Skocz do zawartości
Acid

Miui [pl]

Rekomendowane odpowiedzi

Acid

Ok. Pierwsze tłumaczenie już jest. Na razie Beta. Trzeba sprawdzić czy nie ma za długich tekstów i baboli ;)

Stan tłumaczenia można zobaczyć w temacie z romem:

[ROM][MIUI]1.3.11-2.2[EN,DE,ES,FR,NL,ZH,IW,IT,PT,DA] XJ: D2EXT X-PART-A2sd-D2W - xda-developers

Trzeba mieć 1.3.5 base rom i aktualizować paczką 1.3.11 Multi-Language. Domyślnie będzie po chińsku, by to zmienić trzeba wejść w Settings > System > ikonka klawiatury > druga pozycja od góry i z listy wybrać Polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a sam polski język jakoś by nie dało rady?? tzn nie z całym romem tylko oddzielny plik hmm/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Zgaduję, że masz HD2 i chcesz w romie MIUI dla HD2 mieć PL? Da się. Jak skończę tłumaczenie wszystkiego, wszystkich apków i poprawię wszystkie błędy to umieszcze tu lub w temacie z MIUI na XDA paczkę z tłumaczeniem. Ma ona format katalogów z plikami strings.xml i arrays.xml - je trzeba za pomocą APKTool wkompilować do tłumaczonej aplikacji (apk) i potem podpisać, żeby android przyjął taką aplikację. I wtedy wrzuca się przetłumaczoną do romu i instaluje...

Ponoć tłumaczenie MIUI jest uniwersalne, tzn da sie zastosować w innych romach MIUI a nawet na inne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mariek

Potwierdzam, że się da.

Ale czy nie można zuploadować gotowych plików .apk? Bo to tłumaczenie beta za xda(czyli foldery i .apk) bez problemu wrzuciłem do HD2, więc czemu nie można zrobić tego z gotowym tłumaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Ale nie ma gotowego tłumaczenia jest beta bo .. dopiero to robimy. Postępy widać w tabeli w temacie na XDA.

Na koniec wrzuca się gotowe APK.

1. Dekompilacja oryginalnego APK

2. Utworzenie res/values-pl i umieszczenie tam tłumaczenia

3. Kompilacja do APK.

4. Podpis APK

5. Utworzenie paczki pod recovery.

Te paczki na XDA zawierają samo tłumaczenie (strings, arrays, plurals) i jest to beta bo jeszce nie wszystko jest zrobione i jeszcze trzeba to sprawdzić (literówki, niemieszczący się tekst)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

Oj super informacja, z niecierpliwością czekam ;) tak jak reszta ludu z hd2.

Edytowane przez mst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy do wersji D2W muszę mieć jakieś dodatkowe partycje tak jak jest to zalecane w RCMIx czy wystarczy jedna EXT 3/4? Chce zapobiec utracie danych przy nagłym wyłączeniu telefonu. No chyba,że MIUI tego nie obsługuje?

Która wersja jest lepsza D2W czy D2EXT X-PART?

EDIT: Działają Wam przypomnienia kalendarza? Bo u mnie nie ma dźwięku, pojawia się tylko ikonka w pasku powiadomień, chodź w opcjach jest ustawiony alert.

Edytowane przez maxiormchw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dobot

Cześć wszystkim

Od wczoraj mam zainstalowany ROM 1.3.18-MIUI-XJ z update 5 multilanguage.

Dziś rano okazało się gdy chcę wejść w Dialer aby zadzwonić lub odebrać połączenie, mam komunikat

Proces android.process.acore zakończył się niespodziewanie. Proszę spróbować ponownie.

Czy spotkaliście się z takim problemem na tym romie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tłumaczenie jest do 1.3.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid
    Cześć wszystkim

Od wczoraj mam zainstalowany ROM 1.3.18-MIUI-XJ z update 5 multilanguage.

Dziś rano okazało się gdy chcę wejść w Dialer aby zadzwonić lub odebrać połączenie, mam komunikat

Proces android.process.acore zakończył się niespodziewanie. Proszę spróbować ponownie.

Czy spotkaliście się z takim problemem na tym romie?

Pozdrawiam

Tak. Np ja tak mam. Sprawdzaliśmy z xavierjohnem Phone.apk ale wszystko wygląda w porządku.

U niego nie ma FC przy polskim Phone. U mnie i u Ciebie jest. Jeszcze będziemy kombinować.

Ja używam w zamienniku Go Dialer i Go Contacts (lepsze ale brak Polskiego języka).

Czy do wersji D2W muszę mieć jakieś dodatkowe partycje tak jak jest to zalecane w RCMIx czy wystarczy jedna EXT 3/4? Chce zapobiec utracie danych przy nagłym wyłączeniu telefonu. No chyba,że MIUI tego nie obsługuje?

Która wersja jest lepsza D2W czy D2EXT X-PART?

Normalnie działa przy 2. Przy 3 partycjach jest wersja: MIUI XJ D2EXT X-PART 1.3.18 - 2.2 GS 3P Final Signed. W 1.3.11 była jeszcze wersja dla 4 partycji, uaktywniał się swap. Ale w obecnej nie ma.

tłumaczenie jest do 1.3.11

MULTI LANG

2011-03-23 Update 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi