Skocz do zawartości
hgfdsa

Problem z baseband, stanem baterii nie działa flash przez *kdz i smartflasher

Rekomendowane odpowiedzi

hgfdsa

Tak jak w temacie mam problem z moim 2x. Ogólnie recz biorąc wszystko zaczeło się po wgraniu CM10. Telefon czasami wariował i nie pokazywał stanu baterii więc myślałem że to wina romu i wgrywając kolejne wersje liczyłem na poprawę. Teraz mam z nim poważny problem:

- baseband pokazuje mi unknow

- IMEI unknow

- batery status unknow

Nie mogę wykonywać połączeń mimo że karta sim jest włożona, telefon nie woła nawet o PIN.

Próbowałem na 3 różnych komputerach wgrać inny rom poprzez smartflashera ale za każdym razem mam:

00:00.0 Sec :Download Start...

00:02.0 Sec :RomBinary Download start

00:02.1 Sec :PSI RAM writing start

00:12.1 Sec :Timeout error is occured

00:12.1 Sec :error!

To samo gdy próbuje wgrać rom poprzez *.kdz przy 4% wywala error

Próbowałem wgrać inne *.zip (CM7, V20s, leak V28e) lecz to samo nawet na V20s telefon się sam resetował co jakiś czas.

Próbowałem zmienić RIL lecz nic to nie dało. Co mam teraz zrobić?? Nie mam już pomysłów a chcę w pełni sprawny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hgfdsa
    Zobacz to

[ROM] NVFlash Opti-3D v-1.4.4 V20s Stock GB Clean CWM | UNBRICK - xda-developers

Osobiście nie testowałem ale działa na cegiełki :) z tym że formatuje wszystko.

Czy ta metoda również wgrywa na nowo basebanda? bo właśnie z nim prawdopodobnie jest problem.

W opisie widnieje że nie. Inne romy mogę wgrywać więc nic mi nie da to chyba. Da się jakoś ręcznie wgrać baseband poprzez ROOT EXPLOER??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ta metoda również wgrywa na nowo basebanda? bo właśnie z nim prawdopodobnie jest problem.

W opisie widnieje że nie. Inne romy mogę wgrywać więc nic mi nie da to chyba. Da się jakoś ręcznie wgrać baseband poprzez ROOT EXPLOER??

Hmm chyba nie bo autor pisze wyraźnie o baseband 521 ja w stocku v20S mam 1035_21._20120521

[baseband][P990] Complete Baseband overview thread - xda-developers tutaj znajdziesz takowy wraz z opisem jak wgrać. IMO wgraj najpierw sam baseband i zobacz jak będzie się na stocku v20s zachowywać. Pozostaje kwestia odpowiedniego RIL-a

@Edyta

Nie wiem na ile to będzie pomocne ja mam RIL android LGE-ril 1.0 (stockowy)

@Edit 2:) RIL-em z tego co widzę nie ma się co przejmować. Flashowanie do stocka v20S powinno go zmienić.

Co do basebendu to masz instrukcje w 3 poście :) z XDA :) wraz z plikami powodzenia!!.

Edytowane przez piotreek_23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hgfdsa
    Hmm chyba nie bo autor pisze wyraźnie o baseband 521 ja w stocku v20S mam 1035_21._20120521

[baseband][P990] Complete Baseband overview thread - xda-developers tutaj znajdziesz takowy wraz z opisem jak wgrać. IMO wgraj najpierw sam baseband i zobacz jak będzie się na stocku v20s zachowywać. Pozostaje kwestia odpowiedniego RIL-a

@Edyta

Nie wiem na ile to będzie pomocne ja mam RIL android LGE-ril 1.0 (stockowy)

@Edit 2:) RIL-em z tego co widzę nie ma się co przejmować. Flashowanie do stocka v20S powinno go zmienić.

Co do basebendu to masz instrukcje w 3 poście :) z XDA :) wraz z plikami powodzenia!!.

Wszystko fajnie wiem jak flashować baseband ale smartflasher mi na to nie pozwala nieważne czy chcę flashować sam baseband czy cały ROM nic to nie daje.

Cały czas mam:

00:00.0 Sec :Download Start...

00:02.0 Sec :RomBinary Download start

00:02.0 Sec :PSI RAM writing start

00:02.0 Sec :Trying to communicate with IFX modem

Na kilku komputerach, różnych sterownikach

---------- Post dołączono o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Co sądzicie aby oddać telefon do serwisu??? Jak teraz przywrócić do ustawień takich aby serwis się nie buntował? Którego *.zip przez CWM wgrać (inaczej niemoge) rota rozumiem że przez Super one click usunąć ale jak usunąć później recovery?? Potrzebuje soft euro open

Edytowane przez hgfdsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może inny kabel USB zobacz.

@Edyta

Spróbuj najpierw z tego posta co podałem NVflashem go przelecieć do stock romu i potem zobacz co z basebandem. Tak sugerują na XDA przy problemach z SmartFlashem

@Edyta 2

http://www.modaco.com/topic/335494-11-nov-smartflash-stock-baseband-release-103521-20110725-v20l-version/page__st__80

Piszą aby odpalić SmartFlash-a w trybie zgodności z Windows XP SP3 (podejrzewam że korzystasz z 7 tak jak w tym poście)

tempest6696 miał ten sam problem co ty (baseband uknown etc) i rozwiązał go dopiero korzystając z 32 bitowego systemu (nie x64). Czyli zostaje znalezienie kogoś z Windowsem XP jako ostateczność albo wirtualna maszyna jeśli przejdzie.

Edytowane przez piotreek_23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam bardzo proste rozwiązanie twojego problemu. Wystarczy wgrać backup wcześniejszego romu przez CWM. Miałem tak samo i to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam bardzo proste rozwiązanie twojego problemu. Wystarczy wgrać backup wcześniejszego romu przez CWM. Miałem tak samo i to pomogło.

No to tym bardziej wpakowanie stockowego romu nawet z poprawkami za pomocą NVFLASH powinno dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hgfdsa

Znalazłem jakiś stary backup z maja na komputerze, wgrałem i niestety to nic nie dało.

---------- Post dołączono o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Może inny kabel USB zobacz.

@Edyta

Spróbuj najpierw z tego posta co podałem NVflashem go przelecieć do stock romu i potem zobacz co z basebandem. Tak sugerują na XDA przy problemach z SmartFlashem

@Edyta 2

11 Nov: SmartFlash stock baseband release: 1035.21_20110725 (V20l version) - Page 5 - LG Optimus 2X - 2X.MoDaCo.com - MoDaCo

Piszą aby odpalić SmartFlash-a w trybie zgodności z Windows XP SP3 (podejrzewam że korzystasz z 7 tak jak w tym poście)

tempest6696 miał ten sam problem co ty (baseband uknown etc) i rozwiązał go dopiero korzystając z 32 bitowego systemu (nie x64). Czyli zostaje znalezienie kogoś z Windowsem XP jako ostateczność albo wirtualna maszyna jeśli przejdzie.

Próbowałem przed chwilą na starym komputerze z XP i niestety smartflasher zwracał ten sam błąd...

---------- Post dołączono o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

No to tym bardziej wpakowanie stockowego romu nawet z poprawkami za pomocą NVFLASH powinno dać radę :)

Wg tego kto ktoś pisał na XDA również nvflasher nie pomógł:

p990 help to unbrick - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Znalazłem jakiś stary backup z maja na komputerze, wgrałem i niestety to nic nie dało.

---------- Post dołączono o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Próbowałem przed chwilą na starym komputerze z XP i niestety smartflasher zwracał ten sam błąd...

---------- Post dołączono o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Wg tego kto ktoś pisał na XDA również nvflasher nie pomógł:

p990 help to unbrick - xda-developers

Nie wgrywaj backupu!! W linkach które podałem jest link do poprawionego stockowego V20s przez NVFlash. Nie zaszkodzi spróbować zanim go odeślesz do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi