Skocz do zawartości
Lanc

[MINI MOD] Ustawienia wszystkich polskich APN

Rekomendowane odpowiedzi

Lanc

Witka,

Dodałem do listy apn'ów standardowego Samdroida polskie APN'y korzystając z tej strony.

Dodane są wszystkie sieci, tak więc po wgraniu paczki od razu będziemy mieli aktywne APN'y naszej sieci, a nie tak jak dotychczas mBank mobile... Testowane na karcie 36i6 (Plus) i Play - działa bezproblemowo. Paczka nie wymaga Samdroida, wystarczy zwykły soft z rootem (potrzebne recovery)

Jak ktoś korzysta np z Heyah, Mobil King czy innych sieci, które dzierżawią nadajniki od dużych operatorów, to po zainstalowaniu, należy wejść do listy APN, kliknąć przywróć domyślne i sobie wybrać swoją sieć (np Heyah)

Paczuszka do recovery: Download | Mirror - paczka robiona z myślą o Spicy. Powinna działać na innych telefonach z Clockwork recovery, ale nie testowałem tego!

Plik do wrzucenia samodzielnie: Download | Mirror - pliczek wrzucamy do /system/etc za pomocą np Root Explorera. Restartujemy telefon i po wejściu do listy APN dajemy przywróć domyślne.

Changelog:

v1 - pierwsza wersja

v2 - poprawione parę rzeczy (kodowanie + standardowo typ internetu to default,supl)

Po wrzuceniu, jeśli internet nie działa to wchodzimy w APN i nasz profil internetowy, a następnie na dole jako typ wybieramy Internet i powinno zaskoczyć :]

Tak tylko dodam, że u mnie po zaaplikowaniu tej paczki, wreszcie zaczęły mi działać poprawnie wszystkie widgety do blokowania sieci. Teraz po odblokowaniu internet jest od razu, nie trzeba restartować telefonu ! ^^

Pomogłem? Postaw piwo

post_thanks.gif

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa poprawnie.

Pytanko: czemu "postdata" jest z settingów Qubanin'a? (w sumie nie ma to znaczenia bo nie jest wywoływany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Nie miałem podpisanej paczki to użyłem qbanina, teraz już nie ma postdata :)

Tapnięte z i5700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SK

Ooo Tak. :DD To się napewno przyda. ;) Bo ustawianie APN'ów dla plusa, po wipe czy wgraniu nowej kuchni, robi się denerwujące ::/

Trzeba sprawdzić tylko, czy działa :P

Edit:

Wgrałem. I nie zmieniły się, a wiem, ze miałem mBank bo nie zmieniałem. Więc to chyba u mnie problem

Edytowane przez SK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Hmm dziwne, w 36i6 ustawia APN plusa.

Sprawdź czy w system/etc plik apns-conf.xml waży około 41kB czy około 37kB. Jak wersja 41kB to powinno działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pintos

U mnie po przywróceniu domyślnych ustawień jest inna nazwa punktu dostępu (Orange PL) a powinno być (Internet GPRS), tak samo z MMS, więc coś dziwne są te ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nazwa jest tylko nazwą i nie wpływa na działanie, na działanie wpływa APN (tam jest nazwa APNa ) - z tego co widzę u Ciebie 'internet'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    U mnie po przywróceniu domyślnych ustawień jest inna nazwa punktu dostępu (Orange PL) a powinno być (Internet GPRS), tak samo z MMS, więc coś dziwne są te ustawienia.

Dokładnie tak jak napisał maludroid. Poza tym tak jak pisałem w pierwszym poście, ja brałem te dane z innej strony, moja robota to tylko dodanie listy polskich operatorów do pliku i zrobienie paczki do recovery.

Sprawdzałeś czy ci działa ten net czy nie? Bo jak działa to co się przejmujesz inną nazwą na liście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pintos
    Sprawdzałeś czy ci działa ten net czy nie? Bo jak działa to co się przejmujesz inną nazwą na liście?

No właśnie nie działał, samemu musiałem zmienić nazwę APN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi