Skocz do zawartości
_tommy

[Tutorial] Jak kupować płatne aplikacje w Markecie

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy

Nie znalazłem podobnego tematu opisującego krok po kroku jak kupować płatne aplikacje w Markecie, bez konieczności posiadania karty kredytowej lub używania swojego konta internetowego.

Sposób sprawdzony osobiście i działa bezbłędnie :)

1. Zakładamy bezpłatną według najnowszych doniesień kosztującą 5 zł kartę internetową BZ WBK, nie jest wymagane posiadania konta w tym banku, za używanie karty nie ponosimy żadnych kosztów (jeśli przelewamy pieniądze za pomocą zwykłych przelewów bankowych). karta internetowa/prepaid.bzwbk.pl >>>

Wybieramy opcję Rejestracja -> Karta internetowa -> zaznaczamy że nie posiadamy karty plastikowej -> dajemy dalej -> podajemy dane użytkownika, ważne jest podanie nr telefonu komórkowego, na niego przyjdzie sms z kodem CVV2 -> dajemy dalej -> postępujemy zgodnie z poleceniami wydanymi przez system -> dostajemy na końcu nr karty, termin ważności i sms-em kod CVV2

2. Mamy już kartę, którą możemy zasilić dowolną kwotą co też robimy.

3. WAŻNE!!! Zanim zalogujemy się do Google CheckOut i dodamy naszą kartę, musimy zasilić ją kwotą co najmniej 15 zł (pięć złotych pobiera BZWBK, cztery złote tymczasowo blokuje samo Google w celu weryfikacji karty, zostaje 6 złotych na pierwsze, drobne zakupy). Logujemy się w usłudze Google CheckOut: www.checkout.google.com/ dodajemy naszą kartę.

4. Teraz już tylko zostaje nam wejść do Marketu, wyszukać aplikację i zapłacić za nią za pośrednictwem Google CheckOut.

Sposób, który prezentuje jest o tyle bezpieczny, że używamy Karty Internetowej na którą przelewamy dowolne środki i nawet w przypadku kradzieży danych karty nie ryzykujemy, że ktoś nam wyczyści konto.

Rejestrując kartę w Google CheckOut musimy podać wszystkie dane karty bez pomyłek, inaczej mogą wystąpić problemy.

Należy pamiętać, że karta rozlicza transakcje w Euro i jeżeli płacimy za jakąś aplikację w dolarach, doliczą nam dodatkową opłatę w wysokości 3% wartości transakcji.

Mam nadzieję, że tym tutorialem pomogę Wam robić zakupy w Markecie :)

Uwaga! Zanim zdecydujesz się dodać inną kartę do konta Google, sprawdź czy karta ta będzie współpracowała z Google Checkout/Wallet.

Wątek z listą działających i niedziałających kart:

Karty płatnicze działające z Google Wallet

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Wiem, że podobny poradnik już jest, lecz z tego co czytałem zabiera on jednak pieniądze i nie jest 100% funkcjonalny. Mój sposób może zajmuje więcej czasu i zbytnio odkrywczy nie jest, ale być może ktoś z niego skorzysta. Nie jestem żadnym pracownikiem opisanego banku jakby ktoś miał wątpliwości...

Warunki:

- wiek 13-18 lat

- około 2 tygodnie oczekiwania

Teraz krok po kroku co robimy:

1. Wchodzimy na

izzyKONTO - bankowe konto dla młodzieży - mBank

2. Składamy podanie o wysłanie umowy i zaznaczamy opcję z darmową kartą.

3. Czekamy na kuriera.

4. Rodzice podpisują umowę.

5. Aktywujemy konto oraz kartę.

mBank nie pobiera żadnych prowizji od płacenia kartą i prowadzenia konta a my wpłacamy i wypłacamy pieniądze kiedy chcemy.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mooop

"Twoja karta VISA, której numer kończy się cyframi **** , została odrzucona. Zaktualizuj tę kartę lub dodaj nową do swojego konta"

Dziękuję, do widzenia. Na dodatek zjedli mi 1zł z konta bankowego :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy
    "Twoja karta VISA, której numer kończy się cyframi **** , została odrzucona. Zaktualizuj tę kartę lub dodaj nową do swojego konta"

To bardzo dziwne, szczególnie w sytuacji kiedy pobrało 1 zł z karty internetowej. Odnośnie tej złotówki to się nie przejmuj bo zostanie zwrócona, natomiast dziwi sam fakt odrzucenia tej karty, moja działa idealnie i zapłaciłem nią za kilka aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

To samo, karta VISA połączona z Inteligo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opis podany przez _tommy to bardzo dobre rozwiązanie. Nie musimy się obawiać o to czy nasza karta zostanie zaakceptowana przez Google CheckOut. Za aktywacje karty zapłacimy tylko 1zł. i to wszystkie koszta jakie ponosimy za korzystanie z niej. Wystarczy zrobić przelew z naszego macierzystego konta i przelać określona sumkę i już.

Bardzo dobre rozwiązanie, przy tym bezpieczne i z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy zechca zakupić aplikacje tym bardziej, że na dniach powinniśmy mieć pełen dostęp do Marketu.

Ja zaraz zabieram się za rejestracje karty i zrobię swój pierwszy zakup w Markecie(przy pomocy Market Enablera).

---------- Post dołączono o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Mam jeszcze takie wątpliwości- rejestrując się na stronie BZ WBK podajemy wszystkie swoje dane włącznie z adresem i numerem telefonu. Czy taka rejestracja przez internet i podawanie wszystkich swoich danych osobowych jest całkowicie bezpieczna? Czy są szanse, że te dane podczas rejestracji wyciekną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy
    Mam jeszcze takie wątpliwości- rejestrując się na stronie BZ WBK podajemy wszystkie swoje dane włącznie z adresem i numerem telefonu. Czy taka rejestracja przez internet i podawanie wszystkich swoich danych osobowych jest całkowicie bezpieczna? Czy są szanse, że te dane podczas rejestracji wyciekną?

Połączenie jest szyfrowane, ale zawsze jak to z internetem nie do końca możemy być pewni. Wyjściem z tej sytuacji jest podejście do dowolnej placówki BZ WBK i wyrobienie karty na miejscu.

Cytat:

Napisał mooop Zobacz post

Dziękuję, do widzenia. Na dodatek zjedli mi 1zł z konta bankowego

To samo, karta VISA połączona z Inteligo

czy dobrze zrozumiałem, że chcesz podpiąć kartę Inteligo do Google CheckOut? Ja tutaj właśnie opisałem sposób co zrobić jeżeli karta od naszego konta nie działa -> wyrobić sobie kartę internetową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też sposób z kartą internetową BZ WBK nie zadziałał. Podejrzewałem, że Google Checkout może być traktowany jako quasi-cash, no ale skoro innym działa... Dziwne, zgłosiłem sprawę do BZ WBK.

Rozwiązanie: Okazało się, że potrzeba trochę czasu, aby informacja o zasileniu konta karty dotarła do Google Checkout. Po kilku godzinach od pojawienia się pieniędzy na rachunku karty GC zaczął pozwalać na płacenie nią.

Edytowane przez vatazhka
    Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem ten sposób i działa, dzięki czemu nabyłem już 2 płatne aplikacje

@vatazhka a robiłeś wszystko dokładnie tak jak w pierwszym poscie, bo ja tak i mogę kupować bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do osób którym karta działa. Aby karta zadziałała, muszą być na niej środki, czy otrzymaliście akceptację przy zerowym saldzie na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi