Skocz do zawartości
e-daniel

TMT 5 Jelly Bean 4.1.2 TW "XXLS7" UPDATE 1 11/10/12

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrywając uszkodzony plik.zip uszkodzisz system raczej nie uszkodzi telefonu,no i potem ratuje rom 3 plikowy Re-partition ja kiedyś na galaxy i9000 instalowałem rom przez CWM i zapomniałem że bateria ma 3% padła podczas instalacji no i go ożywiłem przez Re-partition jednocześnie go ładując przez USB pamiętam jak dziś bo stracha miałem niezłego, dlatego byłem zdziwiony brickami na tym telefonie ale tu był wadliwy plik którego już nie ma w nowych kernelach choć zawsze istnieje ryzyko bricka

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teraz dopiero zwróciłem uwagę że przy robieniu wipe dalvik

mam komunikat: E: unknown volume for path [/sd-

Przed następnymi operacjami nad modyfikacją/flashem ROMu, napraw kartę SD (prawdopodobnie format wystarczy. Jeżeli nie to pisz)

ostatnie pytanie dotyczące mojego problemu

co w sytuacji jak suma kontrolna jest niepoprawna??

Oznacza niekompletny lub zawierający błędy plik. Kontynuacja flashu ROMu z niepoprawną sumą kontrolną jest wysoko niebezpieczna, więc oszczędź sobie nerwów i sprawdzaj ją dokładnie przed każdym flashem, zwłaszcza przy pobieraniu dużych plików (ROMów) z poziomu telefonu.

Wygrywając uszkodzony plik.zip uszkodzisz system raczej nie uszkodzi telefonu

Przy flashu nowego ROMu są sprawdzane i uzupełniane lub nadpisywane również pliki nieedytowane zawierające dane o tożsamości urządzenia i inne (recovery mode, download mode, bootloader, MBR, .efs - zawierający m.in. IMEI). Przerwanie tej procedury na pewno narobi bałaganu również poza systemem operacyjnym.

Kilkadziesiąt sekund na sprawdzenie poprawności ściągniętego pliku nikogo nie zbawi a telefon będzie nadal użyteczny.

Nie ma potrzeby (w tym przypadku) flashu 3 plikowego GB, chodź nie zaszkodzi. To ostateczność.

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten kernel jest bezpieczny? Chcialbym zrobic WIPE, bo zapchala mi sie pamiec i nijak nie moge sobie poradzic z jej zwolnieniem.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel na tym ROMie jest bezpieczny. Jeżeli mówisz o pamięci urządzenia (około 2GB) to były takie przypadki jak u Ciebie. Stary ROM nie został usunięty i leży w pamięci całkowicie pasywny zajmując dodatkowo około 750MB.

Wykonaj:

wipe data/factory reset

wipe cache partition

wipe Dalvik

i ponowny flash dowolnego ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki. Chodziło mi właśnie o pamięć urządzenia przeznaczoną na aplikacje. Co dziwne, robiłem pełny wipe przed instalacją tego romu.

EDIT: Po postawieniu systemu na nowo zniknął root. Instalować ponownie?

EDIT2: Pomogło ponowne wrzucenie kernela.

Edytowane przez p0tw0r3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonując dowolny wipe przez CWM należy obserwować tekst wyświetlany po wykonaniu wipe. Jest tam informacja czy został wykonany poprawnie. Co niektórym przez rutynę zdarza się robić wszystko z półautomata i nie czytają czy komenda wipe została wykonana poprawnie. Stąd później niestabilne, nie uruchamiajace się i nie działające ROMy. Warto wziąć to pod uwagę, bo poświęcając kilkanaście sekund więcej na flash systemu oszczędzamy sobie niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od pierwszego grudnia przestal dzialac widget kalendarza. Po przesunieciu ekranu na strone z nim, wywala TW. Da sie cos z tym zrobic? Kalendarz na glownym ekranie jest bardzo przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, to jest stary bug, musisz wgrać fix'a kalendarza.

SplannerWidgetFix . zip się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuku

Witam

Czy jest jakaś aktualizacja tego systemu? Czy jest to finalna wersja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Niestety, ale ten ROM nie jest już rozwijany. Teraz wszyscy zajęli się wypiekami na bazie XXLSC, a w międzyczasie były na bazie XXLSA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi