cudo:

Oryginalny rom ftf Central Europe 3 [1266-9990] wersja softu 11.0.A.3.28 dla flashtola: 
    St26i_4.0.4_11.0.A.3.28_CE3.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

i to wgrywam flashtoolem?

Wgrywamy standardowo jak w innych xperiach
    Plik Home z 3 panelami:
    Home st26i_3 panel.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download
    Uwaga skopiować oryginalny plik home, po wgraniu modyfikowanego przez np root explorera trzeba usunąć widżety z 2 ostatnich ekranów przed restartem

tego nie czaję...za pomocą jakiego programu to wgrać? Też flashtoolem?

Później ROOT według tego poradnika

Root wg tego poradnika, nawet wybieramy też ten telefon tipo st21i:
    [sT21i] - Root dla Xperia Tipo - FLASHTOOL.

Będę wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jestem początkujący i napiszę jak ja rozumiem te wszystkie działania. Jak potwierdzicie i odpowiecie na pytania to biorę się do roboty.

Nadmienię iż mam brandowany PLUS'owski soft aktualnie.

Więc tak, na początku robimy backup systemu zgodnie z tym tutkiem:

http://forum.android.com.pl/f308/tutorial-arc-s-flashtool-tworzenie-systemu-w-postaci-pliku-ftf-208938/

Mam kopię swojego softu PLUS.

Następnie ściągam to cudo:

Oryginalny rom ftf Central Europe 3 [1266-9990] wersja softu 11.0.A.3.28 dla flashtola: 
    St26i_4.0.4_11.0.A.3.28_CE3.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download

i to wgrywam flashtoolem?

Plik Home z 3 panelami:
    Home st26i_3 panel.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download
    Uwaga skopiować oryginalny plik home, po wgraniu modyfikowanego przez np root explorera trzeba usunąć widżety z 2 ostatnich ekranów przed restartem

tego nie czaję...za pomocą jakiego programu to wgrać? Też flashtoolem?

Później ROOT według tego poradnika

Root wg tego poradnika, nawet wybieramy też ten telefon tipo st21i:
    [sT21i] - Root dla Xperia Tipo - FLASHTOOL.

Będę wdzięczny za pomoc ;)

przyłączam się do pytania z prośbą o wyrozumiałość, też nie kumam tego z a bardzo :

Plik Home z 3 panelami:,Uwaga skopiować oryginalny plik home, po wgraniu modyfikowanego przez np root explorera trzeba usunąć widżety z 2 ostatnich ekranów przed restartem...

czy to tak wgrywać ? (nie ma tu nic o żadnym pliku home i o jakiś widżetach)

http://sonyxperia.pl/showthread.php?251428-Flashowanie-Xperi-za-pomoc%C4%85-Flashtoola

ps.

pozdrawiam \

Edytowane przez misiek33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

:EWitam, TAK, TYLKO POBIERZ INNĄ WERSJĘ FLASHTOLA. POBIERZ TĄ Z LINKA Z 1 POSTU

Są to moje propozycje modyfikacji Xperii J, oparte na ogólnodostepnych poradnikach. Ja udostępniłem tylko soft dla flashtoola. każdy jak ma mod i chce się podzielić to niech dodaje. Ja więcej na razie nie potrzebuję.

Wgranie czystego softu powoduje tylko zmianę oprogramowania na takie prosto od Sony. Wg mnie działa płynniej.

Root to co innego, tu już ingerujemy w oprogramowanie, bo możemy np usunąć wszystkie aplikacje lub sterowniki, tak że telefon nie ruszy.

Home z 3 panelami, to nic innego jak systemowy launcher posiadający tylko 3 strony /panele/ Taki lubię i takim się dzielę. Mozna mieć 1 i 11 pulpitów. Można ustawić mniejsza kompresję zdjęć, (100% jakości i jest ciut lepsze zdjęcie), można co się tylko chce i umie.

Co do poradnika napiszę najprościej:

Czysty soft kopiujesz w postaci ftf do folderu firmware flashtola, klikasz błyskawicę zaznaczasz soft do wgrania, zaznaczasz ostatni kwadrat po prawej stronie no verification (czy jakoś tak) reszty nie ruszasz i podłączasz wyłączony telefon trzymając klawisz zmniejszania głośności do usb.

Przygotowanie teflonu: włączasz debugowanie USB oraz aplikacje spoza marketu, ja wyciągam kartę sd i sim. Inni tego nie robia i też im dział:E

Przygotowanie komputera: instalacja Pc companion bo instalują się sterowniki. Można raz zaktualizować/naprawic telefon. Jak zadziała znaczy, że flashtool też.

Root:

ja robiłem flastolem (ten który jest w 1 poście wskazany) podłączam telefon włączony z debugowaniem USB, klikam na kłódkę i czytam komunikaty wyświetlane w programie. trzeba włączyć backup na telefonie pojawi się w pewnym momencie na początku, i później ze 3 lub 4 restarty nie pamiętam teraz a potem pisze ze gotowy.

Tyle :idiota:by zrozumiał.

A jak coś zepsujesz to opcja napraw w pc companion.

Flashuje już 4 telefon z androidem od sony/sonyericsson i naprawdę żeby coś zepsuć to trza mieć pecha.

OCZYWIŚCIE WSZYTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

A tak wygada z 3 pulpitami:

screenshot2012112714000.png

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez pittrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli rozumiem, że tego pliku Home nie musimy wgrywać bo to takie Twoje widzimisie :D

Wielkie dzięki, wieczorem będę działał ;))

Zrobiłem, wszystko działa :D

Edytowane przez Gothico

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aha, czyli rozumiem, że tego pliku Home nie musimy wgrywać bo to takie Twoje widzimisie :D

Wielkie dzięki, wieczorem będę działał ;))

Zrobiłem, wszystko działa :D

kopię softu też zrobiłeś ? jest tak jak opisane?

soft oryginalny flashtolem jak w opisie? i roota też?

ps. jutro na mnie kolej, ostatnia moja zabawa to wgranie softu do samsunga monte :) tu troszkę trudniej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zrobiłem kopie...wszystko jak opisane.

Roota jeszcze nie robiłem ... na razie ogarnę czy mam potrzebe coś zmieniać, coś co będzie Roota wymagało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

888 a ja musialem wrócic do wersji 0.9.0.0 bo ta nowa cos sie wywalała. Co tablet to ma swoje widzimisie.

A tak wogole bo nigdzie o tym nie czytalem jak chodzi o nasz telefon to czy jest mozliwosc odblokowania bootloadera a jesli jest to bardzo poprosze o linka chocby na PW. Z tego co czytałem na inne Xperie jest mozliwosc - czy u nas jest - czy po prostu telefon za nowy i go nie ma. O telefonie nawet jeszcze jak czytałem tu na forum na XDA nawet nie pisza.

Mnie na poczatku wydawalo sie ze na niebrandowanym sofcie zwolnil ale teraz jednak widze gołym okiem ze ma wieksza szybkosc.

Edytowane przez djtimon89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam problem i nie mogę tego ściągnąć gdzie mogę jeszcze znaleźć czysty soft

---------- Post dołączono o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

witam mam problem i nie mogę tego ściągnąć gdzie mogę jeszcze znaleźć czysty soft

już mi się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi