Skocz do zawartości
FiScHeRxD

[TuT] USB Host domowym sposobem w EVO 3D bez kabla OTG.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy kernel standartowy ma hosta (wątpię) ale jezeli ma to musisz kupic specjalny kabel otg podpinasz i działa wszystko. Ale raczej nie napalałbym się bo znając HTC to nie bedzie hosta.

Sprawdziłem Nie ma Hosta w standardowym jądrze .

Edytowane przez FiScHeRxD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pbog1

Ok na zdjęciu USB Host v2 :rolleyes:

Jak na razie zostanę przy tym (choć image kiepski) . Wmontowałem port usb do ładowania lecz nie wiem czy działa a dowiem się jak rozładuję baterię.

Jak wpadnie mi w rękę odpowiednia obudowa do całości to będzie wersja finalna (mam nadzieję).

Pzdro.

https://www.dropbox.com/s/sy8hzlnl9veyg0n/IMAG0353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc pożegnałem się z gwarancją, poskładałem wszystko jak na schemacie, ale nie działa. Daję zasilanie z kompa, a kable sygnałowe do telefonu i pendrive nie odpala (mam diodę która sygnalizuje podłączenie). Jeśli zaś odepnę kabel miro usb od całości, a sygnałowe dam do komputera wszystko działa. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pbog1

a po podłączeniu pena odpalasz skrypt? Po tym powinna zapalić sie dioda następnie przechodzisz do OTG Helper i dajesz " mount ".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Musisz mieć inny krenel któy obluguje OTG

2.Po włączeniu OTG jak podłączysz telefon do ładowarki nie zacznie się łądować ( dioda się nie zapali). Wtedy masz pewność że działa OTG ze strony telefonu.

3.Podłącz nie do Komputera tylko do ładowarki. (PC możę dać za mało prądu)

4.Podłacz zasilanie w schemacie do telefonu nie tylko do PENDRIVE. Czasem mi nie działa jak nie mam podpiętej masy i plusa do telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pbog1

Dzięki, wiedziałem że o czymś zapomniałem. Próbowałem montować pendrive bez uruchomienia skryptu. Wszystko działa.

FiScHeRxD

Dziwne, ale u mnie telefon pokazuje ładowanie i dioda się świeci mimo iż pendrive działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki kernel i system? W moim na 100% nie łąduje się telefon. Nawet jak mam włączony otg a podłącze do łądowarki

Edit: To znaczy jak mam 60% podłącze na godzinę telefon w otg to jak odłącze mam nadal 60%. Ale się nie łąduje a dioda nie świeci.

Edytowane przez FiScHeRxD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pbog1

Tak myślałem by czasem używać mojego OTG jako przenośną ładowarkę. Ale jak podłączę ją do telefonu zapala się dioda i telefon się rozładowuje? Co może być przyczyną ? Czy w ogólę da radę tak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FiScHeRxD korzystam z najnowszego ICS,a. Może to dlatego że podłączam wszystko pod przenośną ładowarkę. Jutro zobaczę jak będzie pod zwykłą ładowarką. Wiecie może czy można podłączyć więcej niż jedno urządzenie? Bo mam kilka kabli i myślę nad zrobieniem czymś w rodzaju HUBa, ale jeśli nie ma sensu to nie będę ciął kabli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tnij nic to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi