Skocz do zawartości
XQS

Root LG Optimus L9 - Metoda 1

Rekomendowane odpowiedzi

XQS

VAobJ.jpg

Poradnik tylko dla systemu w wersji 4.0.4 ICS

Root telefonu wykonujesz na własną odpowiedzialność nie odpowiadam za szkody jakie mogą powstać po rootowaniu.

----------------------------------------------------------------------------

NOWA METODA ROOTOWANIA DLA WSZYSTKICH WERSJI:

KLIK

----------------------------------------------------------------------------

Wersje oprogramowania na jakich można wykonać roota to 10A i 10B (Play,Orange)

Jeśli masz inną wersje oprogramowania skorzystaj z tego poradnika http://forum.android.com.pl/f764/instalacja-roma-w-kdz-updater-fix-win7-236841/ aby zainstalować wersje systemu którą można zrootować.

Nie pisz postów typu :

Mam 10F czy moge zrootować?

1. Włączamy Debugowanie USB: Ustawienia -> Opcje dla programistów -> Debugowanie USB

2. Włączamy Nieznane źródła Ustawienia -> Zabezbpieczenia -> Nieznane źródła

3. Wyłączamy antywirusy (jeśli macie zainstalowane)

4. Podpinamy telefon do komputera w trybie Oprogramowania LG powinna się partycja LGAutoRun na której są sterowniki i musimy je koniecznie zainstalować.

5. Pobieramy tą wersje skryptu i rozpakowujemy:

Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18

6. Upewniamy się że telefon jest w trybie Oprogramowania LG i jest podłączony do komputera.

7. Uruchamiamy jako administrator plik RunMe.bat w folderze do którego wypakowaliście paczkę. (jeśli pojawiają się błędy to uruchom program normalnie, nie jako administrator)

8. Kiedy otworzy się konsola i zapyta nas o tryb wpisujemy: 1 (i wciskamy enter)

9. Na telefonie powinien pojawić się komunikat o przywróceniu ustawień, NIC NIE WPISUJEMY w rubryczki, potwierdzamy przywrócenie ustawień.

10. Po wyświetleniu komunikatu potwierdzającego przywrócenie ustawień wciskamy enter i czekamy, telefon powinien się zrestartować, tapeta zmieni się na domyślną.

11. Twój telefon jest zrootowany :)

FAQ:

Jeśli masz problem ze sterownikami: http://forum.android.com.pl/f252/tutorial-rozwiae-zanie-problemu-z-poda-ae-czeniem-telefonu-do-komputera-sterowniki-mtp-235500/

Jeśli chcesz zaktualizować zrootowany telefon użyj tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&hl=pl aby zabezpieczyć root w trakcie aktualizacji.

Pozdrawiam !

Edytowane przez XQS
    update

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Nawet nie wiesz ile radości mi sprawił ten post! :) Piwko leci. Metoda z xda? I jeszcze warto zapytać (bo zaraz posypie się seria takich pytań) - czy jak po zrootowaniu przywrócimy stockowy rom przez KDZ to nadal gwarancja będzie zachowana? Żadnych liczników flaschowań ani nic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS
    Nawet nie wiesz ile radości mi sprawił ten post! :) Piwko leci. Metoda z xda?

Metoda trochę z XDA, trochę z innych for, wszystko sklejone do kupy tak aby działało.

czy jak po zrootowaniu przywrócimy stockowy rom przez KDZ to nadal gwarancja będzie zachowana? Żadnych liczników flaschowań ani nic?

Nie wiem jak z tym jest, mam pierwszy telefon z androidem od jakiegoś tygodnia, i jeszcze się w to nie zagłębiałem. Ale gdzieś czytałem na tym forum że po wgraniu zwykłego romu od producenta powinniśmy mieć ważną gwarancje. Nie mówię że tak jest na 100% nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Mam nadzieje że ktoś kto się na tym zna udzieli odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Ze względu na ruch i ilość developerów siedzących na xda warto temat przetłumaczyć i tam wkleić skoro jeszcze nie ma. Wtedy na pewno dużo osób się tym zainteresuje, będziemy mieli testerów alfa i udzielą sami odpowiedzi na wiele naszych pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widze że już pojawił sie dlugowyczekiwany root .. mnie to nie obchodzi ale jestem ciekaw czy sa juz jakies zoptymalizowane romy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Ciekawe jakie mają być romy, skoro to pierwszy spójny temat o roocie :facepalm1: Przez pierwsze kilka miesięcy pojawiać się będą pewnie byle jakie romy z laickimi "modyfikacjami" i lekkie mody.

Dopiero jak zacznie się portowanie CM lub jak ekipa z CM się zainteresuje L9 to będzie dopiero bajka i to na co wszyscy czekamy z niecierpliwością ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvbn

To aby wyrywać aplikacje na kartę pamięci, to tak czy siak będę musiał wgrac innego roli, czy wystarczy tylko że zainstaluje aplikacje app2sd?

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem zielony w tych sprawach, ale czy można rozumieć że poprzez zrootowanie tego telefonu będzie możliwość przenoszenia aplikacji z telefonu na kartę pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvbn

Coś mi się wydaje że trzeba jeszcze zmienić format karty?

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Trzeba zrobić partycje ext na sd

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi