Skocz do zawartości
RedScorpio

Desire HD ROM

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Finalny, oficjalny ROM z Desire HD dostępny dla Desire. Wersja softu: 1.24.405.1 wcześniejsza 1.15.405.1 [ROM][sense HD][02 Oct]RCMixHD v04 Official Final Base, Fast :) - xda-developers

Dzięki Robocik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety aparat nadal nie działa ;/ / Dzięki Robocik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mógłby ktoś powiedzieć, jak duża jest potrzebna partycja EXT? Póki co w ogóle jej nie miałem, ale napaliłem się na ten rom i stoję przed dylematem, jak dużą ją zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Jest to w opisie romu na XDA. Minimum 512MB

Requirement:

Full wipe recommended/required. Just to be sure

EXT partition, min 500Mb

---------- Post dołączono o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Mam bardzo dobrą nowinę: w najnowszym RoboMixie 0.4 działa już HTC Hub. Po screeny zapraszam do siebie http://twitpic.com/photos/majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, może mi ktoś pomóc, powiedzieć w którym miejscu robię błąd ?

Mój ROM to OpenDesire v32, w trybie recovery utworzyłem ext partycję 512, następnie zrobiłem wipe cache, wipe davilk-cache. Restart telefonu, uruchomił się poprawnie. Reboot w tryb recovery, nandroid backup, wipe cache, wipe davil-cache i w końcu próba instalacji romu, zakończona błędem... Co robię nie tak ?

Edit:

Kolejne moje pytanie brzmi, czy jak już będzie wgrany ten ROM, to czy będę mógł sobie z trybu recovery zrobić wipe cache, davilk-cache, ext partition i pozostałych opcji ? Czy może wtedy tel mi się ucegli ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Trochę namieszałeś. Powinieneś zrobić tak:

- masz opendesire - wchodzisz do recovery i robisz nandroid backup

- bez restartu robisz wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik, wipe battery stats, wipe rotation settings

- robisz partycję na karcie SD

- ponownie robisz wszystkie wipe z tym, że tym razem jeszcze wipe ext partition

- wgrywasz nowy rom

- restartujesz telefon

Rom jest wgrany i działa

---------- Post dołączono o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Samym wgrywaniem romów nie uceglisz telefonu. Gdy wgrywasz Radio lub chcesz zrobić sobie S-OFF i jak coś pójdzie nie tak to możesz to zrobić. Gdy rom wgra się nie tak lub telefon po jego wgraniu nie chce się uruchomić, po prostu wchodzisz do recovery i przywracasz nandroid backup.

Drugiej części Twojego pytania zbytnio nie rozumiem. Po co jak już wgrasz rom chcesz telefon przywracać do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie było pisane z wyprzedzeniem, chodzi mi ogólnie o to, że jak telefon zaczyna znacznie gorzej (wolniej) pracować, to lubię przywrócić go do ustawień fabrycznych :) I nie wiem, czy nie jest tak, że dzięki tej partycji ext część romu zapisywana jest na karcie pamięci? Stąd przywrócenie ustawień fabrycznych (w tym wipe ext partition) nie usunie danych z karty pamięci, w tym też danych systemowych romu ? :) Wiem, że to pytanie było dziwne i może głupoty piszę, ale bardzo mnie to ciekawi, więc prosiłbym o odpowiedź ;)

PS: Zaraz zabieram się za wgrywanie ROMa, napiszę jak poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Romy z nowym SenseUi mają dużo większą wielkość niż stary SenseUi. Partycja, która jest dostępna dla systemu w Desire jest zbyt mała żeby ten wielki rom pomieścić, dlatego część jest instalowana na partycji ext. W G1, żeby móc używać romów z SenseUi trzeba było wgrać specjalny SPL od Haykuro, który tą partycję zwiększał na stałe. Dla Desire nie jest to jeszcze dostępne - chociaż teraz po wydaniu S-OFF może to się zmieni.

Więc jeżeli wyczyścisz partycję ext, nie tylko usuniesz wszystkie aplikacje tam zapisane ale również część romu - telefon po tym zabiegu Ci się nie zbootuje.

Myślę, że właśnie przez zbyt małą pamięć ROM w Desire nie doczekamy się oficjalnej aktualizacji od HTC do nowego SenseUi dla naszych Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie uznałem, że pora wgrać nowy RCMix (4) i doszedłem do tego, że nie chce mi się uruchomić ani stockowe recovery, ani ClockworkMod... Wgrywałem niedawno S-OFF, czy to tego wina? Jak chcę wejść do Recovery to telefon staje na ekranie "Why so serious"/HTC...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi