Skocz do zawartości
thugz

Zapis danych na karcie sd i pamięc wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

thugz

Witam wszystkich.Posiadam milestone od ponad tygodnia i mam kilka pytań odnośnie pamięci do użytkowników.którzy mają już większe doświadczenie z tym fonem:

1.Dlaczego przy pobieraniu aplikacji z marketu nie ma możliwości wybrania zapisu na karcie sd?

2.Co należy dokonać aby system widział tą kartę sd?Strasznie mnie irytuje ,ponieważ mam kartę z zestawu 8gb,ale co z tego skoro nie mogę na nią nic zapisać po pobraniu plików. A poza tym stale brakuje mi przez to wolnej pamięci w telefonie.

3.Przez brak pamięci w telefonie czy to normalnie że poniżej 20mb wewn pamięci tel. nie można otrzymywać sms'ów,bo tak zauważyłem-dlaczego tak się dzieje .Aha i zarazem przy tym stanie pamięci aplikacje ściągane z marketu są automatycznie spauzowane i dopiero jak jest powyżej 20mb pamieci wewn zaczynają być pobierane-czy to normalne?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalne.

Android w wersji >2.1 nie obsługuje zapisywania aplikacji na karcie sd. Wersja 2.2 dopiero da taką możliwość, więc musisz cierpliwie czekać.

Jeżeli odblokujesz sobie roota, to możesz zastosować hack na apps2sd. Info w dziale o modyfikacjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thugz

Thx scandal ,coś słyszałem o apps2sd ale czy przy odblokowaniu roota nie straci się gwarancji na telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko to określić tak dokładnie. Sam root może podchodzić jako zwykła aplikacja do telefonu która odblokowuje pełniejszy dostęp do telefonu.

Czytałem gdzieś że w serwisie nawet nie patrzą na to. Normalnie gwarancja jest honorowana.

Apps2sd to już trochę inna bajka więc jeżeli by chcieli to może do tego by się przyczepili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

2.Co należy dokonać aby system widział tą kartę sd?Strasznie mnie irytuje ,ponieważ mam kartę z zestawu 8gb,ale co z tego skoro nie mogę na nią nic zapisać po pobraniu plików. A poza tym stale brakuje mi przez to wolnej pamięci w telefonie.

2. zainstaluj Astro albo Es Strongs File manager, to będziesz widział kartę SD

na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź, ale na początek może pobaw się bez hacków przez miesiąc dwa. Później zacznij coś kombinować. Możesz też od razu powrzucać sobie jakiś rom z mem hackiem, będziesz miał 192 mb wolnego. APP2sd to trzeba partycję robić ext2 na SD, albo wrzuć cyanogena6.

Wszystko jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thugz

flup ,wielkie dzięki za info -trzeba trochę pogrzebać,ale dzięki takiemu forum można się wszystkiego dowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam thugz też mam mielstona i ten sam problem z pamięcią czy coś już wymyśliłeś? ,ja jestem zupełnie zielony także jak byś mi wszystko dokładnie opisał to był bym wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android w wersji >2.1 nie obsługuje zapisywania aplikacji na karcie sd. Wersja 2.2 dopiero da taką możliwość, więc musisz cierpliwie czekać.

Witam, mam na moim kamyku wersję 2.2.1 i w dalszym ciągu nie bardzo wiem jak instalować aplikacje na karcie SD, a w pamięci telefonu braki. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi