Skocz do zawartości
szympekmajster

Problem - telefon nie łączy się z komputerem poprzez tryb MTP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj zakupiłem swoją solniczkę, myśląc sobie - po co mi karta SD, 4GB pamięci wbudowanej mi wystarczą... Niestety, wystarczyłyby gdyby nie problem z jego połączeniem do peceta kablem USB. Tryb MTP ma jakiś problem, próbowałem zmieniać na tryb debugowania, instalować PC Companiona z telefonu, przywracać soft do ustawień fabrycznych - z zerowym skutkiem.

Czy ktoś zna pewny sposób na naprawę tego problemu? Wiadomo czy to ogólny problem z softem 4.0 od SONY? Mają zamiar wydać łatkę? Cokolwiek?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję...

Edytowane przez szympekmajster
    mod ma zły humor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na czym dokladnie polega problem, poniewaz nie rozumiem. Gdy podlaczasz telefon w trybie przesylania multimediow komputer nie widzi telefonu, czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Problem z połączeniem MTP[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nie chce się połączyć z serwerem, PC Companion nie wykrywa go, widoczny jest tylko kiedy zahaczyłem opcję instalowania po podłączeniu. Teraz po kombinowaniu za podpowiedziami wyczytanymi w sieci mam problem (brak) ze sterownikiem "Android" oraz "MTP".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie rowniez taki problem wystepowal, wystarczylo wylaczyc oraz wlaczyc i z wykryciem telefonu nie bylo juz problemow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wyłączanie telefonu, reinstalowanie PC Companion i wszelkie kombinacje z debugowaniem USB nic nie dały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon podłączączasz za pomocą oryginalnego kabla USB? Jeżeli tak, to spróbuj z krótszym.

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem kablem oryginalnym, później kablem od aparatu cyfrowego, na koniec kablem z Nokii który ma ok. 10cm - efekt ten sam - zerowy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W trybie MTP komputer widzi tylko wbudowaną pamięć, w trybie MSC tylko kartę SD(przynajmniej tak u mnie to wygląda).

Spróbuj zamontować telefon z poziomu CWm albo jakieś aplikacji, wtedy będziesz mieć dostęp do sd oraz sd_ext

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Clockworkmod nie ma funkcji montowania telefonu bez Recovery z tego co się orientuje, dla pewności chwilę temu pobrałem i się upewniłem. Nie mam zamiaru modować softa w żaden sposób powodujący utratę gwarancji. Miałem LG Swifta to się bawiłem, teraz już niekoniecznie mnie to ciągnie przy nowym telefonie.

Działa usługa AirDroid bezproblemowo oczywiście, jednak to rozwiązanie jest średnio wygodne - mam dosyć słaby zasięg wi-fi w pokoju + dużo mniejsza prędkość przesyłu.

To że w MTP widzi tylko wbudowaną doskonale wiem, o to chodzi, nie chciałem kupować karty SD bo wbudowane 4GB mi w zupełności starczą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi