Skocz do zawartości
Acid

Miui [pl]

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie ten polski język skąd pobrać ??

W chwili obecnej polski język można wgrać ale wyłącznie do wersji miui dla Froyo 2.2 ze strony xda, którą podałem w 1 poście tego tematu. Dla Gingerbread 2.3 nie ma jeszcze tłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK moje spostrzeżenia po 12 godz z tym romem....

1. Jak ktoś się przesiada z iOS na androida będzie wiecej niż zadowolony. Rom MIUI jest genialnym połączeniem wyglądu interfejsu iphona z możliwościami androida w dodatku już wersji Gingerbread 2.3

2. Sam miui mam na razie dość ubogi zasób widgetów ale od czego są dodatkowe programy w markecie.

3. Możliwości konfiguracyjne przeogromne.. denerwuje tylko to ciągle przewijanie pulpitów po dłuższym posiadaniu sence brak jednego miejsca dla wszystkich programów bez wymieszania ich z widgetami. Czasem naprawdę trudno znaleźć właściwą ikonkę. Katalogi tego nie zastąpią.

4. Wielki plus to prawie codzienna aktualizacja romu. Poprawki są dodawane prawie na bieżąco... ten koleś chyba tam nie śpi w tych chinach ;-)

5. Niestety z językiem Polskim już nie jest tak wesoło. Z tego co widzę tłumaczenie nie nadąża za zmianami w oprogramowaniu ale nie jest tragicznie.

Podsumowując MIUI to nie tylko nakładka na Androida ale wszechstronne wsparcie dla naszych desire - Gingerbread 2.3

Zupełnie inne podejście do interfejsu a nie kopiowanie htc sence powoduje ze ma sie całkiem nowy ( stary ) telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

była zmiana czasu telefon pokazuje na tym ROMie dobrą godzinę ,ale widget accuweather ma cały czas stary czas , teżtak macie ?? a jak nie to jak to zmienić ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Spróbuj usunąć i ponownie dodać widget. Ja tam używam Fancy Widget Pro i działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. Możliwości konfiguracyjne przeogromne.. denerwuje tylko to ciągle przewijanie pulpitów po dłuższym posiadaniu sence brak jednego miejsca dla wszystkich programów bez wymieszania ich z widgetami. Czasem naprawdę trudno znaleźć właściwą ikonkę. Katalogi tego nie zastąpią.

Jest na to jednak miły sposób :) Dolny pasek, który przesuwa się wraz z pulpitami można przesuwać palcem. Wtedy pulpity zmienia się bardzo wygodnie.

A co do katalgów, miałem podobne wrażenie na początku ale teraz mam jeden katalog od aplikacji, jeden od gier i jeden na całą resztę, której nie potrzebuje. Uważam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, przynajmniej dla mnie :)

A do tego można szybko odinstalować programy przytrzymując na nich palec i przesuwając na śmietnik. Miodzio :)

Mam też pytanie, czy wersja systemu 2.3 z miui jest już w pełni sprawna i jedynym znaczącym mankamentem jest brak języka polskiego? Bo to akurat by mi nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście widget zegarka nie przyjmuje zmiany czasu zmieniłem go na beautyful widget i jest super polecam.

Katalogi z programami sprawdzają się ale....

Nie znalazłem problemów 2. 3 sprawuje się super. Są już do niej 2 fix -y z HTC _IME klawiaturą z htc. Mam play i często przelaczam się pomiędzy play - plus. Czasami są problemy z logowaniem do sieci. Nie wiem czy to wina roku czy radia ale przed instalacja tak nie było. Do innych funkcjitrzeba się przyzwyczajać ale w 100% polecam.

Skrócona instrukcja obsługi... http://www.miui-au.com/faq/manual/

Edytowane przez TomaszKon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wersja 2.2 jest prawie w 100% przetłumaczona, mysle ze jutro wyjdzie aktualizacja. wersja 2.3 wkrotce doczeka sie jezyka polskiego, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ok a jak wypada porównanie tego roku z htc sence tak na chłodno?

---------- Post dołączono o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

niestety brak polskiego ;-(

No właśnie.

Mam pytanie odnośnie baterii.

Jak długo "żyje" na jednym ładowaniu???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid
    Czasami są problemy z logowaniem do sieci. Nie wiem czy to wina roku czy radia ale przed instalacja tak nie było. Do innych funkcjitrzeba się przyzwyczajać ale w 100% polecam.

U mnie jest to samo, ale problem jest od wersji 1.3.18.

Edytowane przez Acid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie baterii.

Jak długo "żyje" na jednym ładowaniu???

Po 2 dniach mogę powiedzieć że nie ma zwiększonego problemu z żywotnością baterii.

Odłączyłem go dziś rano od ładowarki. Około 30 rozmów telefonicznych. parę sms 20 min w sieci + wifi i o 17:00 mam 60% stanu.

Myślę że to bardzo dobry wynik jak dla słuchawki którą niestety trzeba lądować co dziennie.

Jest już polskie tłumaczenie dla 2.3 GINGERBREAD.

Update można pobrać z tej strony http://htcfanboys.com/index.php?app=downloads&showfile=22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi