Skocz do zawartości
Bobo

Bateria trzyma 45 minut

Rekomendowane odpowiedzi

Bobo

No więc tak jak w temacie. Tracer OVO 1.0 kupiony w czerwcu jako nowy w komputroniku, ale wzięty z wystawki.

Już od początku zauważyłem, że do deklarowanych 5 godzin pracy sporo brakuje.

Obecnie tablet nie ładuje baterii do 100%.

Przy wyłączonym WiFi, podświetlenie na 50%, podczas czytania e-booka, tablet zdycha po około 45 minutach.

Tablet na gwarancji, ale czy jest jakiś sens działać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy sprzęt zasilany Baterią

w warunkach gwarancji ma informację że reklamacji nie podlega bateria

wgraj na nowo androida może coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam również podobny problem(ovo lite gp), tylko sytuacja wyglada jeszcze nieco dziwniej, gdyż tablet do 40% rozładowuje się normalnie, a następnie od razu spada do 3 %. A gdy podłaczam go do ładowania, na samym starcie tablet pokazuje, że jest już naładowany w 40 %. Bateria w takim stanie trzymie max 1 h. Proszę o jakieś porady.

Edytowane przez franek5751

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rowniez mam podobny problem z ovo lite gp, natomiast u mnie sprawa wyglada tak ze tablet laduje sie i pokazuje 100% a zaraz po odlaczeniu lub wlaczeniu jesli laduje go wylaczonego, pokazuje max 80%, a poza tym raz sie wlacza normalnie (fakt ze troche dlugo - ok minuty) a czasem albo sie swieci czarny ekran, albo ikonka robocika, albo pojawia sie robocik a potem czarny ekran. Podczas ladowania wylaczonego urzadzenia czasem dzieje sie podobnie. Przy probie wlaczenia/wylaczenia ekran gasnie na sekunde, a nastepnie to samo co wczesniej. Pomaga jedynie wipe (o ile tak to sie nazywa - dluzsze przytrzymanie "power" i "-").

Jesli ktos wie co z tym zrobic lub czy konieczny jest serwis to prosze o wypowiedz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

Ja coś takiego miałem z ovo1 tyle że ładował się do 100% później spokojnie działał do ok 20%

Po 20% w dosłowkie dwie minuty spadał do 6%, a później nie chciał się włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nix2

To jest sprawa analogiczna jak w laptopach. Chodzi o to że kontrolę nad baterią, jej rozładowaniem i ładowaniem sprawuje

zarówno sterownik/eprom w baterii jak i oprogramowanie tableta. I często dzieje się tak że po wielokrotnym częsciowym ładowaniu/doładowywaniu i wyładowywaniu (czyli korzystaniu tylko z baterii) robi się galimatias- bateria "oszukuje" system albo system baterię. Gdyby ładować tylko do pełna i korzystać tylko do końca, problem byłby znacznie mniejszy.

Jednak tak się praktycznie nie da... kompromisem jest wykonanie 1 pełnego cyklu raz na jakiś czas.

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bobo

Ostatnio próbowałem sobie pograć w gierkę 3D. Zgon nastąpił po 15 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

to musisz mieć coś uszkodzone, ja kilka godzin gram w gry zanim padnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem podobnie w ovo 1.0 - urządzenie wylaczone nie wytrzymywalo jednego dnia. Wgralem soft z września i tablet dziala 10 razy lepiej a bateria zaczela się normalnie zachowywać. Widzę ze jest on tez dla nowszych wersji dostępny. Jedyna wadę ma taka ze Wi-Fi zawsze się wylacza jak jest ekran zgaszony i nie da się tego zmienić.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bobo

Wgrałem ponownie najnowszy soft, ale nic nie pomogło.

Aktualnie po odpaleniu gry 3D po niecałych 2 minutach tablet się wyłącza.

Rozładowałem baterie tak mocno, że tablet nawet się nie włączał, ale po podłączeniu do ładowarki od razu stan naładowania pokazuje 82%.

Znalazłem u Chińczyków pasującą baterie za 15$ z wysyłką, ale nie wiem czy warto pakować kasę w ten sprzęt.

Ten mój tablet od początku słabo trzymał na baterii. Wziąłem go w Komputroniku zza szyby. Pewne się nim tam ciągle ktoś bawił niewiadomo ile czasu.

Coś nie mam szczęścia do tabletów. Archos padł po 14 miesiącach, a Tracer już też się nadaje na złom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi