Skocz do zawartości
Tunhaar

wyszukiwanie kontaktów z okna "telefon" -brak polskich liter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbowałem szukać na forum analogicznego tematu, ale nie udało mi się - jeśli taka dyskusja była/toczy się - z góry dzięki za link.

Zapoznaję się właśnie z Hero. W oknie "telefonu" chciałem wyszukać kontakt po imieniu, zawierajacym polski znak diakrytyczny. W tym przypadku Ł - Paweł. Niestety, numeryczna klawiatura, która wyświetla się w aplikacji telefon, mimo, że ma przypisane do klawiszy standardowo po 3 litery, nie ma polskich znaków. Nie działa dłuższe przytrzymanie klawisza, jak na pełnej klawiaturze. Jednocześnie wyszukiwarka traktuje L i Ł (i inne takie pary liter), jako zupełnie osobne litery. Zatem osobę o imieniu PaweŁ mogę wyszukać tylko wstukując PAWE i przewijając ręcznie listę wszystkich innych osób, których imiona/nazwiska zawierają kombinacę odpowiednich 4 znaków. To zdecydowanie utrudnia korzystanie z książki adresowej z poziomu telefonu. Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na ten problem/zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podciągam temat. Rzeczywiście opisane zachowanie utrudnia szukanie kontaktów z polskimi literami w nazwie. Jest na to jakieś rozwiąznie?

Rob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uder

Ja też mam Hero i jak szukam kogoś z literą "ń" lub "ą" to po prostu wybieram daną literę bez znaku a system traktuje ją uniwersalnie więc nie wiem w czym problem bo u mnie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi