Skocz do zawartości
bad_wixa

Blokada ekranu- jak wrócić do przesunięcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na forum jestem od dwóch lat, ale dopiero teraz nabyłem swój pierwszy telefon z andkiem lg l9.

Mam problem, chciałem połączyć się do uczelnianego wifi, i aby to zrobić, trzeba było zainstalować ten certyfikat

Android 2.3.3 | Eduroam

Gdy kliknąłem na certyfikat wyskoczył komunikat, że muszę wpisać hasło do blokady ekranu (wcześniej było tylko przesunięcie, telefon jest funkiel nówka), więc wpisałem. Certyfikat się zainstalował, a blokada ekranu została.

Wszedłem do ustawień-> ekran blokady->wybierz blokadę ekranu i "brak", "przesunięcie" i "odblokowywanie na podstawie twarzy" są nieaktywne, z podpisem "wyłączone przez administratora, politykę szyfrowania lub magazyn poświadczeń".

Zgooglowałem to i na jednym forum koleś pisał, że trzeba wejść do zabezpieczeń i wyczyścić magazyn (usunąć wszystkie certyfikaty). Czy to oznacza, że wszystkie certyfikaty na moim telefonie zostaną usunięte, czy tylko ten, który zainstalowałem?

Nie rozpłaczę się, jeżeli będę musiał odblokowywać ekran rysując znaczek, ale trochę wkurzyła mnie myśl, że coś namieszało i moim telefonie i jeszcze zabrania mi to zmienić.

Za skrajne no0bostwo z góry przepraszam. No i pozdrawiam.

---------- Post dołączono o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Dobra, wiem. Trzeba powrócić do ustawień fabrycznych/zresetować telefon. Wiem, wiem, opcja szukaj się kłania.

Ale skoro ten temat już jest, czy to możliwe, że zainstalowany certyfikat dezaktywował mi możliwość wyboru blokady ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Ja pierwsze słyszę o certyfikatach do wifi. Ustawienia powinny zostać.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja pierwsze słyszę o certyfikatach do wifi. Ustawienia powinny zostać.

Wysłano z Walkman-a

Eduroam wymaga certyfikatu. To jest międzyuczelniany certyfikat, który umożliwia połączenie WiFi w obrębie wszystkich uczelni w Europie, które należą do Eduroam.

Co do certyfikatu to nie powinien on zaburzać działania telefonu. W końcu to tylko potwierdzenie Twojej tożsamości do WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś jest na rzeczy, bo teraz mogę ustawić blokadę, jaką sobie chcę. Ciekawi mnie, czy wyczyszczenie magazynu certyfikatów dałoby ten sam efekt.

A tak na marginesie, to net na uczelni działa bez instalacji certyfikatu. Pewnie jest już preinstalowany na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam:)

Posiadam ten sam problem...tylko z LG L7...

Powiedz tylko, czy sama po jakimś czasie znów pojawiła Ci się możliwość wyboru? bo mi nic takiego się nie dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie próbowałem zainstalować ten certyfikat ze swojej uczelni i mam ten sam problem. Dodam tylko ze certyfikat się nie zainstalował wywalił jakiś błąd, a blokady zmienić nie mogę :/

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

post-192742-14255718494223_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wejść w ustawienia, później w zabezpieczenia i tam musisz wyczyścić magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi