Skocz do zawartości
e-daniel

TMT 5 Jelly Bean 4.1.2 TW "XXLS7" UPDATE 1 11/10/12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku godzin mam Note, przesiadłem się z galaxy S i pierwszej wersji transformera...

Jako, że na galaxy przez długi czas jechałem na CM, postanowiłem wgrać ten ROM do Note.

Okazał się klapą :(

Chcę wgrać: "TMT 5 Jelly Bean 4.1.2 TW", nie wiem tylko o co biega z tym bezpiecznym kernelem?

Obecnie mam kernel: 3.0.15-CM-g39df795 - czyli ten dostarczony z ostatnim buildem CM.

Czy ten kernel jest "bezpieczny"?

Czy dobrze rozumiem, że jeśli mam już postawiony ROM na JB to nie muszę się o nic martwić i nie ma potrzeby po flash'u nowego ROMu dogrywać jeszcze jajko np. od PhilZ?

Tak, to jest jest bezpieczny kernel, czyli wolny od MMC CAP ERASE (usunięta podatność uceglenia telefonu m.in. przy korzystaniu z CWM, czyli tzw. brick ). Możesz robić przesiadkę poprzez CWM. Przed flashem dobrze jest mimo wszystko wykonać (chodź nie koniecznie) wipe data/factory reset i wipe cache ponieważ CM korzysta z innych kompilacji/buildów JB. Po flashu ROMu wykonaj flash kernela PhilZ z pierwszego postu ( jest to poprawiony, czyli lepszy i stabilniejszy kernel oparty na stockowym kernelu dodatkowo doposażony m.in. w dotykowe CWM), ponieważ przy flashu nowego ROMu zostanie usunięty poprzedni ROM a z nim również poprzedni kernel.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Ktoś może ma problem z aplikacja Player pro? Co prawda apka zainstalowała się ale wyskakuje błąd przy próbie wlączenia...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jestem od 2 dni posiadaczem Notki.

Chciałbym wgrać sobie ten romik na moją Notke jednak mam parę pytań.

Jeżeli mój Samsung ma brandowany soft z Plusa to powinieniem postępować według tych poleceń:

Najpierw zdjęcie brandingu tym sposobem:

http://forum.android.com.pl/f435/zdejmowanie-branda-z-telefona-w-wszystkich-operatora-w-151332/

Później zajęcie się Rootowaniem i wgraniem CWM tym sposobem z drugiego postu w tym linku:

http://forum.android.com.pl/f436/root-galaxy-note-107857/index2.html#post1001014

No i ostatnia sprawa wgranie Romu i Kernela z tego tematu przez CWM :)

Sorka o taką różnorodność pytań ale troszkę tematów jest i nie wiem tak naprawdę czy wybierając te sposoby będzie wszystko ok.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Te poradniki mają trochę czasu i możesz to zrobić dużo prościej. Postępujesz według poradnika: http://forum.android.com.pl/f435/zdejmowanie-branda-z-telefona-w-wszystkich-operatora-w-151332/ , ale wgrywasz od razu za pomocą PC Odina najnowszy ROM ICS dla Polski z tego wątku: http://forum.android.com.pl/f436/polski-4-0-4-xeo-oficjalny-200070/, następnie wgrywasz bezpieczny kernel z rootem (PhilZ) z wątku znajdującego się w mojej sygnaturze. Po tych zabiegach masz już root i bezpieczny kernel. Teraz możesz wgrywać już wszystkie custom ROM-y za pomocą CWM recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tocw

Cześć

Mam problem z baterią, przez noc bateria mocno się rozładowuje i telefon sam się wyłącza.Najgorsze jest to że budzik nie dzwoni i spóźniłem się już dwa razy do roboty. Na stockowym ics problemu nie było.... Niewiem co zrobić . Mam kernel philz 3.1 i robiłem już wipe/data/dalvink i dalej to samo....post-8490-14255713240624_thumb.png mój rom to tmt 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takiej sytuacji dużego wyboru nie masz. Najprościej i najszybciej będzie zrobić 3x wipe i ponowny flash ROMu. Szukanie przyczyny czy aplikacji odpowiedzialnej za taki stan rzeczy pewnie zajmie dużo więcej czasu niż reflash i ponowna konfiguracja systemu. Profilaktycznie zalecam również nowy download ROMu, lub sprawdzenie sumy kontrolnej już posiadanego. Być może ściągnięty ROM nie jest kompletny lub zawiera błędy.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Warto mieć zainstalowaną apkę Watchdog.apk (darmowa w markecie). Pokazuje co w danym momencie obciąża procesor i ma zainstalowany alarm nadmiernego obciążenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tocw

a u was jak spada bateria przez noc ? dziwna sprawa bo currentwidget pokazuje caly czas 0mA ? moze wina jest dlatego bo flashuje z pamieci wewnetrznej? niemam karty microsd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo zaleceń flashu z pamięci zewnętrznej wykonanie flashu z pamięci wewnętrznej również jest możliwe. To akurat skąd wykonałeś flasha nie ma większego znaczenia jeżeli zakończył się powodzeniem. Jednak powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że moduły pamięci w pewnej serii Samsungów (gdzie również są niektóre Note) są podatne na awarie co jest powodem m.in. powstawania licznych ucegleń SG II i Note. Więc dla własnego bezpieczeństwa powinieneś zaopatrzyć się w pamięć zewnętrzną, zwłaszcza że są śmieszne tanie w stosunku do nerwów jakie towarzyszą w przypadku awarii. Pół biedy jak telefon jest na gwarancji, ale nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji.

Więc jak wspomniałem wcześniej - wykonaj wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik, ponowny flash z ponownie ściągniętego ROMu. Wcześniej wybierz się na zakupy po kartę.

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie romy JB sa niemal doskonałe co do baterii, więc ja bym stawiał na jakiś błąd instalacji systemu, gdyby problem się powtórzył mimo ponownego flashu romu z zrobieniem wipe data, ja wrócił bym do GB i zrobił kodem Hard reset który wyczyści ci wszystko i wtedy po kolei ICS kernel PhiIZ i wtedy któryś z romow JB, już to kiedyś miałem na innym telefonie (android) i pomógł hard reset

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi